Pārlekt uz galveno saturu

Ekonomikas ministrs divu dienu reģionālajā vizītē Latgalē tiksies ar uzņēmējiem

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs turpina reģionālo vizīšu ciklu. Trešdien, 28.jūlijā un ceturtdien, 29.jūlijā ministrs dosies uz Latgali, lai klātienē tiktos ar reģiona uzņēmējiem, pārrunātu viņiem aktuālos jautājumus, kā arī informētu par jaunajām atbalsta programmām uzņēmējdarbības attīstībai un konkurētspējas veicināšanai, kā arī reģionālās nevienlīdzības mazināšanai.

“Latvijas ekonomikas ātrākai atveseļošanai pēc pandēmijas valdība ir apstiprinājusi virkni atbalsta programmu uzņēmējiem, lai varētu īsā laika periodā īstenot pārmaiņas tautsaimniecībā, tai skaitā panāktu uzņēmumu konkurētspējas celšanos un inovācijas kapacitātes palielināšanu, veicinātu  eksporta apjomu un augstas pievienotās vērtības produktu īpatsvara palielināšanos, kā arī mērķtiecīgāku  investīciju piesaisti un jaunu un labi apmaksātu darba vietu radīšanu. Visas šīs programmas ir domātas uzņēmējiem konkurētspējas celšanai, kas nodrošinās arī mūsu iedzīvotāju labklājības paaugstināšanu,” norāda ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs.

Divu dienu vizītes laikā ministrs tiksies ar dažādiem Latgales uzņēmumiem Līvānos, Daugavpilī , Maltā, Kārsavā, Ludzā un Rēzeknē, tai skaitā apmeklēs Latgales reģionā piesaistītos investīciju projektus un  Latgales speciālās ekonomiskās zonas uzņēmumus.

Ar pašvaldību pārstāvjiem ministrs pārrunās mājokļu pieejamības un infrastruktūras jautājumus. Šobrīd viens no galvenajiem šķēršļiem jaunu darba vietu izveidei reģionos ir atbilstošu mājokļu pieejamība,  savukārt atbilstošas publiskās infrastruktūras pieejamība kavē investīciju piesaisti un reģionu attīstību Latvijā. Ekonomikas ministrija Atveseļošanās fonda ietvaros ir paredzējusi pasākumu kopumu šo jautājumu risināšanai.

Vizītes ietvaros Līvānos ministrs apmeklēs augsto tehnoloģiju uzņēmumu “CeramOptec”, Daugavpilī starptautisko digitālo pakalpojumu uzņēmumu “Webhelp” un Latgales SEZ kapitālsabiedrību, elekronikas ražotāju  “SMD-BALTIC”, Kārsavas novadā viesosies Mežvidu lauksaimniecības un tehnoloģiju parkā, kas apvieno nozares uzņēmumus, pētniecības institīcijas un organizācijas, lai radītu un attīstītu zaļās teholoģijas lauksaimniecības un enerģētikas jomās.

Ludzas novadā  ekonomikas ministrs viesosies uzņēmumā  “PEAT EXPORT LLC”, kas nodarbojas ar kūdras ieguves, pārstrādes un substrādu ražošanu, Rēzeknes novadā – kokapstrādes ražotni “Verems’, kas jau 25 gadus ir lielākais uzņēmums novadā, savukāt Maltā tiksies ar Latgales podnieku dzimtas pārstāvjiem.

Vizītes laikā ministrs apmeklēs arī Daugavpils universitāti, tiksies ar jaunajiem uzņēmējiem Rēzeknes Biznesa inkubatorā, kā arī piedalīsies diskusijā ar vietējiem uzņēmējiem par  Latvijas ekonomikas attīstības tendencēm un atbalstu ekonomiskās aktivitātes palielināšanai Latgalē.

Avots
EM

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri