Pārlekt uz galveno saturu

Enerģētikas uzņēmumu grupa "AJ Power" ir ceļā uz absolūto klimatneitralitāti

Arvien vairāk uzņēmumu pasaulē pasludina savu oglekļa neitralitāti vai runā par to kā tuvākās nākotnes mērķi. Tikmēr "AJ Power" ir pirmais enerģētikas uzņēmums Latvijā, kas ir veicis verificētus CO2 pēdas aprēķinus un dzēsis uzņēmumu grupas 2020.gadā darbības rezultātā radušās emisijas. "AJ Power" uzņēmumu grupā tika apzināti potenciālie emisiju avoti, ar mērķi identificēt uzņēmumu grupas tiešās emisijas, kas radušās uzņēmuma tiešās darbības rezultātā.

Kaut arī "AJ Power" ir apzinājis un dzēsis tiešās emisijas, kas rada CO2 pēdu, uzņēmumu grupa ir apņēmības pilna strādāt arī pie netiešo emisiju apzināšanas un mazināšanas. Jau tagad uzņēmumu grupas veiktie pasākumi tiek atzinīgi novērtēti, un, salīdzinājumā ar līdzīga tipa enerģētikas uzņēmumiem pasaulē, "AJ Power" radītā CO2 pēda ir aptuveni 1,5 reizes mazāka. "AJ Power" CO2 pēdas aprēķinos iegūtie dati ir precīzi un atbilstoši pasaulē izstrādātiem standartiem un vadlīnijām, jo veikti saskaņā ar Pasaules resursu institūta (WRI) SEG protokolu (GHG).

"AJ Power" uzņēmumu grupas vadītājs Roberts Samtiņš: "Mums bija svarīgi novērtēt uzņēmumu grupas radīto CO2 pēdu, jo apzināmies klimata pārmaiņas un izvirzītos ES noteiktos zaļos mērķus 2030.gadam. Šis ir būtisks solis uzņēmumu grupas procesu caurskatāmībā, un tas mums skaidri parāda bāzes situāciju, kas turpmāk kalpos par pamatu "AJ Power" mērķu izvirzīšanai un stratēģiskā redzējuma izstrādei ilgtspējas jautājumu risināšanā. Apzināmies, ka mums ir būtiska loma klimata pārmaiņu un ilgtspējas izaicinājumu risināšanā Latvijā, lai aizvien mazinātu mūsu ietekmi uz vidi. Mēs esam apņēmības pilni ilgtermiņā pārraudzīt un turpināt mazināt savas darbības ietekmi uz vidi, veicināt pāreju uz ilgtspējīgu izaugsmi, īstenojot aprites ekonomikas principus un piedāvājot efektīvus zemas oglekļa emisijas un atjaunīgās enerģijas resursus saviem klientiem."

Šogad "AJ Power" ir uzstādījis elektrouzlādes punktu pie viena no uzņēmuma birojiem, kur gan darbinieki, gan viesi var veikt elektroauto uzlādi. Ir iegādāts pirmais elektroauto, lai samazinātu CO2 emisijas, kas rodas transporta sektorā, un uzņēmumu grupa ir apņēmusies elektrificēt autoparku arī turpmāk. Uzņēmumu grupas vajadzībām ir iegādāts elektroskūteris, lai darbinieki lokāli pārvietotos zaļāk. "AJ Power" biroja vajadzībām elektroenerģija tiek iegādāta ar elektroenerģijas izcelsmes apliecinājumiem, kas nozīmē, ka patērētā elektroenerģija ir ar 0 emisijām. Otrajā "AJ Power" birojā ir uzstādīta saules paneļu sistēma ar jaudu 10,8 kW, kas ražo zaļo elektroenerģiju biroja vajadzībām.

Uzņēmums turpina ieviest pasaules tendences un labo praksi Latvijā, lai virzītu Latvijas uzņēmējus uz ilgtspējīgākiem darbības principiem un sniegtu aizvien jaunas iespējas, kā iesaistīties aprites ekonomikā. "AJ Power" mērķis ir līdz 2030.gadam kļūt par aprites ekonomikā balstītu uzņēmumu grupu, lai virzītos uz 100% klimatnetiralitāti, kas ietver gan energoefektivitātes un optimizācijas pasākumu veikšanu uzņēmumu iekšienē, gan grupas uzņēmumu sniegtajos pakalpojumos.

CO2 pēdas nospiedums ir kopējā oglekļa dioksīda emisijas mērs, kas tieši un netieši ir darbības izraisīts un veidojas produkta dzīves ciklā. Tā ir cilvēka ietekmes uz vidi aprēķināšanas un atspoguļošanas metode. Oglekļa pēdu var rēķināt projektam, produktam, pakalpojumam vai visam uzņēmumam. CO2 pēdas nospieduma aprēķinus veido divas daļas - tiešās un netiešās emisijas. Tiešās emisijas rodas uzņēmuma pamatdarbības rezultātā, kas sevī ietver gan elektroenerģijas un dabasgāzes, gan transporta un degvielas izmantošanu. Turpretim netiešās emisijas rodas no uzņēmuma pakārtotajām darbībām. Tās rodas uzņēmuma darbībai nepieciešamo ārpakalpojumu izmantošanas rezultātā, tajā skaitā no uzņēmuma piedāvātajiem produktiem un pakalpojumiem. Savukārt, oglekļa neitralitāte nozīmē, ka uzņēmums ir samazinājis oglekļa dioksīda emisijas līdz nullei vai kompensējis šīs emisijas, iesaistoties projektos, kas rada oglekļa ietaupījumu.

Par "AJ Power" uzņēmumu grupu:

"AJ Power" ir Latvijā lielākā privātā enerģētikas uzņēmumu grupa, kas vienuviet apvieno plašāko un mūsdienīgāko pakalpojumu portfeli ar pieredzes bagātākajiem enerģētikas ekspertiem. "AJ Power" piedāvā individuālus risinājumus elektroenerģijas un dabasgāzes iegādei, saules paneļu projektiem, dabas resursu nodokļa administrēšanai un energoefektivitātes uzlabošanai. Ar šiem enerģētikas un atkritumu apsaimniekošanas risinājumiem "AJ Power" sniedz iespēju uzņēmumiem iesaistīties aprites ekonomikā. Enerģētikas uzņēmumu grupa darbojas kopš 2014.gada, un tās apgrozījums 2019.gadā bija 83 miljoni eiro.

Informāciju sagatavoja Ksenija Mirošņika, "AJ Power" uzņēmumu grupas komunikācijas konsultante. Kontakti:  ksenija.mirosnika@ogilvy.lv, 28327243. Publicitātes foto. 

Avots
AJ Power

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri