Pārlekt uz galveno saturu

Latvijas jaunuzņēmumu asociācija ievēl jaunu valdi, kandidātu vidū arī ārzemnieki

Latvijas jaunuzņēmumu asociācija uz nākamajiem diviem gadiem ir ievēlējusi jaunu valdi. Tajā darbosies Latvijas jaunuzņēmumu ekosistēmai jau zināmi cilvēki. Kandidātu vidū bija arī ārzemnieki.

Šis gads Latvijas jaunuzņēmumu asociācijas valdes vēlēšanās bija īpašs ar to, ka no 16 kandidātiem, kas pretendēja uz vietu valdē, četri bija ārzemnieki - no ASV, Kanādas, Ekvadoras un Krievijas. Viņi Latviju par savu mītnes zemi izvēlējušies dažādu iemeslu dēļ - cits investora statusā, cits dibinājis savu jaunuzņēmumu un ieguvis jaunuzņēmuma vīzu -, taču visi aktīvi darbojas Latvijas jaunuzņēmumu ekosistēmā.

Valdes vēlēšanās piedalījās 51 biedrs. Lielāko balsu skaitu ieguva un turpmākos divus gadus Latvijas jaunuzņēmumu asociācijas valdē strādās:

Agnese Veckalne, jaunuzņēmuma "Edurio" operatīvās darbības vadītāja. Viņa ir ievēlēta valdē jau otro termiņu pēc kārtas.

Andris K. Bērziņš, "TechHub Riga" vadošais partneris, "TechChill" valdes loceklis un investīciju fonda "Change Ventures" partneris. Viņš jau iepriekš darbojies valdē un palīdzējis attīstīt vairākas jaunuzņēmumu ekosistēmai svarīgas iniciatīvas.

Liene Briede, Rīgas Tehniskās universitātes Zinātnes un inovāciju departamenta vadītāja. Liene kā pirmā Latvijas pārstāve nule ir apstiprināta arī Eiropas Inovāciju padomes valdē. Šogad izveidotā padome ir vērienīgākā inovāciju iniciatīva Eiropā, kuras mērķis ir sekmēt pētniecības, inovāciju un jaunuzņēmumu attīstību, lai panāktu Eiropas tehnoloģisko izrāvienu.

Arta Abāšina, jaunuzņēmuma "Nordigen" operatīvās darbības vadītāja, iepriekš vadījusi "Overkill Ventures" akcelerācijas programmu.

Reinis Tenis, jaunuzņēmuma "Jeff App" līdzdibinātājs. Jaunuzņēmums ir piesaistījis vairāk kā 1 miljonu dolāru un veiksmīgi darbojas Āzijas tirgū.

Valde jau decembra sākumā sanāks uz pirmo sapulci un ievēlēs valdes priekšsēdētāju.

Jaunuzņēmumu asociācijas uzbūve ir tāda, ka valde pārstāv jaunuzņēmumu ekosistēmas intereses un atbalsta vai neatbalsta asociācijas vadītāja stratēģiskos lēmumus. Par asociācijas vadītāju pirms septiņiem mēnešiem kļuva Olga Barretu-Gonsālvisa, kura arī ir pazīstama jaunuzņēmumu ekosistēmā. Olga pirmā vadīja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) savulaik no jauna izveidoto Jaunuzņēmumu atbalsta nodaļu.

"Uzskatu, ka jaunievēlēta Startin.LV asociācijas valde ir jaudīga un izaicinājumiem gatava. Īpaši iepriecina fakts, ka katram valdes loceklim ir pieredze dažādās ar jaunuzņēmumu vidi saistītās jomās. Valdē tagad būs pārstāvēti trīs jaunuzņēmumi, investors un arī akadēmiskā sektora pārstāvis. Svarīgākie virzieni, kuros asociācija turpinās fokusēties nākotnē ir atbalsts biedriem ar mērķi atvieglot jaunuzņēmumu izaugsmi un mērogojamību. Otrs svarīgākais darba virziens ir Latvijas jaunuzņēmumu ekosistēmas attīstīšana, tai skaitā, jaunuzņēmumu datubāzes aktīva uzturēšana, Jaunuzņēmumu mājas veidošanas veicināšana, kā arī saites stiprināšana ar universitātēm," darāmos darbus iezīmē Olga Barretu-Gonsālvisa.

Par Latvijas Jaunuzņēmumu asociāciju

Latvijas Jaunuzņēmumu asociācija ir organizācija, kas apvieno 82 biedrus. Tās mērķis ir attīstīt Latvijas jaunuzņēmumu ekosistēmu un popularizēt jaunuzņēmumu kustību Latvijā, kā arī sekmēt savstarpējo cieņu un sadarbību jaunuzņēmumu vidē. Pie nozīmīgākajiem sasniegumiem kopš tās dibināšanas 2017.gadā ir jāmin Jaunuzņēmumu likuma pieņemšana un vēlāk arī atbilstošu grozījumu pieņemšana, lai tas būtu gana efektīvs. Asociācija ir panākusi jaunu akciju opciju regulējuma pieņemšanu, kas paver daudz plašākas iespējas jaunuzņēmumiem piesaistīt talantīgus darbiniekus, izsniedzot viņiem uzņēmuma daļas. Latvijas jaunuzņēmumu asociācija arī uztur jaunuzņēmumu datubāzi.

Informāciju sagatavoja Alīna Silina. Kontakti: alina@startin.lv, tālr. +371 26815597

  Avots
  Startin.lv

  Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

  Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
  Reģistrēties

  Mūsu partneri