Pārlekt uz galveno saturu

Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs darba vizītē apmeklē Ukrainu

Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Edmunds Valantis šonedēļ, no 19. līdz 22. februārim darba vizītē apmeklē Ukrainu, lai ar Ukrainas amatpersonām pārrunātu Latvijas uzņēmumu iespējas iesaistīties Ukrainas atjaunošanā, kopā ar Latvijas uzņēmējiem piedalītos Latvijas–Ternopiļas apgabala biznesa forumā un apmeklētu vairākus Ukrainas uzņēmumus.

Vizītes laikā EM valsts sekretārs tiksies ar Ternopiļas apgabala vadību, lai apliecinātu Latvijas pilnīgu solidaritāti ar Ukrainu un tās tautu, ķā arī pārrunātu abu valstu divpusējās sadarbības jautājumus, paužot ieinteresētību jaunu sadarbības projektu īstenošanā dažādās jomās, sākot no transporta, izmantojot Latvijas ostu sniegtās iespējas, līdz inovācijām un tehnoloģijām.

Valsts sekretārs piedalīsies arī Latvijas–Ternopiļas apgabala biznesa forumā, kurā tiksies abu valstu uzņēmumu pārstāvji. Biznesa foruma ietvaros SIA "LDz Ritošā sastāva serviss" plāno parakstīt vienošanos par rezerves daļu piegādi ar Ukrainas kompāniju "Ukroliyamash", "ELPO", kā arī sadarbības memorandu ar "Ukrainas Transporta infrastruktūras inovāciju asociāciju". Tāpat plānots parakstīt Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un Ukrainas Ternopoļas apgabala padomes saprašanās memorandu. E. Valantis Ternopiļā iepazīsies arī ar Industriālā parka "Западноукраинский промышленный ХАБ", kā arī vairāku uzņēmumu darbību.

Savukārt Kijivā E.Valantis tiksies ar Ukrainas Ekonomikas ministrijas vadību un Latvijas–Ukrainas Starpvaldību komisijas līdzpriekšsēdētāju no Ukrainas puses, Ministru kabineta ministru O.Nemčinovu, lai pārrunātu divpusējās ekonomiskās sadarbības jautājumus, t.sk. gatavošanos Latvijas–Ukrainas starpvaldību komisijas sēdei, kas plānota š.g. maijā, kā arī EM iesaisti apgabala rekonstrukcijā 2024. gadā.

Tikšanās laikā ar Eiropas Investīciju Bankas reģionālā biroja Ukrainā vadītāju Jean Eric de Zagon un Pasaules bankas biroja Ukrainā vadītāju Gevorg Sargsyan, plānots pārrunāt Latvijas uzņēmumu iespējas iesaistīties Ukrainas atjaunošanā, kā arī Ukrainas puses piedāvātos atbalsta instrumentus un nosacījumus. Kopā ar Latvijas uzņēmējiem E. Valantis plāno tikties ar Ukrainas tirdzniecības un rūpniecības kameras pārstāvjiem, lai pārrunātu abu valstu uzņēmumu tālākās sadarbības iespēju paplašināšanu.

Ekonomikas ministrijas
Sabiedrisko attiecību nodaļa
prese@em.gov.lv

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri