Pārlekt uz galveno saturu

Latvijas dronu izstrādātājs FIXAR ieiet Indijas komerciālo dronu tirgū

Latvijas komerciālo bezpilota lidaparātu un to programmatūras izstrādātājs FIXAR parakstījis ekskluzivitātes līgumu ar vadošo Indijas tehnoloģiju attīstības uzņēmumu Paras Aerospace, kas nodrošinās FIXAR bezpilota risinājumu izplatīšanu Indijā.

Uzņēmumi sadarbosies, lai nodrošinātu efektīvu un ekonomiski izdevīgu bezpilota lidaparātu risinājumu pieejamību tirgū, piedāvājot autonomu vertikālu pacelšanās un nosēšanās modeli FIXAR 007 un daudzmotoru iekštelpu modeli FIXAR INDOOR. Paras Aerospace rūpēsies par biznesa attīstību un tehnisko atbalstu reģionā, kā arī būs FIXAR galvenais sertifikācijas atbilstības partneris Indijā.

Pirmais sadarbības solis ir vadošā modeļa FIXAR 007 ievešana tirgū. Modelis ir aprīkots ar FIXAR izstrādātu iegultu autopilotu un slēgta koda xGroundControl programmatūru drošām un efektīvām misijām. FIXAR 007 segmentā izceļas ar patentētu fiksētā leņķa rotoru sistēmu, kas nodrošina vienmērīgu lidojumu un augstāku efektivitāti. Bezpilota gaisa kuģis ir pierādījis spēju veikt garu lidojuma distanci (līdz 60 km) ar kravnesību līdz diviem kilogramiem un lielāku stabilitāti salīdzinājumā ar līdzīgas klases bezpilota lidaparātiem.

"Mēs esam gandarīti ienākt Indijas tirgū, jo šim tirgum ir liels potenciāls. Mēs paredzam strauju bezpilota lidaparātu tirgus izaugsmi, pamatojoties uz Indijas bezpilota lidaparātu noteikumu liberalizāciju, kas atvieglo bezpilota lidaparātu pieejamību un lietošanas atvieglojumus operatoriem, ka arī paplašina bezpilota lidaparātu pielietojuma iespējas daudzās nozarēs. Augstu vērtējam iespēju šo būtisko soli spert kopā ar Paras Aerospace, kas ir pazīstams un uzticams uzņēmums kosmosa jomā Indijā," stāsta FIXAR dibinātājs un izpilddirektors Vasilijs Lukašovs.

Paras Aerospace izpilddirektors Pankaj Akula par uzņēmumu sadarbību: "Jau vairāk nekā trīsdesmit gadus piedāvājam un nodrošinām tehnoloģisko integrāciju Indijā. Šajā, uz virtuālājiem risinājumiem fokusētajā, laikā bezpilota lidaparātu tehnoloģija ir radījusi revolūciju dažādās nozarēs visā pasaulē, jo nodrošina netraucētu komerciālo procesu pamatdarbību. Droniem ir būtiska loma dažādu galveno funkciju sekmīgā īstenošanā, kas nepieciešamas operatīvai izcilībai neatkarīgi no tā, vai tā ir reālā laika videonovērošana, kravas piegāde, lāzera skenēšana vai aerofotogrāfija. FIXAR ir platforma ar fiksēta leņķa rotora drona koncepciju, kas ļaus kvalitatīvi veikt šos uzdevumus."

Paredzēts, ka pirmie FIXAR 007 lidaparāti sasniegs lietotājus Indijā šī gada novembrī. Sākotnējā vienošanās paredz 150 dronu piegādi operatoriem Indijā pielietošanai valsts sektorā, lauksaimniecībā, drošības, mērniecības un citos sektoros.

Indijas bezpilota lidaparātu tirgus turpina augt, 2021.gadā dronu tirgus vērtība sasniedz 1 miljardu ASV dolāru. Tiek paredzēta arī turpmāka izaugsme, pamatojoties uz pieaugošu dronu pielietojamību un jaunu bezpilota lidaparātu izstrādi ar lielāku kravnesību un veiktspēju tehniski sarežģītos apstākļos un vidē.

Par FIXAR:

FIXAR ir komerciālu bezpilota lidaparātu un to programmatūras izstrādātājs. Uzņēmums ir pārstāvēts 20 valstīs un efektīvs izplatītāju tīkls nodrošina dronu pieejamību vairāk kā 40 gala lietotājiem.

Uzņēmuma vadošais modelis FIXAR 007 ir autonoms bezpilota gaisa kuģis, kas apvieno vērtīgākās īpašības no helikoptera tipa un fiksētu spārnu droniem. Tas var vertikāli pacelties kā helikoptera tipa drons un veikt garus un efektīvus lidojumus kā fiksētu spārnu drons. Pāriešana no koptera uz lidmašīnas režīmu ir vienkārša, jo nav mehānismu rotoru pagriešanai lidojuma laikā vai fiksētu rotoru, kas horizontālā lidojuma laikā rada pretestību, kamēr tos velk galvenais dzinējs.

Par Paras Aerospace:

Paras Aerospace Pvt. Ltd. ir Paras Defense and Space Technologies Ltd. meitasuzņēmums. Paras ir viens no vadošajiem vietējo tehnoloģiju attīstības uzņēmumiem, kas nodrošina aparatūras un programmatūras bezpilota risinājumus Indijā un visā pasaulē. Uzņēmums piedāvā plašu bezpilota gaisa lidaparātu sistēmu izstrādi, integrāciju, ražošanu un sertifikāciju.

Informāciju sagatavoja Laine Kuzmane, FIXAR Sabiedrisko attiecību vadītāja. Papildu informācija: l.kuzmane@fixar.pro, www.fixar.pro. 

Avots
FIXAR

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri