Pārlekt uz galveno saturu

Eiropas Centrālo banku sistēma atjauno paziņojumu par apņemšanos ievērot Globālā valūtas tirgus ētikas kodeksu

• Globālā valūtas tirgus ētikas kodekss veicina stabilu, taisnīgu, likvīdu, atvērtu un pietiekami caurredzamu valūtas tirgu;

• Eiropas Centrālo banku sistēma publiski apstiprina apņemšanos ievērot atjaunināto Kodeksu;

• Kodekss pirmo reizi tika publicēts 2017.gadā un atjaunināts 2021.gada vidū.

Eiropas Centrālo banku sistēma (ECBS) atzinīgi vērtē 2021.gada jūlijā veikto Globālā valūtas tirgus ētikas kodeksa atjaunināšanu un ar to saistīto norāžu publicēšanu. Saskaņā ar šo Globālā valūtas tirgus ētikas kodeksu valūtas tirgu dalībnieku mērķis ir veicināt stabilu, taisnīgu, likvīdu, atvērtu un pietiekami caurredzamu, uz augstiem ētikas standartiem balstītu valūtas tirgu. Kodeksu atjauninājusi Globālā valūtas tirgus komiteja, lai saglabātu tā nozīmību un saskaņotu to ar valūtas tirgus pastāvīgo attīstību, un tas joprojām noteiks labas tirgus prakses standartu. Ieguvēji no labi funkcionējošiem finanšu tirgiem ir visi tirgus dalībnieki un centrālās bankas, jo tie nodrošina raitu monetārās politikas transmisiju uz reālo tautsaimniecību. Galu galā ieguvēja ir visa sabiedrība.

Šodien visas ECBS dalībnieces, t.sk. Eiropas Centrālā banka (ECB), vienlaikus nāk klajā ar atjaunotu paziņojumu par apņemšanos ievērot Kodeksu. Tas liecina par to stingru apņemšanos ievērot Kodeksa principus, darbojoties valūtas tirgū, lai saskaņotu iekšējo praksi un procesus ar atjauninātajiem principiem un lai atbalstītu un veicinātu Kodeksa ievērošanu. Ar šo paziņojumu par apņemšanos ECBS dalībnieces uzsver, ka Kodeksa principi ir svarīgi, lai nodrošinātu nemainīgu valūtas tirgus integritāti un efektīvu darbību. Lai pilnībā sasniegtu Kodeksa mērķi, ES centrālās bankas mudina arī visus valūtas tirgus dalībniekus savās jurisdikcijās izskatīt atjaunināto Kodeksu un atjaunot paziņojumu par apņemšanos.

Lai saņemtu papildinformāciju, plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus lūdzam vērsties pie Viljama Lelīvelta (William Lelieveldt), tālr.: +49 69 1344 7316.

Piezīmes

• Globālā valūtas tirgus ētikas kodekss un ar to saistītie materiāli attiecībā uz ievērošanas mehānismiem pieejami tīmekļvietnē www.globalfxc.org. Kodekss pirmo reizi tika publicēts 2017.gadā un to atbalstīja ECB un ECBS nacionālās centrālās bankas.

• ECBS veido ECB un visu ES dalībvalstu nacionālās centrālās bankas.

Informāciju sagatavoja ECB.https://www.ecb.europa.eu/. Publicitātes foto. 

Avots
ECB / Latvijas Banka

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri