Pārlekt uz galveno saturu

Latvijas privātie investori pērn jaunuzņēmumos ieguldījuši 2,6 miljonus eiro

Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkla (LatBAN) biedri, privātie investori jeb komerceņģeļi 2021. gadā Latvijas jaunuzņēmumos investējuši 2,6 miljonus eiro. Investīcijas saņēmuši galvenokārt IT, ražošanas un elektronikas nozaru jaunuzņēmumi.

Kristīne Tarvida, LatBAN izpilddirektore: “Kopš 2014. gada LatBAN biedri ir veikuši 190 investīcijas kopumā 15,6 miljonu eiro apmērā. Esam lepni par privāto investoru paveikto – gan investīciju apjomu, gan rezultātu –, dažiem biedriem pērn ir izdevies īsā laika posmā sasniegt desmitkārtīgu investīciju atdevi. LatBAN biedri spēj saskatīt projektu izaugsmes potenciālu un veicināt to, veiksmīgi ieguldot savus privātos līdzekļus. Mēs ticam, ka, pateicoties “Printful” triumfam, kļūstot par pirmo Latvijas vienradzi piesaistīto ārzemju investīciju dēļ, nebūs ilgi jāgaida, līdz parādīsies nākamie vienradži no mūsu valsts. Latvija ir labi iezīmēta pasaules kartē, un Baltija ir simpātisks investīciju objekts dažādiem privātajiem un institucionālajiem investoriem nu jau pāris pēdējos gadus. Vairāki potenciālie kandidāti jau stāv rindā.”

2021. gadā Latvijas jaunuzņēmumi kopumā piesaistīja 247 miljonus eiro. Gandrīz pusi no tā veidoja pašmāju uzņēmums “Printful” – drukas pēc pasūtījuma pionieris, kas palīdz attīstīties mazajiem biznesiem visā pasaulē. Pārējie top desmit jaunuzņēmumi, pēc Labs of Latvia pētījuma, kas palīdzēja radīt šo investīciju rekordu, ir “Printify”, “Lokalise”, “Whimsical”, “Beetroot Lab”, “Sonarworks”, “Jeff App”, “Exonicus”, “Nordigen” un “Zelf”. Piecos no šiem perspektīvajiem jaunuzņēmumiem ir investējuši arī LatBAN biedri – “Printify”, “Sonarworks”, “Exonicus”, “Nordigen” un “Jeff App”.

LatBAN biedri jaunuzņēmumiem sniedz gudro naudu jeb finansējumu ar pievienoto vērtību, kas ir investoru zināšanas, biznesa pieredze un gadu gaitā gūtās mācības pašmāju un ārvalstu tirgū. Aizvadītā gada laikā ir notikušas 11 investīciju sesijas, kurās 63 jaunuzņēmumiem bija iespēja prezentēt savas idejas un satikt potenciālos investorus. 2021. gadā investoru konsultācijas un mentorēšanu ir saņēmuši apmēram 150 jaunuzņēmumu. Kopumā LatBAN astoņu gadu laikā rīkojuši 87 investīciju sesijas, kurās piedalījušies 472 jaunuzņēmumu pārstāvji, savukārt konsultācijas sniegtas apmēram 1500 jaunuzņēmēju.

Aizvadītajā gadā LatBAN biedru skaits pārsniedza 40, pērn ir arī piesaistīti jauni sadarbības partneri, tostarp privātie investori, akseleratori un fondi no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Nīderlandes, Somijas, Gruzijas un citām valstīm.

“Šobrīd visiem mūsu jaunuzņēmumu ekosistēmā strādājošajiem, investoriem, politikas plānotājiem, kā arī tās īstenotājiem ir jāsadarbojas jo īpaši cieši un jāiegulda darbs, lai nestu Latvijas vārdu visā pasaulē. Starptautiskā sadarbība ir viens no veidiem, kā panākt straujāku ekonomikas izaugsmi. Plānojam aizvien aktīvāku ārvalstu komerceņģeļu iesaisti mūsu investīciju projektos, kā arī regulāri veicam pieredzes apmaiņas braucienus, piedalāmies nozares konferencēs un notikumos visā pasaulē,” stāsta Kristīne Tarvida.

Par LatBAN Biedrība “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” (LatBAN) ir dibināta 2014. gadā. Tās mērķis ir paplašināt un attīstīt investoru tīklu Latvijā un atbalstīt jaunus un perspektīvus jaunuzņēmumus. Biznesa eņģeļa pieredze uzņēmējdarbībā un kontaktu loks dod iespēju atrast projektam īsāko ceļu uz peļņu. LatBAN ik gadu organizē ikmēneša investīciju sesijas, kur satiekas investori un jaunie uzņēmēji, kā arī piedalās starptautiskās konferencēs, veido partnerības ar citu valstu investoriem, fondiem, akseleratoriem. Kopš organizācijas dibināšanas biznesa eņģeļi ir organizējuši gandrīz 90 investīciju sesiju, kurās piedalījušies vairāk nekā 470 jaunuzņēmumu, bet kopumā ir izskatīti vairāk

nekā 1500 projektu, vienlaikus sniedzot arī konsultācijas to autoriem. Biedrība ir ciešā kontaktā ar Igaunijas, Lietuvas, Somijas, Gruzijas un citu valstu biznesa eņģeļu tīkliem, kopīgi strādājot pie dažādiem projektiem ekosistēmas stiprināšanai. Biedrība ir arī lielākā biznesa eņģeļu tīkla pasaulē EBAN biedri.

Latvijas Biznesa eņģeļu tīkla privātie investori šo gadu laikā ir ieguldījuši 15,6 miljonus eiro sava privātā finansējuma dažādos jaunuzņēmumos, piemēram, “Printify”, “Sonarworks”, “Exonicus”, “Coffee Pixels”, “Muesli Graci”, “Aerones”, “Nordigen”, “Vivid Tech”, “WeedBot” un citos.

Informāciju sagatavoja Agnese Ruberte LatBAN komunikācijas konsultante. Kontakti: 29337759, e: agnese@fauna.agency. 

Avots
LatBAN

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri