Pārlekt uz galveno saturu

FM: Bezdarba līmenis 2023. gadā pazeminājies, gada pēdējos mēnešos kritums ekonomikā tomēr sāk ietekmēt arī darba tirgu

Neskatoties uz ekonomiskās izaugsmes bremzēšanos un atsevišķos ceturkšņos piedzīvoto kritumu, bezdarba līmenis 2023.gadā turpināja pazemināties, salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu noslīdot par 0,4 procentpunktiem līdz 6,5%, liecina publicētie Centrālās statistikas pārvaldes darbaspēka apsekojuma dati.

Tomēr gada pēdējos mēnešos ekonomikas krituma negatīvā ietekme darba tirgū ir sākusi atspoguļoties, lai arī ar ļoti lielu laika nobīdi, un ceturtajā ceturksnī bezdarbs ir palielinājies līdz 6,8% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem, salīdzinot ar 6,5% trešajā ceturksnī. Daļēji šāds pieaugums ir saistīts ar sezonālo bezdarba kāpumu ziemas mēnešos, tomēr ceturtajā ceturksnī bezdarbs ir bijis arī nedaudz, par 0,1 procentpunktu augstāks nekā attiecīgajā laika posmā pirms gada. Augšupejošu tendenci parāda arī mēnešu dati, kad 2023.gada decembrī bezdarba līmenis bija sasniedzis 7,1% un jau bija par 0,5 procentpunktiem augstāks nekā attiecīgajā mēnesī pirms gada.

Pilnu ziņu skatīt Finanšu ministrijas mājaslapā

Tautsaimniecībā nodarbināto iedzīvotāju skaits un bezdarba līmenis

Avots
FM

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri