Pārlekt uz galveno saturu

Ilgtspēja biznesā: “Born Global” hakatona ietvaros ambiciozas komandas risina ilgtspējas izaicinājumus

No 6. līdz 8. maijam tiešsaistē norisinājās hakatons “Born Global”, kas norisinājās jau otro reizi un šoreiz koncentrējās tieši uz ilgtspējas jautājumiem. Hakatona mērķis bija pievērst uzmanību ilgtspējīgai biznesa praksei un ar mentoru palīdzību pārbaudīt jaunu ilgtspējīgu biznesa ideju potenciālu.

Uzvaras laurus šajā hakatonā plūca komanda Contai. 

Piektdien darbu hakatonā uzsāka 18 komandas, un pēc 48 stundu aktīva darba, konsultācijām ar nozares ekspertiem un, saņemot atbalstu no komandu mentoriem, 8. maija pēcpusdienā mēs varējām vērot prezentācijas ar hakatona laikā sasniegto no 10 labākajām komandām. Fināla komandas vērtēja starptautisku ekspertu žūrija, kuras sastāvā bija Ņikita Kazakevičs (Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra), Linda Voeras (Karma Ventures), Jānis Bergs (SAF Tehnika), Egils Grasmanis (Brain Games), M Wallace Green (ActNow Venture Partners).

Kopējais hakatona balvu fonds bija 9000 eiro: finansējumu 3000 eiro apmērā saņems katra no trīs labākajām hakatona komandām, kas izvēlējās savu ideju īstenot tālāk. Pēc fināla prezentācijām un žūrijas vērtējuma hakatonā par trīs labākajām komandām tika atzītas komandas - Contai, ar ideju atdalīt fiksēto kravas telpu no transportlīdzekļa, tādējādi radot iespēju izmantot ilgtspējīgāka veida transportlīdzekļus un robotus braucieniem dažādos apstākļos, Seaweed packaging, kas ir atraduši Baltijas jūras zeltu - Ziemeļvalstu jūraszāles - un plāno izstrādāt revolucionāru materiālu no vietējiem dabas resursiem. Tas būs bioloģiski noārdāms, kompostējams, elastīgs un jūrai draudzīgs materiāls dažāda veida pielietojumiem produktu iepakošanai. Kā arī, komanda Mealy, kas plāno izstrādāt platformu, kas ļautu tajā izvietot pārtikas preces, kam tuvojas derīguma termiņa beigas vai nerealizētus pārtikas produktus, un pārdot tos par lētāku cenu, tādējādi risinot aktuālo šī brīža problēmu ar lielo pārtikas atkritumu apjomu.

“Šī bija mana un manas komandas pirmā reize piedaloties hakatonā! Lēmums bija absolūti spontāns un patiesībā, nezinājām, ko sagaidīt un kā mums veiksies. Izdarījām vairāk nekā cerējām, iepazināmies ar kompetentiem mentoriem, validējām potenciālos klientu segmentus un saņēmām kontaktus no iespējamiem partneriem un pat klientiem. Šīs 48 stundas noteikti bija intensīvas, bet viennozīmīgi produktīvas un to vērtas! Uzvarot un iegūstot finansējumu, mums būs iespēja uzsākt materiāla prototipu izveidi un testēšanu. Esam ļoti pateicīgi par iespēju un gūto pieredzi,” stāsta komandas Seaweed packaging vadītāja Kitija Paula Melnbārde.

Kā jau sākumā minēts, darbu hakatonā uzsāka 18 komandas, kas pārstāvēja Latviju, Vāciju, Somiju, Lietuvu, Igauniju un daudzas citas valstis, tai skaitā arī ārpus Eiropas Savienības robežām. Ideju daudzveidība bija tiešām manāma un variēja sākot no izejmateriālu inovatīvas otreizējās pārstrādes risinājumiem, turpinot ar dažādiem digitāliem risinājumiem ekoloģiskās pēdas mazināšanai.

“Man kopā ar komandu šis bija pirmais hakatons, tāpēc sākumā valdīja tāda neziņa un patīkams satraukums. Beigās jau ar vērtīgiem mentores padomiem darbi aizgāja ļoti strauji, un visas šīs 48 stundas komandā valdīja entuziastiska vēlme darboties, kā arī azarts maksimāli daudz izdarīt. Visu laiku bija nerimstošs atbalsts no organizatoriem un es noteikti piedalītos vēlreiz, jo piedzīvotais bija tiešām neaizmirstama pieredze!” par hakatonā gūto pieredzi stāsta vienas no uzvarētāju komandu Mealy vadītājiem Dāvis Benefelds.

“Born Global” Eksporta forumu un ilgtspējas hakatonu organizēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar Latvijas Eksportētāju asociāciju “The Red Jackets” un inovāciju vadības uzņēmumu “Helve” ar atbalstu no Eiropas Reģionālā attīstības fonda.

Informāciju sagatavoja Elīne Dembska, projektu vadītāja. 

Avots
LIAA

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri