Pārlekt uz galveno saturu

Latvijā sāk ražot legingus, kas mazina sāpes ceļu locītavās

Latvijā radītais zīmols PainFree Leggings (Healthy Family Textile SIA) sācis ražot unikālus legingus, kas veicina ceļu sāpju mazināšanos mitrā un aukstā laikā. Uzņēmums skatās uz globālo tirgu, jo ceļu sāpes ir TOP3 hronisko sāpju iemesls pasaulē, un jau tuvākajā laikā plāno uzsākt eksportu uz valstīm ar vēsu klimatu, informē uzņēmuma dibinātājs Raivis Ozoliņš.

Kā liecina ASV "National Center for Biotechnology Information" 88 pētījumu apkopojums no dažādām pasaules valstīm, tad pasaulē uz 2020.gadu bija jau vairāk kā 654 miljoni cilvēku ar ceļu osteoartrītu, kas ikdienā rada sāpes ceļu locītavās un šis cipars diemžēl ir augošs. Papildus šiem datiem ir zināms, ka mitrums un aukstums var veicināt sāpju saasināšanos, kas arī ir pamats PainFree Leggings produkta virzīšanai globālajā tirgū.

"Tā kā savai problēmai ar sāpošajiem ceļiem, kas parādījās gada vēsajos mēnešos, neko piemērotu ērtai lietošanai ikdienas skrējienā ne Latvijā, ne interneta plašumos atrast nebija iespējams, sākām izstrādāt risinājumu paši. Legingu izstrādes procesā, konsultējoties ar fizioterapeitiem un runājot ar cilvēkiem savā kontaktu lokā, tika nonākts līdz secinājumam, ka vēlme un gatavība iegādāties šādus legingus ir arī arī citiem cilvēkiem. Šis fakts, dažādu pētījumu dati un fizioterapeitu atgriezeniskā saite par ceļu sāpju problēmu un legingu funkcionālo risinājumu arī radīja motivāciju pievērsties jaunā produkta ražošanai. Kas interesanti, fizioterapeitu atgriezeniskā saite norādīja uz skrējējiem un āra darbu strādniekiem kā būtisku grupu, kuriem aukstajos mēnešos šāds risinājujms būtu aktuāls, lai nerastos ceļu locītavu problēmas nākotnē," papildināja Ozoliņš.

PainFree legingi ir profilaktisks produkts, kurā iestrādāta īpaši blīva papildus tekstila kārta ceļa daļā, kas būtiski samazina mitruma un aukstuma piekļūšanu ceļiem, papildus nodrošinot, ka jau tā mazais siltuma daudzums, ko izdala ceļi, saglabājas un pilda sildīšanas funkciju. Legingi lietojami kā plāna un ērta apakškārta zem virsdrēbēm jebkuros ikdienas apstākļos gan sievietēm, gan vīriešiem. Pateicoties attīstītajai Latvijas Tekstila rūpniecības industrijai, visu ražošanas procesu veicam Latvijā.

Izaicinājums izstrādes procesā bija rast tekstila industrijā jaunu tehnoloģisku risinājumu, kā legingā ielīmēt papildus tekstila kārtu, tā, lai tas izpildītu ne tikai produkta funkcionālo uzdevumu, bet lai legingu ceļu daļa būtu gan elastīga, gan saglabātu no ārpuses vizuālo pievilcību, norāda Ozoliņš.

Sākotnēji produkta izstrādē un uzņēmējadarbības attīstībā ir ieguldīti teju 10 000 EUR. Tirgum attīstoties, tiks piesaistīti papildus līdzekļi uzņēmuma attīstībai, palielinot ražošanas kapacitāti.

Tā kā risinājums skar globāli būtisku sabiedrības veselības problēmu, tad PainFree Leggings uztver to kā savu misiju palīdzēt cilvēkiem ar ceļu locītavu sāpēm uzlabot savu ikdienas dzīves kvalitāti.

Informāciju sagatavoja Raivis Ozoliņš. Kontakti: Mob: +371 20040300, raivis@painfreeleggings.com, www.painfreeleggings.com. Publicitātes foto. 

  Avots
  PainFree Leggings

  Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

  Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
  Reģistrēties

  Mūsu partneri