Pārlekt uz galveno saturu

FM: Latvijas ekonomika Covid-19 krīzi pārvarējusi daudz labāk nekā gaidīts

Latvijas ekonomikas atgūšanās no Covid-19 izraisītās krīzes izrādījusies būtiski straujāka nekā iepriekš sagaidīts, un iekšzemes kopprodukts (IKP) 2021.gada otrajā ceturksnī, salīdzinot ar attiecīgo ceturksni pirms gada, palielinājies par 11,1%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) otrdien publiskotie dati. Salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, IKP pēc sezonāli un kalendāri koriģētiem datiem ir palielinājies par 4,4%, uzrādot ļoti spēcīgu izaugsmes atjaunošanos.

Otrā ceturkšņa dati vēlreiz apstiprina, ka Covid-19 krīze Latvijā atstājusi daudz mazāku ietekmi nekā eksperti pieļāva pērnā gada pavasarī, sākoties pandēmijas uzliesmojumam, un krīzes dziļums nav salīdzināms ar situāciju, kāda bija 2008.-2009.gada ekonomiskās krīzes laikā, kad Latvijas ekonomikas attīstība un struktūra bija daudz mazāk stabila un sabalansēta. Ja pēc globālās finanšu krīzes Latvijas ekonomikai bija nepieciešami desmit gadi, lai atgrieztos pirmskrīzes līmenī, tagad pēc spēcīgā pieauguma šā gada otrajā ceturksnī IKP jau par 0,8% pārsniedz pirmspandēmijas līmeni, kāds bija 2019.gada ceturtajā ceturksnī. Kā jau iepriekš gaidīts, Latvijā, līdzīgi kā pārējās Baltijas valstīs, Covid-19 krīzes ietekme ir bijusi būtiski mazāka nekā Eiropas Savienībā kopumā, ņemot vērā mazāko krīzes tieši skarto nozaru īpatsvaru ekonomikas struktūrā un veiksmīgo krīzes pirmā viļņa pārvarēšanu 2020.gada pavasarī un vasarā.

Pilnu ziņu skatīt Finanšu ministrijas mājaslapā: https://www.fm.gov.lv/lv/jaunums/fm-latvijas-ekonomika-covid-19-krizi-parvarejusi-daudz-labak-neka-gaidits.

Avots
FM

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri