Pārlekt uz galveno saturu

Latvijas IT klasteris sadarbībā ar citiem Eiropas partneriem finišē ar STARTUP3 projektu

Radīt ekosistēmu, kurā realizējas inovatīvas idejas - ar tādu mērķi savu dalību Latvijas IT klasteris ņēma biznesa izaugsmes programmā STARTUP3, kas noslēdzās 2021.gada nogalē. STARTUP3 ir programmas "Apvārsnis 2020" atbalstīts projekts, kurā apvienojās Francijas, Serbijas, Grieķijas, Slovēnijas un Latvijas pārstāvji, lai dotu iespēju dziļo tehnoloģiju jaunuzņēmumiem pilnveidot un realizēt savas biznesa idejas un iziet jaunos tirgos.

Izturot sīvu konkurenci, no sākotnējiem 250 pieteikumiem, akselerācijas programmai pievienojās 25 labākie dažādu nozaru jaunuzņēmumi, to starp arī viens uzņēmums no Latvijas. Šī procesa laikā no TOP25 jaunuzņēmumiem, tika noteikti TOP 10 un vēlāk TOP 5 jaunuzņēmumi. Risinot problēmas, izstrādājot risinājumus un tos jau aktīvi piedāvājot tirgū, topa jaunuzņēmēji darbojas tādās jomās kā mazumtirdzniecība, lauksaimniecības tehnika, medicīnas tehnoloģijas, viedās pilsētas, kosmoss, robotika, mākslīgais intelekts, kā arī kiberdrošība, patērētāju informētība, emocionālās analīzes un darbības COVID-19 izraisītās situācijas uzlabošanai.

Gada laikā tika strādāts pie jaunuzņēmumu izaugsmes, to produktu un risinājumu attīstības un kapacitātes palielināšanas. Tostarp, notikušas dažādas gan individuālas, gan grupu moderēšanas un koučinga sesijas, vebināri, darbnīcas, tikšanās ar investoriem, pičošana, piedalīšanās inovāciju izaicinājumos un ekosistēmas atklāšanas misijās. Par projekta pīlāriem, kas palīdzējuši veiksmīgi īstenot visus pasākumus, atzīstami projekta parneri, atbalsta organizācijas un koorporatīvie biedri (Corporate Pool), kas vēlāk kļuva par investoriem un atbalsta organizācijām jaunuzņēmējiem.

"Mums kā Latvijas IT klasterim bija gods piedalīties STARTUP3 akseleratorā kā partnerim, dodot jaunuzņēmumiem zināšanas, kā pilnveidot savu produktu, un kontaktus tālākai biznesa attīstībai. Uzskatām, ka šādi projekti ir iespēja, kas jaunuzņēmumiem ir jāizmanto, gan tādēļ, ka ļauj pierādīt sava produkta kvalitāti, gan tādēļ, ka palīdz izsisties staprtautiskajā tirgū. Mūsu ieteikums jaunuzņēmumiem ir sekot līdzi dažādiem projektiem un konkursiem un nebaidīties pieteikties tiem, kas varētu dot jaunu pievienoto vērtību biznesam," atzīst Inese Mūrniece, Latvijas IT klastera digitalizācijas projektu vadītāja.

Šī ir tikai viena no daudzajām iespējām jaunizveidotiem uzņēmumiem pievienoties akselerācijas programmām un saņemt uzņēmējdarbības un cita veida atbalstu, tostarp finansējumu. Pateicoties tādām ES programmām kā "Apvārsnis 2020" (šobrīd slēgts jaunu pieteikumu iesniegšanai, šobrīd aktuāla prgramma ir "Apvārsnis Eiropa") Eiropas Komisijas digitālajai stratēģijai un Startup Europe, ir iespējams atrast vairāk iespēju nākotnē!

Vairāk par relīzē minētajiem projektiem:

Horizon Europe: Horizon Europe| European Commission (europa.eu)

Digital Strategy: Funding| Shaping Europe’s digital future (europa.eu)

Startup Europe: Startup Europe Club

STARTUP3 akselerators: https://startup3.eu/

Informāciju sagatavoja Lāsma Druķe| Latvijas IT klasteris Komunikācijas projektu vadītāja. Publicitātes foto. 

Avots
Latvijas IT klasteris

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri