Pārlekt uz galveno saturu

Izsludināts konkurss "Energoefektīvākā ēka Latvijā 2022"

Ekonomikas ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un Latvijas Būvinženieru savienība izsludina ikgadējo konkursu "Energoefektīvākā ēka Latvijā 2022".

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs: "Pirms 11 gadiem, kad uzsākām konkursu "Energoefektīvākā ēka Latvijā", daudzdzīvokļu ēku renovāciju bija uzņēmušies tikai daži desmiti drosminieki. Šodien atjaunoto ēku, ne tikai daudzdzīvokļu, bet arī valsts, pašvaldību un uzņēmumu ēku, skaits jau mērāms tūkstošos. Un visās šajās ēkās, bez izņēmuma, ir panākts pozitīvs efekts, daudzos gadījumos tas ir izrādījies pat lielāks par gaidīto - ēkas ir padarītas pieejamākas un energoefektīvākas, kas nozīmē arī ilgtermiņa ieguvumus visiem - gan iedzīvotāju labklājībai, gan uzņēmējdarbības attīstībai. Tāpēc konkursa lielākā vērtība ir pieredzes apmaiņa un iespēja kļūt par iedvesmotāju citiem esošo ēku atjaunotājiem un jaunu ēku būvētājiem, lai padarītu katram savu un mūsu kopējo māju - Latviju - taupīgāku, tīrāku un skaistāku."

Jau 11.gadu kampaņas "Dzīvo siltāk" ietvaros konkurss tiek izsludināts ar mērķi veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes un ilgtspējas jomā, īstenojot energoefektīvu ēku būvniecību, atjaunošanu un pārbūvi, tādējādi samazinot siltumnīcefekta gāzu emisiju daudzumu atmosfērā un veicinot sabiedrības izpratni par labbūtību, ēku siltumnoturību, telpu mikroklimatu, kā arī siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām, lai radītu kvalitatīvu, arhitektoniski izteiksmīgu dzīves telpu.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs: "Energoefektivitātes uzlabošanas pasākumu īstenošana ir īpaši aktuāla laikā, kad straujais energoresursu cenas pieaugums ietekmē ikvienu no mums. Ir nepieciešama enerģijas patēriņa mazināšana un resursu dažādošana, tādējādi gan mazinot siltumnīcefekta gāzu emisijas, gan uzlabojot dzīves telpu un apkārtējo vidi. Sabiedrības informēšanas pasākumi un esošās pieredzes popularizēšana šobrīd ir vitāli svarīga, tādēļ aicinām ikvienu aktīvi iesaistīties un dalīties ar savu pieredzi, gan sniedzot pozitīvos piemērus sabiedrībai, gan iedvesmojot arī citus, īstenot energoefektivitāti uzlabojošus pasākumus ēkās."

Pieteikumus konkursam var iesniegt piecās kategorijās:

• Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka;

• Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka - jaunbūve;

• Energoefektīvākā publiskā ēka;

• Energoefektīvākā vienģimenes ēka;

• Energoefektīvākā rūpnieciskā ēka.

Latvijas Būvinženieru savienības valdes priekšsēdētājs Raimonds Eiženšmits: "Šobrīd mēs sastopamies ar vēl nebijušiem izaicinājumiem, kurus rada aizvien lielāka atkarība no energoresursu importa, kā arī ar nepieciešamība ierobežot klimata pārmaiņas. Ēku energoefektivitātes paaugstināšana ir vērtīgs līdzeklis šo problēmu risināšanai. Tajā pašā laikā labākas un energoefektīvākas ēkas uzlabo arī iedzīvotāju dzīves kvalitāti, vienlaikus nodrošinot labāku iekštelpu komforta līmeni un videi draudzīgas darbavietas. Konkursa galvenais mērķis ir apzināt ēkas, kurās sasniegti augstākie energoefektivitātes rādītāji, pateikties to realizētājiem un iepazīstināt sabiedrību ar labākās prakses piemēriem."

Konkursa "Energoefektīvākā ēka Latvijā 2022" nolikums publicēts konkursa tīmekļa vietnē www.energoefektivakaeka.lv. Pieteikumus konkursam "Energoefektīvākā ēka Latvijā 2022" aicinām iesniegt līdz 2022.gada 17.jūnijam, nosūtot tos elektroniski uz e-pasta adresi dzivosiltak@em.gov.lv.

Atgādinām, ka konkursa "Energoefektīvākā ēka Latvijā 2021" laureāti bija:

- daudzdzīvokļu ēka Siguldā, Lakstīgalas ielā 3 - 1. vieta nominācijā "Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2021";

- Liepājas pašvaldības ēka Liepājā, Peldu ielā 5 - 1. vieta nominācijā "Energoefektīvākā publiskā ēka Latvijā 2021";

- daudzdzīvokļu ēka Rīgā, Antonijas ielā 17A - 1. vieta nominācijā "Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2021. Jaunbūve".

Šā gada konkursa nolikums sagatavots sadarbībā ar informatīvās kampaņas "Dzīvo siltāk" sadarbības partneriem - Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, žurnālu "Būvinženieris", Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociāciju, Latvijas Būvnieku asociāciju, Latvijas Logu un durvju ražotāju asociāciju, Rīgas Tehnisko universitāti, Būvniecības valsts kontroles biroju, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Rīgas Stradiņa universitāti, Būvmateriālu ražotāju asociāciju, Latvijas Minerālvates ražotāju asociāciju un Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienību.

Konkursa atbalstītāji ir SIA "Paroc", SIA "Saint-Gobain Celtniecības produkti", SIA "Knauf", SIA "Rockwool", Attīstības finanšu institūcija "Altum", AS "Latvenergo", VentSys, SIA "Tenapors", SIA "Kingspan Insulation", SIA "Baumit". Konkursa informatīvie atbalstītāji ir žurnāls "Būvinženieris", laikraksts "Latvijas Avīze", būvniecības portāli www.abc.lv, www.buvlaukums.lv, www.building.lv, www.buvbaze.lv un raidījums "Laiks mājai".

Informāciju sagatavoja Ekonomikas ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļa. Kontakti: prese@em.gov.lv, 67013193. 

Avots
EM

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri