Pārlekt uz galveno saturu

Ilgtspējīgai Centrālā Baltijas jūras reģiona izaugsmei sagatavota pārrobežu sadarbības programma 126 milj. eiro apmērā

Šodien Ministru kabinetā tika apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sagatavotais rīkojuma projekts par Eiropas Savienības Kohēzijas politikas mērķa “Eiropas teritoriālā sadarbība” Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas 2021.-2027. gadam turpmāku virzību iesniegšanai Eiropas Komisijā.

Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas 2021.-2027.gadam mērķis ir panākt ilgtspējīgu Centrālā Baltijas jūras reģiona izaugsmi.

Atbalsts pārrobežu sadarbības aktivitātēm plānots četros prioritārajos sadarbības virzienos: inovatīva uzņēmējdarbības attīstība, uzlabota vide un resursu izmantošana, sekmētas nodarbinātības iespējas un uzlaboti publiskie pakalpojumi.

Programmu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF) un kopējais pieejamais ERAF finansējums pārrobežu sadarbības projektu īstenošanai ir 126 milj. eiro. Finansējuma saņēmējiem būs iespēja saņemt līdzfinansējums 80% apmērā no attiecināmajiem izdevumiem.

Finansējuma saņēmēji (projekta partneri) var būt valsts budžeta iestādes, t.sk. universitātes un zinātniskās institūcijas, pašvaldības un to izveidotās iestādes, biedrības un nodibinājumi, kā arī privātie uzņēmumi.

Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas darbības  teritorija aptver reģionus Igaunijā, Somijā (tai skaitā Ālandu salās), Latvijā (Kurzeme, Rīga, Pierīga, Vidzeme un Zemgale) un Zviedrijā.

Lai uzzinātu vairāk par Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas atbalstu, 2021.gada 15.novembrī notiks atklāšanas pasākums, kur iespējams reģistrēties pasākumam līdz 8.novembrim ŠEIT.

2021.gada beigās Centrālā Baltijas jūras reģiona programma tiks iesniegta izskatīšanai Eiropas Komisijā un līdzko tiks saņemts lēmums par Programmas apstiprināšanu (provizoriski 2022.gada 1.cetruksnī) finansējums būs pieejams projektu īstenošanai. Līdz tam laikam Programmas partnervalstis sadarbībā ar Vadošo iestādi/Kopīgo sekretariātu uzsākušas darbu pie Programmas īstenošanas nosacījumu sagatavošanas un sagaidāms, ka pirmais projektu konkurss tiks izsludināts 2022.gada pavasarī.

Visa aktuālā informācija pieejama tīmekļa vietnē – www.centralbaltic.eu, kā arī Latvijas Nacionālās atbildīgās iestādes tīmekļa vietnē www.interreg.lv un Intererg Latvija Facebook kontā.

Informāciju sagatavoja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļa. 
Avots
VARAM

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri