Pārlekt uz galveno saturu

Iepazīsties ar Ukrainas atbalsta hakatona HackForce izstrādātajiem risinājumiem finālistu prezentācijās

Piektdienas vakarā sākās 48 stundu hakatons HackForce, kurā brīvprātīgie visu nedēļas nogali strādāja pie risinājumiem Ukrainas iedzīvotāju, bēgļu un uzņēmumu atbalstam. Pirmdien plkst. 16:00 tiešsaistes pasākumā tiks prezentēti labākie hakatonā radītie risinājumi. Jebkurš interesents aicināts sekot līdzi pasākuma tiešraidei platformā Facebook un uzzināt, kāda palīdzība komandām vēl nepieciešama, lai veiksmīgi turpinātu darbu.

Hakatons HackForce norisinājās no 11. līdz 13.martam tiešsaistē, un tā ietvaros dalībnieki izstrādāja dažādus ideju pirmos risinājumus Ukrainas atbalstam. Hakatonam reģistrējās nepilni 100 cilvēki, un piektdienas vakarā uzsākās hakatons, komandām iesniedzot 17 idejas risinājumu izstrādei. Svētdienas pēcpusdienā hakatons noslēdzās, žūrijai paziņojot top trīs labākos risinājumus. Pirmdien plkst. 16:00 organizatori aicina tiešraidē iepazīties ar top trīs labāko ideju prezentācijām, kā arī pārējo finālistu veikumu. Mentori un eksperti kā trīs labākās komandas novērtēja:

Komandas "Delivery Help" risinājums "SOS CAR"

Tīmekļa lietotne, kas apvieno trīs puses - Ukrainas bēgļus Latvijā, kam nepieciešamas būtiskas sadzīves lietas, kā mēbeles, apģērbs u.c., tos, kuri gatavi ziedot nepieciešamo, un autovadītājus, kuriem ir iespēja piegādāt šos ziedojumus.

Komandas "Gatherers" risinājums propozycii.lv

Platforma, kur vienkopus apkopoti un pārbaudīt visi drošie Latvijas uzņēmumu un organizāciju atbalsta piedāvājumi bēgļiem no Ukrainas. Tīmekļa lietotni plānots savienot ar galveno Ukrainas bēgļu palīdzības lapu ukraine-latvia.com.

"KindMarketplace"

Labās gribas platforma, kur iespējams atklāt un atbalstīt Ukrainas mazos uzņēmējus. Komanda platformas darību uzsāk Latvijā un plāno ilgtermiņā turpināt arī Baltijā un ārpus tās, norādot, ka mazajiem uzņēmējiem Ukrianā palīdzība būs nepieciešama vēl ilgi.

Uz virtuālās skatuves kāps arī pārējie finālisti, lai iepazīstinātu publiku ar pirmajiem risinājumiem - "MusicFeeds", platforma, lai atklātu un atbalstītu Ukrainas mūziķus; droša telekomunikāciju sistēma, ko izstrādāja "Tell Hex"; koncepts brīvdabas izstādei #ImagineItWasYou, kā arī tikko izveidotais vienots Latvijas darba devēju vakanču portāls Ukrainas iedzīvotājiem, pie kā hakatonā turpināja strādāt tā komanda.

Tiešraides pasākumā, ko moderēs hakatona organizatori, piedalīsies arī TechChill vadītāja Annija Mežgaile, kura pastāstīs par kara pirmajās dienās organizācijas radīto platformu ukraine-latvia.com; brīvprātīgo organizācijas "Gribu palīdzēt bēgļiem" vadītājs Egils Grasmanis, kurš pastāstīs par brīvprātīgo paveikto; Latvijas eksportētāju asociācijas vadītāja Līva Stūrmane, kura dalīsies ar uzņēmēju iniciatīvām Ukrainas atbalstam.

"Šis ir brīdis, kad neviens no mums nevar stāvēt malā. Mums ir milzīgs prieks un lepnums par visiem, kuri velta savu laiku un prasmes, meklējot risinājumus Ukrainas bēgļu, iedzīvotāju, aizstāvju un talantu atbalstam. Ļoti ceram, ka šīs idejas tiks īstenotas dzīvē un sniegs praktisku atbalstu, ļaujot arī citiem iesaistīties palīdzētu," uzsver hakatona organizatore Līva Pērkone. "Vienlaikus, redzam, ka vajadzību vēl ir daudz. Gribētu aicināt arī citus, un jo īpaši uzņēmumus, iesaistīties ar savām prasmēm un profesionālajām zināšanām, un palīdzēt nevalstiskajām organizācijām ar ļoti aktuālu un vajadzīgu risinājumu izstrādi."

Tiešraide, kur tiks prezentēti šo komandu risinājumi norisināsies pirmdien plkst. 16:00, un jebkurš interesents aicināts sekot tai līdzi platformā Facebook. Hakatonu HackForce bez atlīdzības organizēja brīvprātīgo komanda no inovāciju vadības uzņēmuma "Helve" sadarbojoties ar Latvijas eksportētāju asociāciju "The Red Jackets" un brīvprātīgo kustību "Gribu palīdzēt bēgļiem".

Par HackForce

Tieši pirms diviem gadiem, 2020.gada martā, dažas dienas pēc koronavīrusa pirmās mājsēdes, Latvijā norisinājās pirmais visaptverošais tiešsaistes hakatons HackForce. Hakatons, ko pāris dienu laikā noorganizēja brīvprātīgo komanda, aicināja meklēt radošus risinājumus koronavīrusa radītajai krīzei. Tas arī izdevās - hakatona ietvaros tika radītas gan veiksmīgas biznesa idejas, gan inovatīvi tehniski risinājumi, gan sociālas kustības, kas aktīvas vēl šobrīd un darbojas arī Ukrainas atbalstam. Ņemot vērā situāciju, organizatori secina, ka šobrīd ir īstais brīdis sanākt kopā vēlreiz! Hakatonu HackForce organizē brīvprātīgo komanda bez atlīdzības.

Informāciju sagatavoja Anna Ķiesnere, Helve mediju attiecības. Kontakti: anna@helve.eu, +371 26154518. 

Avots
Helve

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri