Pārlekt uz galveno saturu

Elektrum izstrādājuši elektroauto testu katalogu un aicina uz vebināru "Kā iegādāties elektroauto ar valsts atbalstu"

Elektrum Energoefektivitātes centrs 9.martā rīko vebināru "Ieteikumi elektroauto iegādei ar valsts atbalstu" visiem interesentiem. Valsts izstrādātā atbalsta programma elektroauto iegādei fiziskām personām paredz par jaunu elektroauto iegādi piešķirt 4500 eiro, bet par lietotu - 2250 eiro. Tiek plānots, ka atbalsts būs pieejams no marta vidus. Papildu Elektrum ir testējuši vairāku Latvijas tirgū nopērkamo elektroauto modeļu efektivitāti atbilstoši vietējiem apstākļiem, datus apkopojot unikālā elektroauto testu katalogā.

Paredzams, ka līdz ar atbalsta ieviešanu elektroautomobiļu iegādei pieaugs sabiedrības interese par to iegādi. Tomēr, lai arī augošs, šis ir relatīvi jauns tirgus segments, par kuru lietotājiem vēl nav pilnvērtīgs priekšstats. Tādēļ Elektrum vebinārā dalīsies ar jau vairākus gadus uzkrāto pieredzi elektromobilitātes jomā, un kopā ar partneriem skaidrojot elektroauto iegādes ar valsts atbalstu nosacījumus, finansējuma iespējas, kā arī lietošanas praktisko pusi - uzlādi un elektromobilitātes iespējas.

Potenciālo pircēju zināšanai Elektrum ir izveidojuši Baltijā unikālu elektroauto testu datubāzi, kurā ir apkopoti jau 23 Latvijā nopērkamie elektroauto modeļi, kuru efektivitāti tieši Latvijas klimatiskajos apstākļos un satiksmē praktiski ir pārbaudījuši Elektrum eksperti. Testējot automašīnas, katalogā ir pieejami dati par maksimālo nobraukumu, vidējo patēriņu dažādos braukšanas režīmos, kā arī pieejama plaša uzlādes informācija un 50kW līdzstrāvas uzlādes stacijas jaudas grafiks, kas ikvienam Latvijas ātrās uzlādes stacijās sniegs iespēju ekonomēt uzlādes laiku. Katalogā iespējams atrast arī katram modelim piemērotāko mājas uzlādes iekārtu un salīdzināt modeļus savstarpēji. Šo testu katalogu papildina arī auto lietošanas izdevumu kalkulators, kas jau iepriekš izstrādāts kopā ar Swedbank.

Tā kā VARAM atbalsta programmā ir ietvērusi virkni nosacījumu, lai elektroauto iegāde būtu pieejama pēc iespējas plašākam iedzīvotāju lokam, Elektrum vebinārā lielāko uzmanību pievērsīs tieši pirmajam solim - transportlīdzekļa izvēlei un iegādes nosacījumiem ar atbalstu.

Seminārā lektori no SIA "Vides investīciju fonds", AS "Latvenergo", AS "Swedbank" un Skandi Motors aplūkos šādus tematus:

• Brauc zaļi, dzīvo zaļi - valsts atbalsta programmas nosacījumi

• Kā elektroauto izvēli ietekmē pārvietošanās paradumi

• Elektroauto iegādes process ar valsts atbalsta programmu

• Videi draudzīga auto finansēšanas iespējas

• Elektroauto uzlādes risinajumi mājoklim.

Vebinārā iespējams piedalīties Elektrum Facebook lapā un youtube.com kanālā. Plašāka informācija par vebināru: elektrum.lv/pasākumi

Papildus Elektrum portāla elektroauto lapā ir publicēta plaša informācija un atsauces uz rakstiem mediju telpā un mūsu speciālistu ieteikumiem par elektrotransportu un tā uzlādes risinājumiem.

Informāciju sagatavoja Ivita Bidere, AS "Latvenergo" Preses sekretāre. KontaktI: 67728809; 29279158, ivita.bidere@latvenergo.lv. 

  Avots
  Elektrum

  Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

  Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
  Reģistrēties

  Mūsu partneri