Pārlekt uz galveno saturu

Ekonomikas ministrs Viktors Valainis: ekonomiskajai sadarbībai ar Kazahstānu ir liels potenciāls

Latvijai un Kazahstānai jau ilgstoši ir veidojušās labas un uz savstarpējo uzticību balstītas divpusējās attiecības, kuras būtu pienācis laiks atdzīvināt, jo īpaši ekonomiskās sadarbības jomā, vakar tiekoties atzina ekonomikas ministrs Viktors Valainis un Kazahstānas vēstnieks Latvijā Daurens Karipovs.

Ministrs sarunā ar Kazahstānas vēstnieku pieskārās sankciju pret Krieviju jautājumiem, kur ir būtiska Kazahstānas loma sankcionēto preču plūsmas tranzīta nepieļaušanā caur savu teritoriju.

Vēstnieks apliecināja, ka Kazahstāna sankciju jautājumā strādā ciešā kontaktā ar Eiropas Savienību un NATO un nopietni uztver Rietumu ieviesto sankciju režīmu.

D. Karipovs Kazahstānas ekonomikas ministra vārdā nodeva V. Valainim ielūgumu uz šī gada 13. un 14. jūnijā notiekošo ikgadējo Astanas Starptautisko Ekonomikas forumu, kura šī gada tēma būs multilaterālās sadarbības veicināšana tādu globālo izaicinājumu kā bruņotie konflikti, klimata krīze, ekonomiskā transformācija pārvarēšanai. V. Valainis pateicās par ielūgumu un atzina, ka ja ne viņš, tad kāds no Latvijas valdības ministriem noteikti apmeklēs šo forumu.

Abas puses arī atzina, ka starp Latviju un Kazahstānu jau ilgāku laiku ir veidojusies abpusēji izdevīga ekonomiskā sadarbība, jo īpaši transporta un loģistikas jomā, taču tai ir liels potenciāls arī citās nozarēs. D. Karipovs minēja, ka Kazahstānas un Latvijas uzņēmumi ir nodibinājuši kontaktus un izrādījuši interesi sadarboties tādās jomās kā loģistika, zivsaimniecība, autobūve, farmācija, mašīnbūve un metālapstrāde. Ekonomikas ministrs atzina, ka Kazahstānas investori Latvijā ir laipni gaidīti un apņēmās novērst šķēršļu viņu biznesam, ja tādi rastos.

Vēstnieks pieminēja, ka Kazahstānā darbojas vairāk 145 uzņēmumi ar Latvijas kapitāla daļu. Kazahstānas valdības mērķis ir pārorientēt valsts ekonomiku no tradicionālās izejvielu ieguves uz nozarēm ar lielāku pievienoto vērtību, jo īpaši modernu rūpniecību. V. Valainis uzsvēra, ka šeit Kazahstānai varētu noderēt Latvijas pieredze, kas šobrīd jau aktīvi transformē savu ekonomiku uz nozarēm ar augstāku pievienoto vērtību.

Avots
EM

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri