Pārlekt uz galveno saturu

Investējot 280 000 eiro 5G attīstībā, "Bite" iegūst 1432-1452 MHz frekvenču joslas

IKT pakalpojumu sniedzējs "Bite" Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) rīkotajās izsolēs ieguvis tiesības izmantot jaunas frekvenču joslas, kas ļaus attīstīt visaptverošu 5G tīklu. Līdztekus pērn decembrī iegādātajām frekvenču joslām 700 MHz diapazonā, šī gada 20.janvārī notikušajā izsolē uzņēmums ieguvis tiesības izmantot arī 1432-1452 MHz frekvenču joslu 1,5 GHz diapazonā, par darījumu maksājot 280 000 eiro.

1,5GHz diapazona frekvenču joslas ir īpaši būtiskas datu lejupielādes kapacitātes paaugstināšanai, un "Bite" ieguvis tiesības izmantot šīs frekvences 20 gadus.

"Šobrīd esam ieguvuši mūsu skatījumā labāko no 1,5GHz diapazona frekvenču joslām 5G tīkla darbības nodrošināšanai, kurai ir arī vismazākie tehniskie ierobežojumi. Jauniegūtās frekvences ir paredzētas datu lejupielādes kapacitātes paaugstināšanai, kas ir īpaši būtiski, ņemot vērā pieaugušo datu patēriņa apjomu, "Bite" tīklā tam ik gadu augot par aptuveni 80%. Frekvenču portfeļa palielināšana ir nozīmīgs solis "Bite" īstenotajā 70 miljonu eiro investīciju projektā, kura ietvaros nākamo trīs gadu laikā paredzam izbūvēt vairākus simtus 5G bāzes staciju, tā pakāpeniski ieviešot šo tehnoloģiju "Bite" tīklā visā Latvijā," saka Kaspars Buls, "Bite" vadītājs.

Jau ziņots, ka pērn decembrī notikušajā SPRK izsolē "Bite" ieguva tiesības izmantot 723-733 MHz un 778-788 MHz frekvenču joslas 700 MHz diapazonā, kas ir populārākā frekvence Eiropā 5G tīkla izbūvei. Arī šī spektra lietošanas tiesības "Bite" piešķirtas uz 20 gadiem. Iepriekš šī frekvence tika izmantota digitālās televīzijas apraidei, bet tagad tā tiek izmantota progresīvākām tehnoloģijām - 4G un 5G tīkla nodrošināšanai.

Pateicoties tam, ka 700MHz frekvence spēj raidīt 5G signālu daudz plašākā teritorijā, "Bite" spēs nodrošināt spēcīgus IoT jeb lietu interneta risinājumus, NR-Voice jeb balss sakarus 5G tīklā, uRLLC jeb samazinātu mobilā interneta signāla aizturi (latentāti), mMTC jeb 1000 reizes lielāku ierīču skaita pieslēgšanos tīklam, kā arī eMBB jeb aptuveni 10 reizes lielāku datu lejupielādes ātrumu nekā to šobrīd piedāvā 4G tehnoloģija. Savukārt SIA "Bite Latvija" meitas uzņēmumam SIA "Unistars" ir licences piecām radiofrekvenču spektra joslām un diviem 26 gigahercu (GHz) diapazona kanāliem.

Latvija ir pirmā Baltijas valsts, kurai būs pilns 5G frekvenču portfelis (700 MHz, 1500MHz un 3500 MHz), kas sadalīts starp tirgus spēlētājiem, savukārt Lietuva un Igaunija izsoles plāno tikai 2022.gadā.

Par "Bite":

"Bite" ir visstraujāk augošais informācijas un komunikācijas tehnoloģiju uzņēmums Latvijā, kas jau vairāk nekā desmit gadus nodrošina mūsdienīgus, inovatīvus, klientu vajadzībām atbilstošus mobilo un fiksēto sakaru pakalpojumus, "Go3" video satura platformu un integrētus IKT risinājumus biznesa klientiem. Mobilā tīkla infrastruktūras un pakalpojumu attīstībā uzņēmums ik gadu investē aptuveni 10% apgrozījuma. Šobrīd jaudīgais "Bite" 4G internets ir pieejams jau 99% valsts iedzīvotāju.

Informāciju sagatavoja Una Ahuna-Ozola, "Bite". Kontakti: 29584470, una.ahuna-ozola@bite.lv. Publicitātes foto. 

Avots
Bite

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri