Pārlekt uz galveno saturu

Enefit Green uzsāk sadarbību ar Latvijā lielāko privāto mežu īpašnieku vēja parku būvniecībai

Atjaunīgās enerģijas uzņēmums Enefit Green vienojies par sadarbību ar Latvijā lielāko privāto mežu īpašnieku Södra Latvia, lai valsts austrumos attīstītu divus potenciālos vēja enerģijas parku projektus. Saskaņā ar šonedēļ noslēgtajiem līgumiem Enefit Green būs tiesības izmantot Södra Latvia uzņēmumam piederošo zemi vēja parku izveidei.

Enefit Green valdes priekšsēdētājs Āvo Kērmass (Aavo Kärmas) skaidro, ka Latvijai, tāpat kā citām kaimiņvalstīm, ir jāpalielina atjaunīgās enerģijas ražošana. "Ilgtspējīga un videi draudzīga vēja enerģija ir izdevīga un vienlaikus atbalsta gan Latvijas klimata mērķus, gan enerģētisko drošību. Vēja parku attīstība Latvijā ir nozīmīga Enefit Green ilgtermiņa izaugsmes plāna sastāvdaļa, un mēs ceram sadarboties ar Latvijā lielāko meža īpašnieku arī turpmāk," sacīja Kērmass.

Zemes ilgtermiņa lietošanas tiesības ir pirmais sagatavošanās solis vēja parku būvniecībā. "Šobrīd plānojam uzsākt komunikāciju ar attiecīgajām iestādēm un pašvaldībām, kam sekos ietekmes uz vidi novērtējums. Paredzam, ka saskaņošanas un izpētes posms var ilgt vismaz trīs gadus, taču šo periodu var ietekmēt Latvijas valdības lēmums vienkāršot procedūras un noteikumus atjaunīgās enerģijas attīstības projektiem," piebilda Kērmass.

"Södra priecājas par sadarbību ar Enefit Green, kas sevi ir pierādījis kā uzticams vēja enerģijas attīstītājs. Ceram, ka iecerētie projekti tiks sekmīgi īstenoti, sniedzot iespēju mums atbalstīt jaunu zaļās enerģijas ražošanas iespēju izveidi šajā reģionā. Jaunu vēja parku izveide ir nozīmīgs solis ceļā uz mūsu enerģētisko neatkarību un klimata mērķu izpildi," norāda Södra Latvia valdes loceklis Larss-Georgs Ādolfs Hedlunds (Lars-Georg Adolf Hedlund).

Enefit Green ir viens no vadošajiem un daudzpusīgākajiem atjaunīgās enerģijas ražotājiem Baltijas jūras reģionā, kas 2021.gadā kopumā saražoja 1 193 gigavatstundas elektroenerģijas un 618 siltumenerģijas. Latvijā uzņēmums pārvalda divas koģenerācijas spēkstacijas, kas ražo siltumu Valkā un Brocēnos, nododot saražoto elektroenerģiju Latvijas elektrotīklā. Brocēnos darbojas arī Enefit Green granulu ražotne.

Enefit Green šobrīd veic četru vēja parku būvniecību ar kopējo jaudu 200 megavati. Divi no tiem top Lietuvā, viens Igaunijā un viens Somijā. Kopējās investīcijas šajos projektos sasniedz gandrīz 260 miljonus eiro. Savukārt Polijā top divi saules enerģijas parki ar 15 megavatu kopējo jaudu.

Enefit Green arī Latvijā attīsta vairākus projektus vēja un saules enerģijas jomā, lai palielinātu videi draudzīgas un ilgtspējīgas enerģijas pieejamību.

Södra grupa ir viens no lielākajiem mežu īpašniekiem Latvijā, kas kopumā apsaimnieko 127 266 ha zemes, no kuriem vairāk nekā 100 084 ha ir meži.

Informāciju sagatavoja Tuuli Härson, Enefit Green Atjaunīgās enerģijas komunikācijas vadītājs. Kontakti: tuuli.harson@energia.ee. Publicitātes foto. 

Avots
Enefit Green

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri