Pārlekt uz galveno saturu

Izsludina pieteikšanos valsts atbalstam ārvalstu filmu veidošanai Latvijā

No šodienas līdz 13. jūlijam filmu veidotāji var pieteikt ārvalstu filmu projekus valsts līdzfinansējuma programmai Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā (LIAA). Konkursa mērķis ir piesaistīt ārvalstu finansējumu Latvijas filmu nozarei un citām nozarēm, atbalstot ārvalstu filmu, t.sk. spēlfilmu, animācijas un dokumentālo filmu, kā arī televīzijas filmu, uzņemšanu Latvijā.

Saskaņā ar konkursa nolikumu projekta līdzfinansējuma apmērs ir 20 % no līdzfinansējuma līgumā norādīto attiecināmo izdevumu kopsummas, izņemot attiecināmo izmaksu pozīcijām, kas saistītas ar atalgojuma izmaksām. Atalgojuma izmaksu pozīcijām līdzfinansējuma apmērs ir 30%.

“Pat pandēmijas laikā filmu industrija pasaulē spēja nopelnīt 80 miljardus ASV dolāru gadā. Tā ir lieliska iespējā kā radošajās profesijās strādājošajiem un tehniskā aprīkojuma piegādātājiem iekļauties lielu projektu apritē, uzkrāt pieredzi un nopelnīt. Aprēķini liecina, ka no katra ieguldītā eiro ārvalstu filmu uzņemšanā vismaz četri atgriežas Latvijas tautsaimniecībā. Mums ir plašas iespējas piedāvāt interesantas un oriģinālas lokācijas filmu veidošanai, jo mākslīgās vides radīšana bieži vien izmaksā dārgāk, tādēļ varam būt interesanti ārvalstu filmu producentiem,” tā LIAA direktors Kaspars Rožkalns, uzsverot, ka uz filmu nozari raugās kā uz valsts iespēju ģenerēt papildus budžeta ienākumus, tādēļ šajā programmā primāri tiek vērtēti finansiālie aspekti.

Projektu atlases pirmajā kārtā, kura tika izsludināta 2022. gada pavasarī kopumā tika pieteikti septiņu filmu projekti no kuriem atbalstu saņēmuši divi. Producentu apvienība “CINEVILLA FILMS” seriāla “Sisi” turpinājuma uzņemšanai par pēdējo Austroungārijas ķeizarieni Elizabeti saņems līdzfinansējumu 388 tūkstošu eiro apmērā, bet producentu apvienība White Picture Latvijā veidos filmu Evas aicinājums (Eve's Call). Šim projektam atbalstītais līdzfinansējums ir 281 tūkstotis eiro.

Konkursa otrājā kārtā pieejamais finansējums ir 124 tūkstoši eiro, bet potenciāli šī summa varētu tikt palielināta, ņemot vērā faktisko pieprasījumu.

Jāuzsver, ka līdz šim lielākā interese par filmēšanu Latvijā bijusi Ziemeļeiropas valstu producentiem, bet arvien vairāk sāk interesēties arī producenti no ASV, kur LIAA 2022. gada aprīlī prezentēja šo iespēju pasākumā “Spotlight Latvia” Losandželosā.

Iepazīties ar konkursa nolikumu var LIAA tīmekļa vietnēs www.liaa.gov.lv un www.business.gov.lv.

Pieteikumu projektu konkursam var iesniegt valsts platformā biznesa attīstībai www.business.gov.lv.

Informāciju sagatavoja LIAA Komunikācijas un informācijas departaments. Kontakti: +371 29725674, prese@liaa.gov.lv.

 

Avots
LIAA

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri