Pārlekt uz galveno saturu

Igaunijas jaunuzņēmums Single.Earth piedāvā risinājumu kaitīgo izmešu ierobežošanai pasaulē kā atbildi uz COP26 izaicinājumiem

Single.Earth piedāvā jaunu dabai draudzīgu maksājumu metodi, kas piedāvā patērētājiem risinājumu kaitīgo izmešu ierobežošanai pasaulē.

Igaunijā bāzētais jaunuzņēmums, ko atbalsta EQT Ventures un Icebreaker.vc, ievieš maksājumu metodi, kas ļauj ierobežot oglekļa izmešus, veicot pasaules dabas tokenizāciju.

Kopš 2015.gadā noslēgtā Parīzes klimata līguma, kas kā mērķi noteica globālās sasilšanas ierobežošanu līdz 1,5 grādiem pēc Celsija, aizvien vairāk zinātnisku pierādījumu apliecina, ka šīs robežas šķērsošana radītu vairāk plūdu, sausumu, savvaļas ugunsgrēku un vētru ar neatgriezeniskām sekām.

Glāzgovā notiekošajā konferencē COP26 pasaules līderi teica vairākas runas un pauda solījumus, ko vides aizstāvji un zinātnieki uzskata par nepietiekamiem.

"Valdības ir aizņemtas ar solījumu izteikšanu, bet mēs apņēmāmies pievērsties pašreizējai situācijai un izveidojām risinājumu. Būtībā, kad mūsu jaunā maksājumu metode tiek atbalstīta ar vides aktīviem, mēs ierobežojam ekonomiku ar to, cik daudz daba spēj paciest, tostarp, cik daudz oglekļa emisiju tā spēj uztvert," norāda Single.Earth izpilddirektore un līdzdibinātāja Merita Valdsalu.

Single.Earth modelē dabas kapacitāti oglekļa un bioloģiskās daudzveidības izteiksmē. Izmantojot satelītattēlus, lielo datu analīzi un mašīnmācīšanos, tas izveidojis planētas Zeme digitālo dvīni, raksturojot to, kā darbojas vide.

"Mums ir tūkstošiem satelītu, kas atrodas orbītā ap Zemi, un kosmosa aģentūras mūsu planētu novērojušas desmitgadēm ilgi. Pienācis laiks šos datus likt lietā," skaidro tehniskais direktors un līdzdibinātājs Andruss Āslaids. "Mūsu digitālais dvīnis apvieno visus šos datu avotus, lai ļautu katram patērētājam rīkoties un aizsargāt dabu labāk nekā mēs to esam līdz šim spējuši."

Single.Earth tokenizē dabu pēc tās ekoloģiskās vērtības - oglekļa sekvestrācija, uzglabāšana un bioloģiskā daudzveidība. Tas emitē žetonu zemes īpašniekam par katriem 100 kilogramiem oglekļa dioksīdu, kas uztverti bioloģiski daudzveidīgā dabā.

Single.Earth ļauj patērētājiem glābt dabu savā apkārtnē, tādējādi palēninot globālo sasilšanu ar katru darījumu. Padarot pasaules glābšanu vienkāršāku un ērtāku, tā mums visiem kļūs par normālu ikdienas dzīves daļu, paredz uzņēmums.

2019.gadā dibinātais Single.Earth 2021.gada vasarā piedalījās vienā no līdz šim Igaunijā lielākajiem finansējuma raundiem 7,9 miljonu dolāru apmērā, ko vadīja EQT Ventures un kurā piedalījās Icebreaker.vc, kā arī Pipedrive dibinātāji Ragnars Sass un Martins Henks. Kopš tā laika uzņēmuma komanda izaugusi no astoņiem līdz aptuveni 60 cilvēkiem, kuru vidū ir 15 klimata zinātnieku komandu no Hārvarda Universitātes, Bērklijas Universitātes, Londonas Imperiālās koledžas un citām augstskolām.

Jau pirms konferences noslēguma Glāzgovā Apvienotās Nācijas bija paziņojušas, ka sarunās paustās klimata saistības ir nepietiekamas globālās sasilšanas novēršanai un aicināja valstis "ķerties pie darba".

"Kad valstis pēc Glāzgovas "ķersies pie darba", tās sāks no nulles - bez solījumiem un apjomīgām subsīdijām ar oglēm darbināmu spēkstaciju slēgšanai nav pieejami reāli risinājumi. Mēs esam izveidojuši pamatu dabas atbalstītai ekonomikai," saka Āslaids.

Single.Earth aicina visus pievienoties aizvien augošajai kopienai, kas cīnās pret globālo sasilšanu, un pieteikties mājaslapā www.single.earth/pay.

Informāciju sagatavoja Tarmo Virki, Communications. Publicitātes foto. 

Papildu informācija:

Merit Valdsalu, CEO, Merit.Valdsalu@Single.Earth

Tarmo Virki, Communications, Tarmo.Virki@Single.Earth, +372 564 4562. 

Avots
Single.Earth

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri