Pārlekt uz galveno saturu

Eiropas komisārs ierodas Rīgā, lai pārrunātu Latvijas gatavību Covid-19 vakcīnu ražošanā

Pirmdien, 22. martā, Rīgā ierodas Eiropas Komisijas iekšējā tirgus komisārs Tjerī Bretons (Thierry Breton). Tikšanās laikā ar ekonomikas ministru Jāni Vitenbergu un farmācijas nozares uzņēmumiem tiks pārrunāts Latvijas piedāvājums un gatavība iesaistīties Covid -19 vakcīnu ražošanā.

"Pirms nedēļas, tiekoties attālināti ar Bretona kungu, apliecināju, ka Latvija ir gatava pievienoties Eiropas Savienības (ES) izvirzītajam mērķim apvienot spēkus Covid-19 vakcīnu ražošanā. Mums ir gadu desmitiem attīstītas farmācijas tradīcijas, augsta kompetence un atbilstoša infrastruktūra. Iesaistot Latvijas biomedicīnas nozari, Latvijas zinātnieku potenciālu un mūsu farmācijas nozares milžu kompetenci, esam gatavi nākotnē uzsākt ne tikai Covid-19, bet arī citu vakcīnu ražošanu," uzsvēr Jānis Vitenbergs.

Apņemšanos iesaistīties vakcīnu ražošanā jau ir pauduši lielākie Latvijas medikamentu ražotāji – Grindeks, Olainfarm un Pharmidea, kas ir gatavi attīstīt Covid-19 vakcīnu ražošanu, pamatojoties uz biotehnoloģijām un gēnu terapijas tehnoloģijām attiecībā uz visu vakcīnu veidiem. Potenciāli ir paredzama arī citu Latvijas uzņēmumu iesaistīšanās projektā.

"Eiropas komisāra vizīte Rīgā tikai nedēļu pēc mūsu sarunas ir apliecinājums, ka Latvijas piedāvājums tiek nopietni izskatīts Eiropai un visai pasaulei tik nozīmīgā jautājuma risināšanā. Šoreiz sarunā piedalīties ir aicināti arī farmācijas nozares uzņēmēji, lai klātienē ar komisāru pārrunātu un atbildētu uz jautājumiem par uzņēmumu gatavību iesaistīties projekta īstenošanā," norāda ekonomikas ministrs.

Atgādinām, šā gada februāra beigās visas ES dalībvalstis saņēma EK komisāra Bretona vēstuli ar lūgumu sniegt informāciju par iespējām ražot Covid-19 vakcīnas. Latvija kopā ar pārējām Baltijas valstīm un Ziemeļvalstīm tiek uzlūkota kā Ziemeļeiropas reģions. Bez Latvijas iniciatīvu iesaistīties vakcīnu ražošanā izrādījusi arī Somija. Š.g. 15. martā ekonomikas ministrs J. Vitenbergs attālinātās tikšanās laikā ar T. Bretonu pārrunāja vakcīnu ražošanas iespējas Latvijā. Tikšanās laikā Vitenbergs norādīja, ka atbalsta ES mērķi apvienot spēkus Covid-19 vakcīnu ražošanā, un apliecināja Latvijas gatavību iesaistīties šajā procesā.

Avots
Ekonomikas ministrija

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri