Pārlekt uz galveno saturu

Ekonomikas ministrs un Valsts sekretārs apmeklē CEWOOD rūpnīcu Jaunlaicenē

Alūksnes novada reģionālās darba vizītes ietvaros CEWOOD rūpnīcu apmeklēja ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs un Valsts sekretārs Edmunds Valantis.

Ministrs Vitenbergs un Valsts sekretārs Valantis uzņēmumā iepazinās ar koka ēveļskaidu plātņu ražošanas procesu un tā īpatnībām, plātņu plašajām izmantošanas iespējām, kā arī piedalījās diskusijās ar CEWOOD uzņēmuma pārstāvjiem par uzņēmējdarbību reģionā un starptautiskā mērogā, kā arī par iespējamo ekonomikas ministrijas atbalstu, aktualizējot uzņēmumā svarīgos valstiska līmeņa jautājumus.

CEWOOD pārstāvji Andis Kļaviņš un Rihards Volfs viesus iepazīstināja ar plātņu ražošanas procesu un jaunās rūpniecības būvniecības gaitu, kā arī informēja par uzņēmuma ambiciozajiem nākotnes attīstības plāniem.

Ekonomikas ministram un Valsts sekretāram bija iespēja vērot plātņu ugunsnoturības testu un pašiem sajust CEWOOD akustisko plātņu efektu, izmēģinot skaņas kabīnes, kas uzskatāmi demonstrē plātņu skaņas absorbcijas spējas. Kā arī vizītes laikā ministrijas pārstāvjiem bija iespēja redzēt gatavās produkcijas iepakošanu konteinerā, izsūtīšanai klientam Saūda Arābijā, kas jau šodien tiks izsūtīts caur Rīgas ostu uz Dammam pilsētu. Tas apstiprina Latvijas uzņēmumu konkurētspēju un perspektīvu Latvijas uzņēmumu eksporta potenciālam uz Tuvo Austrumu valstīm.

"CEWOOD ir strauji augošs uzņēmums, kas plāno būtiskas investīcijas rūpnīcas paplašināšanai Jaunlaicenē. Uzņēmumam ir svarīgi apzināties, ka tam ir atbalsts ne tikai pašvaldības, bet arī valsts līmenī, tāpēc uzņēmums augsti novērtē ekonomikas ministra un Valsts sekretāra vizīti CEWOOD rūpnīcā, kā arī iespēju piedalīties plašākās diskusijās par tam tik svarīgiem jautājumiem kā ilgtspēja, energoefektivitāte un digitalizācija, kas ir ļoti nozīmīgi faktori uzņēmuma sekmīgai konkurencei globālajā tirgū.

Diskusijas vizītes laikā izvērtās ļoti aizraujošas, un to gaitā ar ekonomikas ministrijas, kā arī pašvaldības pārstāvjiem tika pārrunāti tādi nozīmīgi jautājumi kā rūpnīcas paplašināšanās projekts un iespējas piesaistīt Altum aizdevumu ar kapitāla atlaidi. CEWOOD novērtē ministrijas atbalstu OIK un sadales izmaksu segšanā, kas daļēji kompensē izmaksu pieaugumu sakarā ar elektroenerģiju izmaksu kāpumu, taču, tā kā CEWOOD ir zaļi domājošs uzņēmums, diskusijās tika aktualizēts arī atbalsta jautājums siltuma un elektrības lokālās ģenerācijas projektiem, kas ļautu izveidot saules paneļu parku, tādējādi samazinot ražošanas procesa CO2 ietekmi uz vidi. Uzņēmuma izaugsmes plānos liela nozīme ir pētniecības un attīstības projektu atbalstam, izstrādājot jaunus produktus un to lietojuma virzienus, kas ļautu CEWOOD nostiprināties starp vadošajiem pasaules ražotājiem," uzsver CEWOOD pārstāvis Andis Kļaviņš.

Informāciju sagatavoja Maija Kalnciema, CEWOOD, SIA. Publicitātes foto. 

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri