Pārlekt uz galveno saturu

Finanšu ministrs paraksta deklarāciju par Eiropas mēroga tehnoloģiju uzņēmumu finansēšanas fonda "Scale-Up Europe" iniciatīvu

Finanšu ministrs Jānis Reirs parakstījis kopīgu dalībvalstu deklarāciju par Eiropas mēroga investīciju fonda "Scale-Up Europe" izveidi, lai veicinātu ieguldījumus straujai izaugsmei gatavos jaunuzņēmumos.

"Finansējuma pieejamība un kapitāla tirgus attīstība uzņēmējdarbības izaugsmes paātrināšanai Latvijā ir ļoti aktuāla tēma, tādēļ mūsu valsts atbalsta iniciatīvu par Eiropas mēroga fonda izveidi ar kapitālu 10 miljardu eiro apmērā. Tas palielinās piekļuvi finansējumam un veicinās inovatīvu tehnoloģiju uzņēmumu izaugsmi Eiropā un Latvijā," atzina finanšu ministrs Jānis Reirs.

"Scale-up Europe" fonds veiks ieguldījumus dalībvalstu nacionālajos fondos, kas tieši ieguldītu uzņēmumu sākotnējos publiskajos piedāvājumos, kad tiek piedāvātas akcijas privātajiem investoriem biržā. Šādi atbalstot privāto investīciju piesaisti, fonda izveide stiprinās kopējo finanšu ekosistēmu. Eiropas mērogā un arī Latvijā ir konstatēta finanšu tirgus nepilnība, uzņēmumiem saskaroties ar grūtībām piesaistīt institucionālos investorus (bankas, ieguldījumu fondi, pensiju fondi). Līdz ar to ir kavēta uzņēmumu izaugsme un pāreja no privātā kapitāla uz biržas mērogu. Dalībvalstu fondi ir izveidoti vairākās Eiropas Savienības valstīs, piemēram Somijā, Čehijā, Ungārijā un arī citur pasaulē, piemēram, ASV.

Pilnu ziņu skatīt Finanšu ministrijas mājaslapā: https://www.fm.gov.lv/lv/jaunums/finansu-ministrs-paraksta-deklaraciju-par-eiropas-meroga-tehnologiju-uznemumu-finansesanas-fonda-scale-europe-iniciativu.

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri