Pārlekt uz galveno saturu

EIT Health inovāciju konkursā "RIS Innovation Call 2021" ir divi Latvijas projekti

“EIT Health” inovāciju konkursa “RIS Innovation Call 2021” laureātu vidū ir arī divi Latvijas projekti. Vienas komandas radītā medicīniskā ierīce palīdz cilvēkiem, kuri cieš no miega traucējumiem, bet “Koatum DDC” ir izstrādājis daudzslāņu hibrīda pārklājumu medicīniskiem implantiem ar zāļu piegādes iespējām.

“EIT Health” inovāciju konkursa “RIS Innovation Call” mērķis ir finansēt augstas kvalitātes projektus, ko īsteno vietējās apvienības jeb konsorciji, kuru sastāvā ir vietējās akadēmiskās un veselības aprūpes iestādes, nozares partneri un pētnieku grupas. Projekti tiek izstrādāti sadarbībā ar “EIT Health” centriem, vietējām organizācijām, kas atbalsta reģionālo ekosistēmu attīstību. Latvijā tā ir Rīgas Stradiņa universitāte.

Labākajām komandām tiks piešķirts finansējums līdz 75 tūkstošiem eiro, mentorings, vieta mācību programmā, kā arī piekļuve “EIT Health” veselības aprūpes tirgus dalībnieku tīklam.

“Iesniegto pieteikumu panākumu līmenis ir visaugstākais programmas vēsturē. Risinājumu kvalitāte ir ievērojami pieaugusi, kas varētu būt signāls, ka jauno reģionu komandu biznesa gatavības līmenis ir uzlabojies. Jaunajiem pētniekiem piemīt arvien labākas un labākas zināšanas, prasmes un spējas veselības aprūpes idejas pārveidot par tirgū realizējamiem produktiem un risinājumiem. Viņiem ir arī labākas prasmes izveidot nozares, akadēmiķu un pētniecības un attīstības partneru apvienības. Tas ir liels pavērsiens, lai mazinātu inovāciju plaisu Eiropā,” norāda Monika Tota (Mónika Tóth), “EIT Health InnoStars” RIS programmas vadītāja.

“EIT Health InnoStars” kopa ir viens no septiņiem “EIT Health” ģeogrāfiskajiem apgabaliem, kurā ietilpst arī Latvija. Saskaņā ar Eiropas inovācijas rezultātu pārskatu šo valstu grupa ir novērtēta kā mēreni novatoriska. “EIT Health InnoStars” ir vērsta uz uzņēmējdarbības, inovācijas un izglītības veicināšanu veselības aprūpes, veselīga dzīvesveida un aktīvas novecošanas jomās, kā arī uz atšķirību novēršanu starp reģioniem, kas ir inovācijas līderi, un reģioniem, kas vēl attīstās.

Eiropas Tehnoloģiju institūta (EIT) veselības nozares zināšanu un inovāciju kopiena “EIT Health” ir viena no lielākajām Eiropas publiskā privātā sektora partnerībām veselības aprūpes inovāciju jomā. “EIT Health” veido vairāk nekā 150 partneri, un tas ir unikāls Eiropas uzņēmumu, universitāšu, pētniecības un izstrādes centru, kā arī slimnīcu un institūtu tīkls. Kopienas uzdevums ir izveidot vidi, kas ļautu attīstīt nākotnes veselības aprūpi, lai Eiropas iedzīvotāji varētu dzīvot ilgāk un veselīgāk. “EIT Health” uzlabo veselības aprūpes speciālistu prasmes visā Eiropā, ieguldot Eiropas talantīgākajos speciālistos un sekmējot novatorisku veselības aprūpes risinājumu komercializāciju Eiropas Savienībā.

Avots
LIAA / Labs of Latvia

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri