Pārlekt uz galveno saturu

Latvijas bezpilota lidaparātu izstrādātājs FIXAR saņem Bronzas Edisona Balvu

Šī gada 21.aprīlī Edison Awards ceremonijā Fortmaiersā, Floridā, Latvijas pilna cikla bezpilota sistēmu izstrādātājs FIXAR apbalvots ar Bronzas Edisona balvu kategorijā Aviācija un Robotika par tā vadošo vertikālās pacelšanās un nosēšanās dronu - FIXAR 007 aprīkojumā ar Autopilota sistēmu un xGroundControl programatūru.

FIXAR 007 ir autonoms drons, kas paredzēts komerciālam un rūpnieciskam pielietojumam. Aprīkojumā ar nomaināmu sensoru bloku ar to iespējams veikt dažādus uzdevumus: aero fotografēšanu, lāzerskanēšanu, video novērošanu, cietu daļiņu izsēšanu, kā arī veikt materiālu piegādes svarā līdz 2 kg.

"Esam saviļņoti, ka mūsu bezpilota risinājums FIXAR 007, ko pilnībā izstrādājusi mūsu aizrautīgā komanda, ir pierādījis tā izcilo dizainu un funkcionalitāti. Mums ir patiess gods saņemt Edisona balvu, un tas kalpo kā atalgojums un motivācija radīt nākamos dronu modeļus, kas kalpos daudzu nozaru vajadzībām, atvieglos to ikdienas uzdevumus un uzlabos darba efektivitāti un drošību," Vasilijs Lukašovs, FIXAR dibinātājs un izpilddirektors.

FIXAR 007 ir pierādījis tā izcilās īpašības sarežģītos apstākļos un pārspējis tās pašas klases bezpilota lidaparātus, veicot misijas līdz pat 5x efektīvāk. Novatoriskais aspekts slēpjas drona robustā konstrukcijā, intuitīvā programmatūrā un patentēta Autopilota sistēmas apvienojumā. Kopumā tas nodrošina daudzpusīgu un uzticamu risinājumu, ko var pielāgot, pamatojoties uz lietotāja vajadzībām.

FIXAR 007 lidojumu misijas tiek plānotas slēgtā koda FIXAR xGroundControl programmatūrā, savukārt sistēmas Autopilots vada bezpilota gaisa kuģi un izpilda saplānoto misiju. Kopš 2021.gada rudens katram FIXAR ārtelpu drona pamataprīkojumā ir iekļauts BlackBox modulis, kas ir paplašināta funkcija, kas ļauj sistēmai ierakstīt pilnīgu un detalizētu informāciju par borta lidojuma aktivitātēm un parametriem, kā arī kalpo kā datu dublēšanas sistēma.

Šogad Edisona balvai tika nominēti vairāk nekā 350 produkti, kurus izvērtēja ekspertu recenzenti no visas pasaules kopā ar Edisona balvas vadības komiteju.

Par FIXAR:

FIXAR ir Latvijas pilna cikla bezpilota lidaparātu un to programatūras izstrādātājs, kas nodrošina komerciālus autonomus dronus industriālam lietojumam. Uzņēmums darbojas Ziemeļamerikā, Eiropā, Indijā, Tuvajos Austrumos un Āfrikā, un nodrošina pasaules līmeņa pakalpojumus, izmantojot izplatīšanas partneru tīklu.

Par Edisona balvu:

Edison Awards™ ir ikgadējs konkurss, kurā tiek godināta izcilība jaunu produktu un pakalpojumu izstrādē, mārketingā, uz cilvēku vērstā dizainā un inovācijās.

Balva ir nosaukta Tomasa Alvas Edisona (1847-1931) vārdā, kura jaunu produktu un tirgus attīstības metodes ieguva 1 093 ASV patentus un padarīja Edisonu par pazīstamu vārdu visā pasaulē. Edison Awards™ simbolizē neatlaidību un izcilību, ko iemieso Tomass Edisons un viņa Menlo Park komanda, un vienlaikus stiprina cilvēces tieksmi pēc inovācijām, radošuma un atjautības.

Informāciju sagatavoja Laine Kuzmane, Fixar Senior Marketing Communications Manager. Publicitātes foto. 

Avots
FIXAR

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri