Pārlekt uz galveno saturu

Ģeopolitiskā situācija un energoresursu cenas veicina saules paneļu uzstādīšanu uzņēmumos

Pēdējā laika ģeopolitiskā situācija un augstās energoresursu cenas ir veicinājušas augstu interesi par saules paneļu uzstādīšanu savos uzņēmumos, lai tie kļūtu energoneatkarīgāki. Abi apstākļi ir jauna motivācija rīkoties un pieņemt lēmumu. AS "Latvenergo" tirdzniecības zīmols Elektrum Latvijā 2021.gadā juridisko klientu segmentā, kuru patēriņš gadā pārsniedz 100 MWh gadā, uzstādījis saules paneļus 531 kW jaudas apjomā. Savukārt 2022.gadā interese ir vēl vairāk palielinājusies, un šobrīd notiek saules paneļu uzstādīšana jau 834 kW jaudas apjomā.

Klientu motivāciju par labu saules enerģijas izmantošanai var sadalīt divos blokos: komerciālais izdevīgums (2021.gada augstās energoresursu cenas Baltijā, Skandināvijā un Eiropā) un zaļais kurss, savukārt šobrīd svarīgs arguments ir notiekošais karš Ukrainā.

Uzņēmēji meklē, kā efektivizēt darbību un ražošanu, lai samazinātu savas izmaksas. Saules paneļi un to saražotās elektroenerģijas izmantošana ir viens no tiem veidiem, ko uzņēmumi var nākotnē ieviest.

Pirmais motivējošais faktors klientam - visu nosaka bizness, cik komerciāli izdevīgs ir pasākums, un, pats svarīgākais, cik ilgā laikā saules paneļi spēs sevi atpelnīt. Šobrīd saules paneļi atpelnās vidēji 7 gados, bet tas ir atkarīgs no uzņēmuma patēriņa specifikas, pieslēguma veida un tarifa. Tā kā šobrīd elektroenerģijas cenas ir pieaugušas, klientiem tas ir vēl viens motivējošs elements, kas nozīmē, ka saules paneļi atpelnās vēl ātrāk.

Nākamais motivējošais faktors ir zaļais kurss, jo no eksportējošiem uzņēmumiem, kas strādā ar Eiropas valstīm un Skandināviju, arvien vairāk tiek prasīts, lai produkts būtu saražots pēc iespējas videi draudzīgā veidā un lai CO2 nospiedums preces ražošanas procesā būtu pēc iespējas mazāks. Starp klientiem ir citu valstu uzņēmumi, kuru mātesuzņēmumi ir izstrādājuši noteikumus un definējuši prasības, kādā veidā nodrošināt produkta ražošanu Latvijā, piemēram, jau būvniecības gaitā plānot un paredzēt saules enerģijas vai citu atjaunīgo energoresursu izmantošanu.

Saules paneļu projekts uzņēmumam ir samērā lielas investīcijas, līdz ar to klientam šis lēmuma pieņemšanas process ir garš, dažkārt tie ir vairāki mēneši. 2021.gadā īstenotie projekti ir sākti jau gadu iepriekš. SIA "Preiļu Siers" ir ļoti labs piemērs, jo visu projektu no līguma noslēgšanas brīža realizējām piecos mēnešos.

Kāpēc klienti izvēlas Elektrum par sadarbības partneriem?

Mūs klienti izvēlas galvenokārt uzņēmuma stabilitātes dēļ. Saules paneļiem fiziskā garantija ir 12 gadi, efektivitātes garantija 25 gadi. Drošība, ka Latvenergo pastāvēs šos 25 gadus, ir lielāka nekā kādam mazam, nesen dibinātam uzņēmumam. Tāpat esam tirgū atpazīstami sadarbības partneri, un klienti zina, ka produkti un paneļi ir kvalitatīvi. Vēl klienti novērtē, ka piedāvājam nomaksas iespēju, jo citi tirgotāji tādus nosacījumus nepiedāvā.

Ar saviem klientiem veidojam ilgtermiņa sadarbību, kļūstot par sadarbības partneriem. Mēs palīdzam efektivizēt darbību, un klienti mums uzticas - vai tā būtu elektroenerģija, gāze vai saules paneļi - tas ir balstīts uz to, ka tiek veidotas ilgtermiņa attiecības.

Katrs objekts un saules paneļu projekts ir atšķirīgs, katram ir vajadzīga individuāla pieeja. Jumti nav vienādi, jāskatās leņķi un dažādi apēnojumi, tāpat arī konstrukcija, lai saules paneļu sistēmu varētu uzlikt. Esam profesionāļi un vienmēr atrodam labāko risinājumu projektiem.

2021.gads Latvenergo koncerna mazumtirdzniecības uzstādītā saules paneļu jauda Baltijā sasniedz gandrīz 11 MW, kļūstot par vienu no vadošajiem pakalpojuma sniedzējiem. Kopumā ir noslēgti vairāk nekā 1300 līgumi par saules paneļu uzstādīšanu Baltijā.

Informāciju sagatavoja Krišs Prūsis, AS "Latvenergo" Korporatīvo klientu attiecību vadītājs. 

Avots
AS Latvenergo

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri