Pārlekt uz galveno saturu

"Kalceks" noslēdz sadarbības līgumu ar Nīderlandes vadošo medikamentu tirgotāju slimnīcu segmentā

Latvijas kapitāla farmācijas uzņēmums "Kalceks" 2021.gadā ir palielinājis eksporta valstu skaitu līdz 77 pasaules valstīm un šī gada septembrī noslēdzis tirgus ekspansijai ļoti nozīmīgu līgumu ar vadošo Nīderlandes medikamentu vairumtirgotāju "Eureco Pharma", kas ir arī tirgus līderis slimnīcu segmentā. Šobrīd Nīderlandē ir reģistrēti 22 "Kalceks" produkti, nodrošinot vienu no uzņēmuma visplašākajiem medikamentu portfeļiem kādā no Eiropas valstīm.

"Mēs izvēlējāmies stabilāko partneri šajā tirgū, kas varētu nodrošināt mūsu produkcijas realizāciju klientiem ilgtermiņā. "Eureco Pharma" farmācijas un veselības aprūpes nozarē Nīderlandē darbojas vairāk nekā 25 gadus un veic recepšu medikamentu importu, reģistrāciju slimnīcu sektoram, kā arī farmaceitiem un aptiekām. Nīderlandes tirgū bijām minimāli pārstāvēti kopš 2017.gada, bet šobrīd esam likuši lielu soli uz priekšu apjoma un produktu skaita ziņā, kas būs pieejams šīs valsts klientiem. Līdz šim Nīderlandē farmācijas nozarē darbojās galvenokārt lielie starptautiskie uzņēmumi, bet mēs varēsim parādīt, ka fleksibla pieeja mainīgajai tirgus situācijai ir mūsu konkurētspējas pamats," uzņēmuma sasniegto skaidro Kaspars Kuprevičs, "Kalceks" valdes loceklis, Kvalitātes un izstrādes direktors.

Slimnīcām Nīderlandē ir paaugstinātas drošības prasības nekā vidēji Eiropas Savienībā, šīs valsts farmācijas nozari reģionā uzskata par līderiem zāļu lietošanas drošības aspektu ieviešanā. Nīderlandes tirgū tagad būs pieejams viss "Kalceks" medikamentu apjoms, kas tika pielāgoti paaugstinātajām prasībām, piedāvājot trīs terapeitisko grupu produktus, bet galvenais uzsvars ir uz tiem, kas paredzēti centrālās nervu sistēmas atbalstam un anestēzijai. Vairāki no uz Nīderlandi eksportēto medikamentu klāsta ir domāti arī covid-19 pandēmijas seku ārstēšanai. Lai gan tā jau šobrīd ir viena no nozīmīgākajām "Kalceks" eksportvalstīm, esošo piedāvājumu 2022.gadā plānots papildināt ar 10 jauniem produktiem.

"Uzņēmums "Eureco Pharma" ir īpaši gandarīts par šo sadarbību. "Kalceks" Eiropas tirgū ir mums svarīgs spēlētājs ar produktu portfeli, kas ļoti labi iekļaujas "Eureco Pharma" ilgtermiņa stratēģijā. Līdzās Nīderlandes tirgū jau esošajiem "Kalceks" produktiem mēs redzam, ka Latvijas uzņēmums attīsta vairākus jaunus produktus un nākamajos gados papildinās ar tiem savu piedāvājumu. Papildu labi zināmajiem medikamentiem ir arī tādi, kas tirgū vēl nav pieejami kā ģenēriskie produkti, un ar tiem mēs veicināsim šo zāļu pieejamību Nīderlandē. Tāpēc mēs nākamajos gados ceram vēl vairāk paplašināt mūsu sadarbību," nākotnes plānus ieskicē Jans de Kreijs, "Eureco Pharma" izpilddirektors.

Sadarbības noslēgšanas pamats bija "Kalceks" uzticamība produktu piegādes ziņā un plašais klāsts, kas atbilst visiem augstajiem Eiropas kvalitātes standartiem. Tā kā "Kalceks" medikamentu izejvielas produktiem Nīderlandes tirgum ražo koncerna ietvaros, neatkarība no komponenšu piegādātājiem palielina spēju konkurēt ar globālajām kompānijām un piedāvāt klientiem nepieciešamo laikus un pietiekamos apjomos.

"Kalceks" 2021.gadā spējis nozīmīgi strauji kāpināt eksporta apjomus. 2019.gadā tas eksportēja slimnīcu patēriņam domātos medikamentus uz 46 valstīm, bet pērn jau uz 62 valstīm visā pasaulē. 2021.gada laikā AS "Kalceks" kā viens no lielākajiem un pieredzes bagātākajiem Latvijas farmācijas uzņēmumiem paplašinājis eksporta valstu sarakstu ar 19 jaunām pasaules valstīm un tā medikamenti šobrīd ir pieejami Ziemeļamerikā, Dienvidamerikā, Eiropā, Āfrikā, kā arī Āzijā.

"Kalceks" pamata produktu noieta tirgi vēl arvien ir vecā Eiropa jeb Rietumeiropas valstis - Spānija, Beļģija, Lielbritānija un Francija, kā arī Izraēla Tuvo austrumu reģionā. Kopumā uz Eiropas valstīm šobrīd tiek eksportēti aptuveni 60% no visiem produktiem, mērķu sarakstā ir arī salīdzinoši tālais Austrālijas tirgus, tomēr izvirzītās ambīcijas ir pamatotas ar konkurētspējīgu, augstas kvalitātes piedāvājumu un uzņēmuma spēju ātri pielāgoties tirgus prasībām.

"Kalceks" produktu portfolio ir specializētie medikamenti slimnīcu segmentam un 2020.gadā Eiropas Savienībā apstiprināšanai tika iesniegti 8 jauni produkti. Pieprasītākie medikamenti pērn bija miorelaksanti un anestēzijas līdzekļi. 2020.gadā tika uzsākta pirmo pretsāpju produktu izstrāde, kas būs transdermālā plākstera formā un ilgstošas iedarbības tablešu veidā. Ņemot vērā pieprasījumu un "Kalceks" spēcīgo pozīciju slimnīcu segmentā, tika uzsākta sterilo antibiotisko produktu izstrāde un reģistrācija, plānojot šo produktu pielietošanu slimnīcu pacientu aprūpē 2022.gadā.

Par "Kalceks"

AS "Kalceks" ir viens no vecākajiem farmācijas uzņēmumiem Baltijas valstīs, kas specializējas patentbrīvo medikamentu izstrādē, galvenokārt slimnīcu segmentam. Galvenie produkti: neatliekamās palīdzības medikamenti, specializējoties CNS un kardiovaskulāro medikamentu terapeitiskajās grupās.

Informāciju sagatavoja Sanita Heinsberga, "Kalceks" komunikācijas konsultante. Publicitātes foto. Kontakti: sheinsberga@golin.com, +371 29660153. 

  Avots
  AS "Kalceks"

  Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

  Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
  Reģistrēties

  Mūsu partneri