Pārlekt uz galveno saturu

Jau šodien norisināsies Rail Baltica Industrijas diena

Lai sniegtu visaptverošu pārskatu par Rail Baltica globālā projekta gaitu, plāniem un nozīmīgākajām norisēm, šodien, 25.novembrī, notiks Rail Baltica Industrijas diena - digitāla konference, kas publiski būs pieejama gan esošajiem un potenciālajiem sadarbības partneriem, gan sabiedrībai. Pilna programma pieejama oficiālajā pasākuma mājaslapā: forum.railbaltica.org/2021.

Šajā pasākumā projekta īstenotāji, kā arī vietējie un starptautiskie partneri dalīsies atziņās par Rail Baltica projekta turpmākās attīstības stratēģiskajiem virzieniem, sniegs praktisko informāciju par plānotajiem publiskajiem iepirkumiem, vienotiem projekta standartiem un vadlīnijām, aktualitātēm saistībā ar konsolidētajiem būvmateriālu iepirkumiem, informēs par dzelzceļa elektrifikācijas, kā arī kontroles, vadības un signalizācijas apakšsistēmu ieviešanas aktualitātēm. Papildus notiks diskusijas par plašāku sociāli ekonomisko ieguvumu iespējošanu Rail Baltica projekta ieviešanas rezultātā.

Rail Baltica Industrijas dienas ietvaros tiks organizētas interaktīvas diskusijas, jautājumu un atbilžu sesijas, nodrošinot partneriem iespējas tiešsaistē uzdot savus jautājumus projekta īstenotājiem un ieinteresētajām pusēm.

Pilna programma pieejama oficiālajā pasākuma mājaslapā: forum.railbaltica.org/2021

Pasākuma programma:

Pasākuma atklāšanā galvenā uzmanība tiks pievērsta Rail Baltica globālā projekta ieviešanas progresam, projekta gaitai un nākotnes plāniem; ievadvārdus teiks trīs Baltijas valstu satiksmes ministri: Tāvi Āss (Taavi Aas), Tālis Linkaits un Marjus Skodis (Marius Skuodis), kā arī Rail Baltica kopuzņēmuma valdes priekšsēdētājs un izpilddirektors Agnis Driksna. Turpinājumā kopīgā diskusijā piedalīsies Katrīna Trautmane (Catherine Trautmann), Ziemeļjūras-Baltijas jūras transporta koridora ES koordinatore, Agnis Driksna un Rail Baltica projekta nacionālo ieviesēju vadības pārstāvji Karolis Sankovskis, (Karolis Sankovski), LTGI Infra valdes priekšsēdētājs, Tenu Grīnbergs (Tõnu Grünberg) Rail Baltic Estonia priekšsēdētājs, un Kaspars Vingris, Eiropas Dzelzceļa līnijas valdes priekšsēdētājs.

Pasākuma turpinājuma RB Rail valdes locekļi - Tehniskais direktors Marks Filips el Beze (Marc-Philippe El Beze) sniegs pārskatu par Rail Baltica dzelzceļa sistēmu drošības un savstarpējās savienojamības konceptu, savukārt Programmas vadības direktors Marks S. Loaders (Mark Loader) sniegs ieskatu Rail Baltica kā pārrobežu infrastruktūras projekta plānošanas aspektiem. Rail Baltica kopuzņēmuma iepirkumu komandas pārstāvji Kristjans Pīrsalu (Kristjan Piirsalu), Mārtiņš Blaus un Aiga Benfelde iepazīstinās projekta iepirkumu progresu, plānotajiem iepirkumiem un aktualitātēm, praktiskiem jautājumiem un procedūrām, kā arī izklāstīs projekta pieeju konsolidēto materiālu iepirkumu plāniem.

Pēcpusdienas sesijā Marks Filips el Beze un RB Rail AS Sistēmu un ekspluatācijas departamenta vadītājs Žans Marks Bedmārs (Jean-Marc Bedmar) prezentēs aktualitātes par dzelzceļa elektrifikācijas, kustības vadības un signalizācijas apakšsistēmas ieviešanu.

Rail Baltica Industrijas dienas noslēgumā notiks divas visaptverošas diskusijas par plašākiem ieguvumiem saistībā ar Rail Baltica infrastruktūras būvniecību. Pirmajā diskusiju blokā galvenā uzmanība tiks pievērsta priekšnosacījumiem, lai veicinātu konkurētspējīga tirgus un nākotnes transporta un mobilitātes pakalpojumu attīstību. Prezentāciju sniegs Kaspars Briškens, RB Rail Stratēģijas un biznesa attīstības departamenta vadītājs, savukārt sarunu paneli vadīs Katrīna Trautmane (Catherine Trautmann). Diskusijā piedalīsies Eiropas Infrastruktūras pārvaldītāju (EIM) juridiskā un politikas speciāliste Bente Jedema (Bente Yedema), Eiropas Dzelzceļa un infrastruktūras uzņēmumu kopienas (CER) padomniece infrastruktūras jautājumos Marina Potapidū (Marina Potapidou), Pasažieru dzelzceļa jaunpienācēju alianses ALLRAIL ģenerālsekretārs Niks Brūks (Nick Brooks), Starptautiskās dzelzceļa savienības Eiropas koordinators Saimons Flečers (Simon Fletcher), Dzelzceļa kravu pārvadājumu asociācijas (ERFA) ģenerālsekretārs Konors Feigans (Conor Feighan) un Ārvalstu investoru padomes Latvijā (FICIL) Transporta un infrastruktūras darba grupas vadītājs Jānis Zvīgulis.

Noslēdzošajā diskusiju panelī uzmanība tiks vērsta uz galvenajiem aspektiem plašāku sociāli ekonomisko ieguvumu iespējām, ieviešot Rail Baltica, cita starpā, kā veicināt rūpniecisko attīstību, digitālo savienojamību, jaunu darba vietu radīšanu, universālu dzelzceļa pieejamību, "vienas lāpstas" principa ievērošanu, autoceļu, gaisa un jūras transporta pakalpojumu integrāciju, Eiropas zaļā kursa iniciatīvu ietveršanu u.c. Ar prezentāciju uzstāsties Ramiro Alberto Rios (Ramiro Alberto Rķos), starptautiskā konsultāciju uzņēmuma Ramboll, kas ir arī iesaistīts Rail Baltica projekta pētījumu veikšanā, vecākais transporta konsultants. Diskusiju vadīs Kaspars Briškens, un tajā piedalīsies dalībnieki no privātā un publiskā sektora uzņēmumiem un organizācijām, tostarp Tallinas lidostas komercdirektors Ēro Pērgmē (Eero Pärgmäe), Limowa Oy valdes loceklis Heiki Lahtinens (Heiki Lahtinen), Latvijas Loģistikas asociācijas vadītājs Normunds Krūmiņš, kā arī Veiko Hāvapū (Veiko Haavapuu), RB Rail AS Finanšu direktors, un Jurģis Briedis, "Apeirons" Vides pieejamības eksperts.

Pasājuma tiešraidi varēs vērot šeit: https://forum.railbaltica.org/2021/watch-live 

Informāciju sagatavoja Signe Lonerte, Komunikācijas vadītāja. Kontakti: signe.lonerte@railbaltica.org, 29116146, www.railbaltica.org.

Avots
Rail Baltica

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri