Pārlekt uz galveno saturu

Īpaši Kannu filmu tirgus darbam ar filmu izplatītājiem NKC sagatavojis jaunāko un topošo Latvijas filmu katalogu

Speciāli Kannu filmu tirgus darbam ar filmu izplatītājiem un citiem starptautiskiem partneriem Nacionālais kino centrs (NKC) sagatavojis jaunāko un topošo Latvijas filmu katalogu, informē NKC pārstāve Agnese Zapāne.

Savukārt sadarbībā ar Latvijas Animācijas asociāciju radīts publicitātes izdevums, kas apkopo jaunākās Latvijas animācijas filmas un projektus.

Zapāne vēsta, ka otrdien ar atgriešanos klātienē un tradicionālajos maija datumos, Francijā sākas pasaulslavenais Kannu kinofestivāls, kurā Latvija arī šogad aktīvi piedalās dažādos kino industrijas notikumos, programmās un filmu tirgū.

Pandēmijas dēļ Kannu starptautiskā kinofestivāla norise divus gadus bija mainīta - 2020.gada festivāls klātienē vispār nenotika, savukārt 2021.gadā tika pārcelts uz jūliju. Šogad viens no Eiropā vecākajiem festivāliem notiek jau 75.reizi un atgriežas tradicionālajos maija otrās puses datumos - no 17.maija līdz 28.maijam.

Zapāne vēsta, ka Latvijas dalību festivālā iezīmē Latvijas paviljons, kurā strādās Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA), NKC un Latvijas Kinoproducentu asociācijas pārstāvji.

Pēc NKC pārstāves paustā, Latvijas dalība Kannu festivālā bieži saistīta ar kaimiņvalstīm Lietuvu un Igauniju, jo trīs Baltijas valstu vadošās kinoinstitūcijas sadarbojas, sekojot principam, ka spēku apvienošana ļauj kļūt labāk pamanāmiem starptautiskajā industrijas arēnā.

Tāpēc Kannu filmu tirgus "Marché du Film" platformā "Producers Network", kas jau 16 gadus pulcina vairāk nekā 500 producentus no visas pasaules un kļuvusi par starptautiski nozīmīgu sadarbības platformu, iespēju nonākt uzmanības centrā izmanto visas trīs valstis kopā - pa diviem producentiem no katras valsts. Latviju šajā profesionālo, aktīvo un daudzsološo producentu izlasē šogad pārstāv Marta Romanova-Jēkabsone un Matīss Kaža, "Baltijas fokuss" Kannās plānots 22.maijā.

Pa citu starptautiskas konkurences ceļu Kannu platformā "Producers Network" nonākusi producente Inga Praņevska - viņas vadītais projekts, režisora Dzintara Dreiberga topošā filma "Lācis un cālis" ar starptautisko nosaukumu "Escape Net" ceļazīmi uz Kannu filmu tirgu izcīnīja jau decembrī, Lesarkas festivāla starptautiskajā atlasē.

Kannu filmu tirgus laikā no 23.maija līdz 27.maijam notiks īsfilmu sadaļas "Cannes Court Métrage" industrijas forums "The Short Film Corner", kurā festivālu programmētājiem un filmu izplatītājiem tiks prezentēta Baltijas īsfilmu kolekcija.

Septiņu filmu izlasē Latviju pārstāv Anna Ansone ar spēles īsfilmu "Can’t Help Myself" un Indra Sproģe ar animācijas filmu "Kur ir atslēga?" jeb "Where Is the Key?". Forumā pirmoreiz risināsies programma "New Producers Room", kurai īpaši atlasīti desmit producenti, arī Alise Rogule no Latvijas.

"The Short Film Corner" norisēs darbosies Rīgas starptautiskā kinofestivāla (Riga IFF) īsfilmu sadaļas pārstāvji Leo Soesanto un Lauma Kaudzīte, pasākumus organizē "Baltic Shorts" - tīkls, kas apvieno Lietuvas īsfilmu aģentūru "Lithuanian Shorts", Tallinas festivāla sadaļu "Poff Shorts", Riga IFF, Latvijas Animācijas Asociāciju un Rīgas Starptautisko īsfilmu festivālu "2Annas". Apvienības dalību Kannu kinofestivālā atbalsta NKC.

Šogad Kannu kinofestivālā uzsākta arī pavisam jauna, unikāla iniciatīva - programmas "Cannes Classics" sadarbība ar Eiropas kinoskolām, un šo izdevību ar NKC atbalstu izmanto arī Latvijas Kultūras akadēmijas Nacionālā Filmu skola.

Projekta ideja ir "Cannes Classics" programmētāju iniciatīva integrēt jauno kinematogrāfistu paaudzi pasaules kino klasikas procesos, dodot iespēju noskatīties kvalitatīvu kinovēstures piedāvājumu un paplašināt zināšanas par kinomākslas kontekstiem. Kannu kinofestivāla akreditāciju programmai "Cannes Clasics" šogad saņems 11 Nacionālās Filmu skolas studenti, kas tika atlasīti radošā konkursa kārtībā.

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri