Pārlekt uz galveno saturu

Farmācijas uzņēmums "Kalceks" nostiprinās Vācijas tirgū

Latvijas farmācijas uzņēmums AS "Kalceks", paplašinot savu klātbūtni vienā no lielākajiem Eiropas tirgiem - Vācijā, ir noslēdzis ilgtermiņa produktu izplatīšanas līgumu ar pieredzējušo Austrijā bāzēto Vācijas uzņēmumu "EVER Pharma", informē "Kalceks" valdes loceklis Kaspars Kuprevičs.

Sadarbības līgums ar "EVER Pharma" paredz piecu kardioloģijas, centrālās nervu sistēmas, onkoloģijas atbalsta aprūpes terapeitisko grupu produktu izplatīšanu Vācijā, tā faktiski dubultojot šajā valstī aktīvi tirgoto "Kalceks" produktu skaitu.

"Slimnīcu produktu segments, kurā darbojamies gan mēs, gan arī "EVER Pharma", pēdējos gados ļoti strauji aug visā Eiropā. Vācijas tirgū esam pārstāvēti kopš 2019.gada, un šis, mūsuprāt, ir ļoti piemērots brīdis savu pozīciju nostiprināšanai un piedāvātā produktu klāsta paplašināšanai. Tādēļ esam gandarīti, ka turpmāk varēsim sadarboties ar pieredzējušu partneri, kas ir slimnīcu segmenta līderis ar izcilu reputāciju. Mēs redzam lielisku sinerģiju starp mūsu Vācijas portfeli un "EVER Pharma" produktiem," skaidro "Kalceks" valdes loceklis Kaspars Kuprevičs.

Padziļināta eksporta tirgu apgūšana un intensīvs darbs pie jaunu produktu ieviešanas ir "Kalceks" attīstības stratēģijas stūrakmeņi, ar ko pēdējos gados ir sasniegti labi darbības rezultāti un būtiski kāpināts uzņēmuma apgrozījums, uzsver K. Kuprevičs. Noslēgtais līgums ar "EVER Pharma" ļauj strādāt pie vēl vairāku Latvijas uzņēmuma ražoto medikamentu komercializācijas, un tādējādi tie īsākā laikā var nonākt līdz patērētājiem - veselības aprūpes iestādēm. Patlaban Vācijā ir reģistrēti 16 "Kalceks" produkti, un līdz šā gada beigām plānots reģistrēt vēl astoņus jaunus medikamentus.

"Stratēģiskā sadarbība starp "Kalceks" un "EVER Pharma" Vācijā paplašinās mūsu portfeli ar Eiropā ražotiem produktiem, tādējādi vēl vairāk nostiprinot mūsu klātbūtni slimnīcu sektorā," skaidro Norberts Hitenbergers, "EVER Pharma" Eiropas komerciālo darbību vadītājs. Vairākums farmaceitu, kuri iepriekš sastapās ar dažādām piegādes problēmām, augstu novērtē turpmāku produktu piegādi slimnīcām no Eiropas.

2021.gadā strauju kāpumu piedzīvojušie speciālie medikamenti slimnīcu segmentam veido būtisku "Kalceks" produktu portfeļa daļu. Visvairāk pieprasītie medikamenti pērn bija miorelaksanti un anestēzijas līdzekļi. Turklāt uzņēmuma produktu klāsts 2021.gadā tika papildināts ar septiņiem jauniem patentbrīviem medikamentiem. Izstrādē patlaban ir 42 jauni medikamenti. Pērn tika iesākta arī deviņu patentbrīvo medikamentu reģistrācijas procedūra Eiropas Savienības valstīs, to vidū arī četri slimnīcu segmentam paredzēti sterilie antibiotiskie produkti.

"Kalceks" ražotie medikamenti tiek eksportēti uz 77 pasaules valstīm. Pamata produktu noieta tirgi ir Rietumeiropas valstis - Spānija, Beļģija, Lielbritānija, Francija un Nīderlande, kā arī Izraēla Tuvo Austrumu reģionā. Kopumā uz Eiropas valstīm patlaban tiek eksportēti aptuveni 60% no visiem produktiem. "Kalceks" ražotie medikamenti pašlaik ir pieejami ne tikai Eiropā, bet arī Ziemeļamerikā, Dienvidamerikā, Āfrikā un Āzijā.

Par "Kalceks"

AS "Kalceks" ir viens no vecākajiem farmācijas uzņēmumiem Baltijas valstīs, kas specializējas patentbrīvo medikamentu izstrādē, sākot no izpētes līdz ražošanai un izplatīšanai, - galvenokārt slimnīcu segmentam. Pieprasītākie produkti - neatliekamās palīdzības medikamenti, specializējoties CNS un kardiovaskulāro medikamentu terapeitiskajās grupās.

Par "EVER Pharma"

1934.gadā Austrijā dibinātais "EVER Pharma" ir pilnībā integrēts farmaceitiskais uzņēmums, kas koncentrējas uz produktu izpēti, izstrādi, ražošanu un komercializāciju neiroloģijas un speciālo injicējamo līdzekļu jomā onkoloģijā, intensīvajā terapijā un hormonu terapijā. "EVER Pharma" produkti ar tai pilnībā piederošu starptautisko saistīto uzņēmumu un izplatīšanas partneru starpniecību ir pieejami vairāk nekā 70 pasaules valstīs.

Avots
Kalceks

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri