Pārlekt uz galveno saturu

Japānā notikusi izstāde "FOODEX JAPAN 2022" ar Latvijas nacionālā stenda dalību hibrīda formātā

Pagājušajā nedēļā Tokijā no 8. līdz 11. martam veiksmīgi noritējusi izstāde “FOODEX JAPAN 2022”, kurā piedalījušies arī Latvijas pārtikas un dzērienu ražotāji. Foodex ir lielākā Āzijas izstāde, kas veltīta pārtikai un dzērieniem gan Japānā, gan visa pasaulē.

Tā kā Japānā vēl joprojām pastāv ieceļošanas ierobežojumi, nacionālais stends tika rīkots hibrīda formātā. Uzņēmumi tika aicināti nosūtīt savu produkciju izstādīšanai stendā, taču uzņēmumus pārstāvēja LIAA izvēlēti vietējie darbinieki, ja uzņēmumam nebija sava pārstāvja Japānā.

SIA “Premium Chocolate” vadītāja Laura Sebre atzinīgi vērtē šādu konceptu, jo viņai tā bijusi laba iespēja nostiprināt saikni ar produkcijas izplatītāju Japānā. “Manā gadījumā šis bija ļoti labs variants, jo mums Japānā jau ir izplatītājs, ar kuru strādājam vairāk kā 3 gadus. Tādēļ tā bija iespēja man uzrunāt viņu, un viņam bez maksas dot iespēju piedalīties un iegūt sev papildus gala klientus! Mūsu Izplatītājs bija ļoti ieinteresēts un piekrita, esam abas puses apmierinātas ar rezultātu!”

Japāņiem liela interese bija par vegāniskajiem produktiem, jo šī niša ir salīdzinoši jauna Japānā, tāpēc uzņēmējiem ar vegānisku produkciju ir liels potenciāls ieņemt labu tirgus vietu. Uzņēmuma “Very Berry” pārstāvji nupat saņēmuši interesentu kontaktinformāciju un uzsākuši komunikāciju, rezultāti par izstādi būs vēl jāgaida.

Japānas pavāri augstu novērtējuši bērzu sulas sīrupu, jo Japānā tas ir unikāls produkts. SIA “Kainaiži” vadītājs Ervins Labanovskis pauž: “Bērzu sulu sīrups ir kā Latvijas melnie ikri vai safrāns – grūti iegūstama garša, toties ekskluzīva un ar dažādām garšu niansēm, kas padara produkta izmantošanu daudzejādu.”

Kopumā stendu dienā apmeklēja 70-90 cilvēki un katram stendā pārstāvētajam uzņēmumam iegūti 15-60 nopietni kontakti ar potenciālām sadarbības iespējām. Latviju Foodex izstādē pāstāvēja SIA “Lat Eko Food”, SIA “SFT Seafood”, SIA “Kainaiži”, SIA “BrainBerry”, SIA “Smartfoody”, SIA “LKOM”, SIA “Grow Bite”, SIA “Very Berry”, SIA “Premium Chocolate”.

Japānā augstu tiek vērtēta uzticamība. Pirmais solis ir veikts, darīsim visu, kas ir mūsu spēkos, lai Latvijas uzņēmējiem katrs nākamais solis Japānas virzienā ritētu raiti. Reģistrējies Business.gov.lv platformā un nepalaid garām iespējas pieteikties LIAA organizētiem pasākumiem!

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri