Pārlekt uz galveno saturu

Jaunreģistrēto uzņēmumu skaits jūlijā aug

Jūlijā ir reģistrēti 724 jauni uzņēmumi – par 59 uzņēmumiem vairāk nekā jūnijā, liecina “Lursoft” apkopotā informācija. Taču, salīdzinot ar aizvadītā gada attiecīgo periodu, tas ir par 62 uzņēmumiem mazāk.

Aizvadītajā mēnesī reģistrēto jauno uzņēmumu kopējais pamatkapitāls veido 14,46 miljonus eiro, aprēķinājis Lursoft. Vēl lielāks tas šogad ir bijis vien martā, kad sasniedza nepilnus 15 miljonus eiro. No jauno uzņēmumu kopējā skaita 90,9% veido sabiedrības ar ierobežotu atbildību. Vairāk nekā puse (63%) no visām jūlijā reģistrētajām SIA ir mazkapitāla – to pamatkapitāls nesasniedz 2800 eiro. Pagājušajā mēnesī reģistrēti arī 32 individuālie komersanti, 11 zemnieku saimniecības, 10 ārvalstu komersantu filiāles, kā arī 13 uzņēmumi ar citām tiesiskajām formām.

Vairums (88,3%) no visām jūlijā reģistrētajām sabiedrībām ar ierobežotu atbildību ir 100% vietējā kapitāla. Starp ārvalstniekiem, kuri ieguldījuši savus līdzekļus jaunu uzņēmumu dibināšanā Latvijā, pirmajās rindās izvirzījušies uzņēmēji no tuvējām kaimiņvalstīm – Krievijas (ieguldījumi 26 jaunreģistrētajās SIA), Igaunijas (9 SIA) un Lietuvas (7 SIA).

“Lursoft” apkopotie dati par uzņēmumu likvidēšanu liecina, ka jūlijā atkal ir palielinājies likvidēto uzņēmumu skaits. Pēc tam, kad martā tika likvidēti 1813 uzņēmumi, turpmākajos mēnešos bija vērojams likvidēto skaita kritums, maijā tam samazinoties līdz 849 likvidētiem uzņēmumiem. Pēdējos divos mēnešos reģistrēts neliels likvidēto skaita pieaugums. Jūnijā likvidēti 942 uzņēmumi, bet pagājušajā mēnesī to skaits sasniedzis 1009 uzņēmumus.

10 lielākie 2021. gada jūlijā reģistrētie jaunie uzņēmumi pēc pamatkapitāla:

 1. SIA “Tomra Collection Latvia”, 7 miljonu eiro pamatkapitāls;
 2. SIA “Eastnina Prop 6”, 3,5 miljonu eiro pamatkapitāls;
 3. SIA “Akmeņu 13”, 0,68 miljonu eiro pamatkapitāls;
 4. SIA “M123”, 0,60 miljonu eiro pamatkapitāls;
 5. SIA “DG Īpašumi”, 0,36 miljonu eiro pamatkapitāls;
 6. SIA “Jaunā Rāmava”, 0,35 miljonu eiro pamatkapitāls;
 7. AS “Kayamba”, 0,20 miljonu eiro pamatkapitāls;
 8. SIA “M72B”, 0,12 miljonu eiro pamatkapitāls;
 9. SIA “ZAB Eversheds Sutherland Bitāns”, 0,10 miljonu eiro pamatkapitāls;
 10. SIA “S & P Logistics”, 0,10 miljonu eiro pamatkapitāls.

Reģistrēšanas aktivitāte aug

Šogad pirmajā pusgadā ir reģistrēti 4837 jauni uzņēmumi, rakstīja Labs of Latvia. Tas ir par 416 vairāk nekā pērn attiecīgajā periodā, liecina “Lursoft” apkopotā informācija. Salīdzinot ar maiju, jūnijā ir sarucis jaunreģistrēto uzņēmumu skaits. Vienlaikus ir dibināts vairāk jaunu uzņēmumu nekā pērn attiecīgajā periodā.

Šī gada jūnijā reģistrēti 665 uzņēmumi (maijā – 849). No tiem 608 ir sabiedrības ar ierobežotu atbildību, 40 – individuālie komersanti. Tāpat aizvadītajā mēnesī ir reģistrētas jaunas zemnieku saimniecības, pilnsabiedrības, ārvalstu komersantu filiāles. Salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo periodu, šogad jūnijā reģistrēts par 41 jaunu uzņēmumu vairāk.

Šogad pirmajos sešos mēnešos likvidēti 7536 uzņēmumi, liecina Lursoft dati. Pērn visa gada garumā likvidēti 11685 uzņēmumi.

Vairāk nekā puse, t.i., 57,5%, no visiem jaundibinātajiem uzņēmumiem ir mazkapitāla SIA, un lielai daļai (43,4%) no tām pamatkapitāla apjoms nesasniedz desmit eiro. Jūnijā reģistrēto jauno uzņēmumu kopējais pamatkapitāls ir 11,33 miljoni eiro, tostarp pagājušajā mēnesī reģistrētas 16 kapitālsabiedrības, kuru pamatkapitāla apjoms pārsniedz desmit tūkstošus eiro.

Lielākie 2021. gada jūnijā reģistrētie uzņēmumi:

 1. SIA “SPV Rīdzene” (4,10 miljonu eiro pamatkapitāls),

 2. SIA “Konrāda Nami” (2,00 miljonu eiro pamatkapitāls),

 3. SIA “Lomonosoff” (1,49 miljonu eiro pamatkapitāls),

 4. SIA “Heliport Cēsis” (1,00 miljona eiro pamatkapitāls),

 5. SIA “Real RE” (0,67 miljonu eiro pamatkapitāls).

Starp pieciem lielākajiem uzņēmumiem aizvadītajā mēnesī divu kapitālsabiedrību dibinātājs ir AS “Draugiem Group” – SIA “Konrāda Nami” un SIA “Heliport Cēsis”. Abi uzņēmumi ir saistīti ar Cēsīm, rakstīja Labs of Latvia.

Starp aizvadītajā mēnesī reģistrētajām kapitālsabiedrībām ir arī viena akciju sabiedrība, liecina “Lursoft” apkopotie dati. AS “Milzo Group” patiesā labuma guvēja ir Linda Zeltiņa, kura kā patiesā labuma guvēja šobrīd ir reģistrēta astoņos uzņēmumos. Lielākie no tiem ir apgaismes ierīču jomā strādājošais SIA “Vizulo” un vairumtirgotājs SIA “Vizulo Solutions”.

Teju pusei no visiem uzņēmumiem to īpašniekiem iepriekš nav piederējušas kapitāldaļas citos uzņēmumos, liecina “Lursoft” apkopotā informācija.

Maijā tikpat, cik aprīlī

Šogad maijā reģistrēti 849 jauni uzņēmumi, rakstīja Labs of Latvia. Salīdzinot ar aizvadītā gada maiju, kad Covid-19 pandēmijas ietekmē strauji samazinājās jaunu uzņēmumu reģistrēšanas aktivitāte, šogad jauno uzņēmumu skaits kāpj. Kopumā šī gada pirmajos piecos mēnešos reģistrēto jauno uzņēmumu skaits sasniedzis 4171. Tas ir par 374 uzņēmumiem vairāk nekā pērn attiecīgajā periodā, liecina Lursoft dati.

91,28% no maijā reģistrētajiem uzņēmumiem ir sabiedrības ar ierobežotu atbildību. Iepriekšējā mēnesī reģistrēti arī 45 individuālie komersanti, 12 zemnieku saimniecības, trīs akciju sabiedrības, kā arī uzņēmumi, kas pārstāv citas tiesiskās formas.

47% no visiem pagājušā mēneša jaunajiem uzņēmumiem reģistrēti Rīgā, vēl 21,32% – Pierīgā. Pārējos reģionos lielāka aktivitāte bijusi Zemgalē, kur maijā reģistrēti 77 jauni uzņēmumi, savukārt zemākā tā bijusi Vidzemē, kur uzņēmēju pulkam aizvadītā mēneša laikā pievienojušies 58 jauni uzņēmumi.

Aprīlī divreiz vairāk nekā pērn

Aprīlī reģistrēti 849 jauni uzņēmumi, rakstīja Labs of Latvia. Salīdzinot ar aizvadīto gadu, šajā aprīlī reģistrēto jauno uzņēmums skaits ir bijis teju divas reizes lielāks. 66% gadījumos no visiem aprīlī reģistrētajiem uzņēmumiem to dalībniekiem šis ir pirmais uzņēmums.

45,99% no visiem jaunajiem uzņēmumiem reģistrēti Rīgā, vēl 22,29% – Pierīgā. Līdztekus Rīgai, visvairāk jauno uzņēmumu aprīlī reģistrēti Mārupes novadā (24), Jūrmalā (23), Liepājā (19) un Daugavpilī (18).

Vairāk nekā 90% no visiem aizvadītajā mēnesī reģistrētajiem uzņēmumiem ir sabiedrības ar ierobežotu atbildību. Vairāk nekā puse no visām pagājušajā mēnesī reģistrētajām SIA ir mazkapitāla, t.i., to pamatkapitāls nesasniedz 2800 eiro. Jaunreģistrēto uzņēmumu vidū ir arī akciju sabiedrības, pilnsabiedrības, zemnieku saimniecības u.c. uzņēmumu tiesiskās formas.

Pirmajā ceturksnī – 2474

Martā Latvijā tika reģistrēti 1032 jauni uzņēmumi, rakstīja Labs of Latvia. Tas ir lielākais viena mēneša laikā reģistrētais jaunu uzņēmumu skaits kopš 2018. gada marta. Teju pusē gadījumu martā reģistrētie uzņēmumi to īpašniekiem ir pirmais uzņēmums, proti, iepriekš šīs personas nav bijušas dalībnieces citos uzņēmumos.

Šī gada pirmajā ceturksnī Latvijā ir reģistrēti 2474 jauni uzņēmumi, bet likvidēti – 4675, liecina “Lursoft” dati.

Pērn tika reģistrēti 8938 jauni uzņēmumi, rakstīja Labs of Latvia. Tas ir par 14,42% mazāk nekā 2019. gadā un tas bija zemākais jaunu uzņēmumu skaits pēdējo 17 gadu laikā.

No visiem jaunajiem uzņēmējiem, kuri pērn reģistrējuši savu pirmo uzņēmumu, 70,1% bijis vecumā no 21 līdz 40 gadiem, rakstīja Labs of Latvia. 32,9% dibinātāju bija vecumā no 21 līdz 30 gadiem, bet 37,2% – vecumā no 31 līdz 40 gadiem.

Informāciju sagatavoja Anda Asere, Labs of Latvia. 

Avots
LIAA / Labs of Latvia

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
 1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
 2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
 3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri