Pārlekt uz galveno saturu

Ekonomikas ministrs piedalīsies EXPO 2020 Latvijas Nacionālās dienas biznesa pasākumos

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs šodien, 25.novembrī, sāk darba vizīti Dubaijā, Apvienotajos Arābu emirātos (AAE), lai kopā ar Valsts prezidentu Egilu Levitu piedalītos starptautiskās izstādes "EXPO 2020" Latvijas Nacionālās dienas atklāšanas pasākumos, kā arī kopā ar Latvijas uzņēmēju delegāciju uzrunātu potenciālos sadarbības partnerus dažāda formāta biznesa forumos. Vizītes ietvaros, kas norisināsies līdz š.g. 29.novembrim, ministram plānotas arī tikšanās ar AAE amatpersonām, lai veicinātu abu valstu ekonomisko sadarbību.

"Šobrīd biznesa pasaules uzmanības centrā ir Dubaijā notiekošā starptautiskā izstāde "EXPO 2020", tāpēc mums tās norises laikā ir jāizmanto katra iespēja, lai veicinātu Latvijas biznesa kontaktus ar globālajiem tirgus spēlētājiem. Visu EXPO laiku mūsu uzņēmējiem ir nodrošinātas tikšanās un vērtīgi biznesa pasākumi, lai stāstītu un rādītu, kas tiek radīts un ražots Latvijā. Izstādes ietvaros notiekošajā Latvijas Nacionālajā dienā mums būs unikāla iespēja izstāstīt pasaulei par Latvijas daudzveidību, kā arī iepazīstināt ar Latvijas uzņēmēju piedāvāto preču un pakalpojumu kvalitāti, kā arī ar Latvijā radītām vai pielāgotām tehnoloģijām, inovācijām un digitālajiem risinājumiem. Jau šobrīd Latvijas uzņēmējiem ir notikusi virkne biznesa pasākumu un dažādu nozaru tirdzniecības misijas, kas jau ir rezultējušies ar noslēgtiem sadarbības līgumiem. Tāpēc uzsāktais kurss ir jātupina un jāizmanto katra iespēja, lai dibinātu vērtīgus biznesa kontaktus gan ar tuvām, gan tālākām valstīm, lai nākotnē tas nestu pievienoto vērtību gan Latvijas uzņēmējiem, gan arī Latvijas ekonomikai," norāda ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs.

Š.g. 27.novembrī "EXPO 2020" tiks atzīmēta Latvijas Nacionālā diena. Tās ietvaros ekonomikas ministrs kopā ar Valsts prezidentu Egilu Levitu piedalīsies oficiālās ceremonijas atklāšanas pasākumos, atklās AAE - Latvijas biznesa forumu, Latvijas paviljonā tiksies ar Latvijas uzņēmēju delegāciju, kā arī apmeklēs citu valstu paviljonus.

Darba vizītes ietvaros Dubaijā ekonomikas ministram paredzēta arī virkne biznesa tikšanās, lai veicinātu biznesa kontaktus, uzrunātu potenciālos investorus, kā arī iepazītos ar AAE lielākajiem tehnoloģiju uzņēmumiem.

Ar AAE ekonomikas ministru V.E. Abdulla bin Touq Al Marri tiks pārrunāta Latvijas dalība EXPO izstādē, kas turpināsies līdz nākamā gada pavasarim, un kuras ietvaros Latvijas uzņēmējiem paredzēta dalība vairākās lielākajās nozaru izstādēs, kā arī tirdzniecības misijās. Sarunas laikā tiks pārrunātas iespējas attīstīt abu valstu ekonomisko sadarbību, kā arī pārrunāti jautājumi par sadarbību tirdzniecības, investīciju, digitalizācijas, tehnoloģiju un citās jomās, kas tika aktualizēti Latvijas - AAE Apvienotās ekonomikās komitejas sēdē.

Vizītes ietvaros Vitenbergs tiksies arī ar AAE Starptautisko investoru padomes ģenerālsekretāru V.E. Jamal Saif Al Jarwad, lai pārrunātu turpmāko sadarbību investīciju jautājumos. Vizītes ietvaros Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra un AAE Starptautiskā investoru padome parakstīs sadarbības memorandu.

Darba vizītes laikā ekonomikas ministrs piedalīsies arī Trīs jūru iniciatīvas forumā, kā arī apmeklēs pasaulē lielāko atjaunojamās enerģijas solāro parku "Mohammed bin Rashid Al Maktoum Solar Park" un Šārdžas pētniecības, tehnoloģiju un inovāciju parku.

Dubaijā, izstādes "EXPO 2020" ietvaros notiekošās Latvijas Nacionālās diena pasākumos piedalīsies arī kultūras ministrs Nauris Puntulis un 33 uzņēmēju delegācija, pārstāvot tādas nozare kā digitālie risinājumi, IKT, transports un loģistika, vide, tehnoloģijas un mašīnbūve, nekustamie īpašumi, mēbeles, ķīmiskā rūpniecība, skaistumkopšana, tekstils, kā arī pašvaldību pārstāvji un uzņēmēju pārstāvētās asociācijas.

Pagājušajā gadā AAE bija Latvijas 42. lielākais tirdzniecības partneris un Latvijas tirdzniecības bilance ar AAE ir pozitīva. Latvijas ārējās tirdzniecības apgrozījums 2020.g. ar AAE sastādīja 80 milj. eiro, kas ir par 4,8% mazāk nekā 2019.g. Savukārt, 2021.g. 6mēn. tirdzniecības un pakalpojumu apgrozījums pieauga par 4%, salīdzinot ar tādu pašu periodu iepriekšējā gadā. AAE ir vienīgā no Līča valstīm, kas ir investējusi Latvijas ekonomikā. AAE ienākošās tiešās investīcijas Latvijā 2020.g. beigās veidoja 17 milj. eiro (+13,3%).

Ekonomikas ministrs piedalīsies EXPO 2020 Latvijas Nacionālās dienas biznesa pasākumos. Publicitātes foto. Kontakti: 26399995, Vineta.Vilistere-Lace@em.gov.lv.

  Avots
  EM

  Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

  Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
  Reģistrēties

  Mūsu partneri