Pārlekt uz galveno saturu

Latvijas delegācija piedalās Centrālāzijas un Dienvidāzijas reģionālās savienojamības Starptautiskajā Konferencē

2021.gada 15.- 16.jūlijā Latvijas delegācija Zemkopības ministra K.Gerharda vadībā piedalījās starptautiskajā konferencē: “Centrālāzijas un Dienvidāzijas reģionālā savienojamība – izaicinājumi un iespējas”.

K.Gerhards konferences plenārsesijā par tirdzniecības un transporta savienojamības jautājumiem uzsvēra būtiskākos pārmaiņu katalizatorus, piemēram, jaunāko digitālo tehnoloģiju un inovāciju izmantošanu, vienotu starptautisko standartu izmantošanu, caurspīdīgas biznesa vides balstītas uz brīvu preču un pakalpojumu plūsmu veicināšanu. Ņemot vērā reģionālās klimatiskās priekšrocības un iespējas, šie pasākumi sniegtu nozīmīgu atbalstu arī lauksaimniecības preču un pārtikas produktu eksporta, piegādes savienojamības infrastruktūras tālākai attīstībai.

Konferences paneļdiskusijās par reģionālās drošības jautājumiem uzstājās Latvijas Ārpolitikas Institūta direktors Andris Sprūds. Savukārt paneļdiskusijās par humanitārajiem un kultūras izglītības jautājumiem uzstājās Latvijas Zinātņu Akadēmijas Ekonomikas Institūta direktore Ņina Linde.

Ministrs K.Gerhards un Latvijas eksperti konferences ietvaros sniedza virkni intervijas un komentārus vadošiem Uzbekistānas medijiem “O’zbekiston 24”, “Yoshlar”, UZDAILY, UZA. Latvijas delegācijas locekļi arī piedalījās divpusējās tikšanās ar Uzbekistānas vadošo augstskolu, zinātniski pētniecisko centru pārstāvjiem, tostarp no Žana Monē Eiropas Studiju Izcilības Centra un Taškentas Finanšu Institūta.

Kopumā konferencē piedalījās vairāk nekā 250 augsta līmeņa  amatpersonas no 40 valstīm un starptautiskajām organizācijām. Pasākuma gaitā dalībniekus klātienē uzrunāja Uzbekistānas Republikas prezidents Š.Mirzijojevs, ES augstais pārstāvis ārlietās un drošības politikas jautājumos Žuzeps Borels Fonteljess, Afganistānas prezidents A.Gani un Pakistānas ministru prezidents I.Khāns.

Informācija un foto: Latvijas Republikas vēstniecība Uzbekistānā. 

Avots
Latvijas Republikas vēstniecība Uzbekistānā

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri