Pārlekt uz galveno saturu

Finanšu ministri ECOFIN sanāksmē pārrunās Kapitāla tirgu savienības tiesību aktu paketi

No 6. līdz 7.decembrim finanšu ministrs Jānis Reirs un Finanšu ministrijas pārstāvji piedalīsies Eirogrupas sanāksmē un Eiropas Savienības (ES) Ekonomisko un finanšu jautājumu padomes (ECOFIN) sanāksmē, kas norisināsies Briselē, Beļģijā.

Eirogrupas sanāksmes laikā plānots pārrunāt Grieķijas 12. pastiprinātās uzraudzības ziņojumu un parāda politikas pasākumus, kā arī pēcprogrammas uzraudzību Kiprai, Portugālei, Īrijai, Spānijai. Tāpat paredzēts pārrunāt Eirogrupas darba programmu 2022.gada 1. pusgadam, Starptautiskā Valūtas fonda IV panta misiju eirozonā un eirozonas rekomendācijas, kā arī eirozonas dalībvalstu budžeta plānu projektu novērtējumu.

ECOFIN sanāksmes laikā paredzēts uzklausīt progresa ziņojumu par Banku savienības stiprināšanu, kā arī debatēt par Kapitāla tirgu savienības tiesību aktu paketi. Viens no priekšlikumiem ir izveidot Eiropas vienoto piekļuves punktu - digitālu datu apstrādes rīku, kas nodrošina centralizētu piekļuvi publiski pieejamai informācijai par finanšu pakalpojumiem, kapitāla tirgiem un ilgtspējību (ESAP). Tādējādi tiks sekmētas pārrobežu investīcijas un arī Latvijas uzņēmumu "redzamība". Piedāvāts arī veikt regulatīvā ietvara harmonizāciju tiem alternatīvajiem ieguldījumu fondiem, kas izsniedz aizdevumus uzņēmumiem, kā arī atvieglot Eiropas ilgtermiņa fondu izveidi un sekmēt to pievilcību investoriem.

Pilnu ziņu skatīt Finanšu ministrijas mājaslapā: https://www.fm.gov.lv/lv/jaunums/finansu-ministri-ecofin-sanaksme-parrunas-kapitala-tirgu-savienibas-tiesibu-aktu-paketi.

Informāciju sagatavoja Lelde Grīnvalde, Komunikācijas departamenta direktora vietniece. Kontakti: lelde.grinvalde@fm.gov.lv, 29681109. Publicitātes foto. 

Avots
FM

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri