Pārlekt uz galveno saturu

Ilgtspējas hakatonā "Born Global 2022" meklēs eksportspējīgus nākotnes risinājumus

Jau pavisam drīz norisināsies nākotnes risinājumu hakatons "Born Global 2022", kura galvenā tēma šogad ir ilgtspējīga uzņēmējdarbība. Hakatons notiks tiešsaistē no 6. līdz 8.maijam, apvienojot vairāk kā 100 dalībniekus un ideju radītājus, lai kopīgi veidotu jaunas idejas ilgtspējas jomā. Hakatonu organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) un tā balvu fonds sasniedz 9 tūkstošus eiro.

"Karš Ukrainā Latvijas ekonomikai ir radījis daudz jaunu izaicinājumu. Pieaug energoresursu cenas, mainās piegādes ķēdes, arvien grūtāk pieejamas dažādas ražotājiem nepieciešamās izejvielas. Lai rastu risinājumus šiem izaicinājumiem nepieciešamas pārmaiņas. Hakatons ir viens no veidiem kā ātri modelēt jaunus risinājumus, kurus iespējams piedāvāt gan jau tirgū strādājošajiem uzņēmumiem gan veidojot jaunus biznesa projektus," stāsta LIAA direktors Kaspars Rožkalns.

Ne tikai programmētāji, dizaineri, produktu eksperti un citi profesionāļi, bet ikviens entuziasts var pieteikties dalībai hakatonā ar savu ideju vai bez tās pievienoties kādai no komandām. Hakatonā var piedalīties gan individuāli dalībnieki, gan arī gatavas komandas ar kādu ideju tās izstrādes stadijā, ja vien tā ir saistīta ar ilgtspējīgu uzņēmējdarbību.

"Hakatons "Born Global" tiek organizēts, lai mudinātu domāt par ilgtspējīgām biznesa idejām un dotu pirmo grūdienu nākotnes potenciālajiem risinājumiem, atbildot uz tādiem izaicinājumiem kā, piemēram, ilgtspējīgs iepakojums, energoresursu patēriņa samazinājums, klimata "pēdas" mērīšana, sabiedrības un uzņēmumu darbinieku izglītošana ilgtspējas jomā, kā arī citas idejas. Mēs redzam, ka atvērtās inovācijas ir efektīvs veids dažādu uzņēmējdarbības izaugsmes šķēršļu pārvarēšanai, un esam droši, ka arī šoreiz hakatonā radīsies jauni risinājumi, kas var kļūt par izcilām idejām un pavisam iespējams - eksportspējīgiem uzņēmumiem nākotnē," uzsver Līva Pērkone, "Helve" vadītāja un pasākuma organizatoru pārstāve.

Ilgtspējīgas uzņēmējdarbības hakatons "Born Global" veidos sadarbības platformu komandām ar jau iesāktiem projektiem, kā arī jaunām idejām, kuras attīstīt palīdzēs pieredzējuši mentori un dažādu nozaru eksperti. Piedalīties tiešsaistes pasākumā tiek aicināti dalībnieki ne tikai no Latvijas, bet arī kaimiņvalstīm - hakatona darba valoda būs angļu. Kopējais hakatona balvu fonds ir 9000 eiro: balvu 3000 eiro apmērā saņems katra no trīs labākajām hakatona komandām.

Pieteikties dalībai hakatonā var līdz 3.maijam mājaslapā bornglobalhack.eu/hackathon. Plašāka informācija atrodama arī pasākuma lapā fb.me/e/2i4etBNNM.

Kā ziņots iepriekš, 20.aprīlī Rīgā notiks arī Eksporta forums "Born Global 2022" ar mērķi palīdzēt Latvijas eksportējošajiem uzņēmumiem stāties pretī pašreizējās ģeopolitiskās situācijas radītajiem izaicinājumiem, veidojot ciešāku sadarbību un kopīgi meklējot jaunas pieejas eksporta attīstības šķēršļu pārvarēšanai. Lai piedalītos pasākumā klātienē, interesenti aicināti reģistrēties šeit: ej.uz/exportforum.

"Born Global" Eksporta forumu un hakatonu organizē LIAA ar Latvijas Eksportētāju asociāciju "The Red Jackets" un inovāciju vadības uzņēmumu "Helve" ar atbalstu no Eiropas Reģionālā attīstības fonda.

Informāciju sagatavoja LIAA Komunikācijas un informācijas departaments. Kontakti: prese@liaa.gov.lv. 

Avots
LIAA

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri