Pārlekt uz galveno saturu

Latvijas Banka rīko ekspertu sarunu "Kā panākt NOTURĪGU Latvijas tautsaimniecības izaugsmi?"

Trešdien, 13. martā, plkst.14.30-16.30 Latvijas Banka rīkos ekspertu sarunu "Kā panākt NOTURĪGU Latvijas tautsaimniecības izaugsmi?". Diskusija notiks klātienē viesnīcā "Pullman" (Rīgā, Jēkaba ielā 24 – starp Saeimu un Nacionālo teātri), kā arī to varēs vērot tiešraidē – vietnē makroekonomika.lv.

Diskusijas laikā tiks iztirzāta virkne jautājumu: kādi faktori nosaka Latvijas ekonomisko atpalicību? Kādas ir iespējas novērst šķēršļus attīstībai? Kurās jomās nepieciešamas pārmaiņas? Kas jādara, lai izdotos būtiski paātrināt ekonomisko izaugsmi un straujāk konverģēt uz ES pārtikušo valstu ienākumu līmeni, to darot ilgtspējīgi un sabalansēti?

Ekspertu sarunu moderēs žurnāliste Alina Lastovska. Sarunu ievadīs Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes vadītājs Uldis Rutkaste ar prezentāciju par to, kādi faktori ierobežo Latvijas izaugsmi un kādas ir iespējas kāpināt mūsu valsts tautsaimniecības potenciālu.

Ekspertu sarunā piedalīsies:

  • Liene Briede, Rīgas Tehniskās universitātes inovāciju prorektore;
  • Zlata Elksniņa-Zaščerevska, Ārvalstu investoru padome Latvijā, auditorkompānijas "PricewaterhouseCoopers" vadošā partnere Latvijā;
  • Ingmārs Pūķis, LMT viceprezidents mārketinga un biznesa attīstības jautājumos, valdes loceklis;
  • Ilze Zvīdriņa, Labklājības ministrijas Darba tirgus politikas departamenta direktora vietniece;
  • Uldis Rutkaste, Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes vadītājs.

Ekonomiskā izaugsme ir tēma, kas nonākusi gan politiķu, gan ekonomistu, gan visas sabiedrības uzmanības centrā. Tai bija veltīta Latvijas Bankas 2023. gada rudens tautsaimniecības konference, jo arī globāli izaugsmes temps pēcpandēmijas pasaulē samazinās – gan ģeopolitisku, gan citu faktoru ietekmē. Situācija nebūt nav lieliska arī Latvijā, un mēs ne tikai strauji nevirzāmies uz Eiropas Savienības (ES) vidējo turības līmeni, bet arvien vairāk atpaliekam pat no kaimiņiem – Lietuvas un Igaunijas.

Ekonomiskās izaugsmes process ir nevis viens ātrs lēciens, bet mazi solīši katru dienu, nedēļu, mēnesi un daudzus gadus. Katrs ikdienas solis ir nepamanāms, taču, akumulējoties ilgā laikā, tieši tā rodas vai mazinās ienākumu līmeņa plaisas starp valstīm.

Kopumā ienākumu līmeni tautsaimniecībā nosaka triju faktoru mijiedarbība – cik veiksmīgi izmantojam darbaspēka resursu, cik daudz investējam attīstībā un cik gudri spējam izmantot mums pieejamo darbaspēku un kapitālu. Katrā no jomām jāpieliek plecs, lai sekmētu stabilu tautsaimniecības izaugsmi, vairojot valsts un tās iedzīvotāju rocību.

Ekspertu sarunas tiešraides laikā būs iespējams uzdot jautājumus ekspertiem – "sli.do", kods #izaugsme.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem ir iespēja vērot diskusiju tiešraidē makroekonomika.lv (Kā panākt NOTURĪGU Latvijas tautsaimniecības izaugsmi? | Ekspertu sarunas | Makroekonomika) vai klātienē (iepriekš piesakoties, rakstot uz e-pasta adresi janis.silakalns@bank.lv).

Ieskats iepriekšējās Ekspertu sarunās par dažādiem Latvijas tautsaimniecībai būtiskiem jautājumiem – https://www.makroekonomika.lv/ekspertu-sarunas.

Avots
Latvijas Banka

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri