Pārlekt uz galveno saturu

EM: Jaunuzņēmumu attīstībai un investīciju piesaistīšanai šogad piešķirs 400 tūkst.eiro

2024. gada 12. marta sēdē Ministru kabinets iepazinās ar Ekonomikas ministrijas (turpmāk - EM) sagatavoto informatīvo ziņojumu par nepieciešamo atbalstu jaunuzņēmumu ekosistēmas veicināšanai un deleģēja EM slēgt līdzdarbības līgumus ar Latvijas jaunuzņēmumu ekosistēmas pārstāvošajām organizācijām.

Jaunuzņēmumiem ir būtiska loma kopējā inovācijas ekosistēmā, jo tie nodrošina inovatīvas biznesa idejas un veicina straujāku ekonomikas pāreju uz zināšanu ekonomiku. Tādēļ ir svarīgi ne tikai stiprināt sadarbību ar jaunuzņēmumu vides pārstāvjiem, bet ar vienotas stratēģijas palīdzību veidot tādu uzņēmējdarbību atbalstošu vidi, kura ir motivējoša jaunuzņēmumu izveidei, attīstīt to radītās inovācijas, kas rada priekšnosacījumus Latvijas tautsaimniecības izaugsmei,” uzsver ekonomikas ministrs Viktors Valainis.

Latvijas jaunuzņēmumu ekosistēmu veido vismaz 626 jaunuzņēmumi, no kuriem vairāk kā puse darbojas informācijas un sakaru pakalpojumu nozarē, un vairāk kā 20% ražošanā un profesionālajos, zinātniskajos un tehniskajos pakalpojumos. Pēc Latvijas Jaunuzņēmumu asociācijas sniegtās informācijas, pēdējo 10 gadu laikā Latvijas jaunuzņēmumi ir piesaistījuši 620 miljonus eiro investīcijās. 2022. gadā vien Latvijas jaunuzņēmumi ir piesaistījuši investīcijas 93 miljonu eiro apmērā un ir nodrošinātas vairāk nekā 3200 darba vietas.

Lai sekmētu jaunuzņēmumu nozares turpmāko ekonomisko attīstību un ārvalstu investīciju piesaisti jaunuzņēmumiem, EM šogad paredz slēgt sešus līdzdarbības līgumus, piešķirot 400 tūkst. eiro atbalstu jaunuzņēmumu ekosistēmu pārstāvošajām organizācijām.

Latvijas Jaunuzņēmumu asociācijai Startin.lv līguma ietvaros tiks piešķirti 100 tūkst. eiro starptautiski atpazīstamajai “Startup Day” organizēšanai; jaunuzņēmumu ekosistēmas tīklošanās pasākumu organizēšanai; ārvalstu investoru darba vīzīšu organizēšanai Latvijā, lai iepazītos ar vietējo ekosistēmu un jaunuzņēmumiem un informētu par investīciju iespējām Latvijas iespējkapitāla fondos un to uzņēmumos u.c. pasākumiem.

TechHub līguma ietvaros tiks piešķirti 100 tūkst. eiro agrīnas stadijas ideju validācijas programmai, kas sastāv no kursa par startup un komandu pre-akselerācijas programmas. TechChill piešķirto 88 tūkst. eiro ietvaros plāno organizēt konferenci “TechChill 2024”, lai veicinātu jaunuzņēmumu attīstību un ārvalstu investīciju piesaistīšanu.

Rīgas Tehniskā universitātei līguma ietvaros 40 tūkst. eiro apmērā īstenos apmācību ciklus jaunuzņēmumiem. Savukārt Latvijas Privātā un Iespējkapitāla asociācija līguma ietvaros 23 tūkst. eiro apmērā organizēs un īstenos sadarbībā ar augstākās izglītības iestādi apmācību kursu studentiem par iespējkapitālu; organizēs apmācības iespējkapitāla investoriem, kā arī vizītes nozares organizāciju pārstāvjiem uz iespējkapitāla fondu portfelī esošiem uzņēmumiem.

Latvijas Biznesa Enģeļu tīklsLatBAN par līguma ietvaros paredzēto finansējumu 49 tūkst. eiro apmērā organizēs eņģeļu investoru un jaunuzņēmumu iespējkapitāla investoru apmācības; rīkos regulāras konsultāciju sesijas, kā arī organizēs pasākumu “Gada investors”.

Plānotais atbalsts jaunuzņēmumu ekosistēmai 2024. gadā ļaus piesaistīt papildus investīcijas vismaz 50 miljonu eiro apmērā un nodrošinās 150 jaunas darba vietas.

Kā ziņots iepriekš, EM, LIAA, Altum un Latvijas jaunuzņēmumu intereses pārstāvošās organizācijas 2022. gada 7. septembrī noslēdza sadarbības memorandu Jaunuzņēmumu ekosistēmas attīstības stratēģijas 2022.-2025. gadam īstenošanai. Stratēģijā noteikta virkne aktivitāšu ar mērķi veicināt jaunuzņēmumu attīstību un piesaistīt talantus jaunuzņēmumos, piemēram, dažādu atbalsta pasākumu izstrādi, starptautiski mērogojamu pasākumu īstenošanu, jaunuzņēmumu investīciju piesaistes pasākumus u.c..

Papildu informācija par EM sagatavoto Informatīvo ziņojumu “Par nepieciešamo atbalstu jaunuzņēmumu ekosistēmas veicināšanai” un līdz šim īstenoto sadarbību ar jaunuzņēmumu ekosistēmu var iepazīties vienotajā Tiesību aktu portālā.

 

Informāciju sagatavoja

Ekonomikas ministrijas
Sabiedrisko attiecību nodaļa
prese@em.gov.lv 
 

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri