Pārlekt uz galveno saturu

Eiropas biznesa līderi Parīzē vienojas par prioritārajiem jautājumiem ilgtspējīgai ekonomikas attīstībai

2021.gada 25. un 26.novembrī Parīzē notika Eiropas darba devēju konfederācijas BusinessEurope dalīborganizāciju prezidentu padomes - Eiropas biznesa līderu kārtējā tikšanās, kurā piedalījās Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) prezidents V. Gavrilovs un LDDK ģenerāldirektore Līga Meņģelsone.

Sanāksmes dalībniekus pirmajā dienā uzrunāja nākamās ES prezidējošās valsts Francijas valdības pārstāvji, kuri iepazīstināja ar Francijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē prioritātēm. Savukārt otrajā dienā dalībnieki tikās ar Francijas prezidentu Emanuelu Makronu (Emmanuel Macron), lai uzklausītu prezidenta redzējumu par Eiropas ekonomikas atveseļošanas un izaugsmes plāniem un apmainītos viedokļiem par to, kā zaļās un digitālās transformācijas periodā mazināt likumdošanas sarežģītību, sekmējot Eiropas uzņēmumu attīstību un konkurētspēju.

Tikšanās ietvaros BusinessEurope dalīborganizāciju prezidenti apsprieda Covid-19 izraisītās krīzes ietekmi uz Eiropas Savienības (ES) ekonomiku un politisko situāciju, kā arī citus ES līmeņa problēmjautājumus, ar kuriem saskaras katra dalībvalsts.

LDDK prezidents Vitālijs Gavrilovs uzsvēra, ka ekonomikas atveseļošanas un attīstības periodā būtiski nodrošināt vides, uzņēmējdarbības un sociālo mērķu sabalansētību. Vienlaikus, lai sekmētu visu ES dalībvalstu konkurētspēju, jānodrošina vides un klimata neitralitātes mērķu proporcionalitāte, ņemot vērā sociālekonomisko rādītāju atšķirības katrā dalībvalstīm. Tāpat LDDK prezidents pauda, ka taisnīgas un ilgtspējīgas Eiropas attīstības un nākotnes politikas lēmumu centrā jābūt uzņēmumiem, darba ņēmējiem un pilsoniskajai sabiedrībai, jo tikai tā iespējams sasniegt ambiciozos ekonomikas atveseļošanas un transformācijas mērķus.

Īpašu uzmanību BusinessEurope dalīborganizāciju prezidentu padome veltīja tādiem jautājumiem kā:

• ekonomikas atveseļošana ilgtspējīgai izaugsmei un nodarbinātībai;

• piegādes traucējumi un inflācijas riski;

• klimata mērķu sabalansētība un rūpnieciskās ražošanas konkurētspēja;

• inovācijām un digitalizācijai labvēlīgs regulējums;

• ES finanšu sektora spēja nodrošināt finansējumu ekonomikas atveseļošanai, digitālajai un zaļajai pārejai;

• īstenojamu prasību ieviešana attiecībā uz uzticamības pārbaudi un ilgtspējīgu korporatīvo pārvaldību;

• ilgtspējīga un noteikumos balstīta tirdzniecība.

Pēc diskusijas par prioritārajiem uzņēmējdarbības jautājumiem BusinessEurope dalīborganizāciju prezidentu padome apstiprināja Parīzes deklarāciju, kurā sniedz atbalstu zaļajai un digitālajai pārejai ekonomikas attīstībā, vienlaikus rosinot mazināt likumdošanas sarežģītību, kas kavē miljoniem mazo, vidējo un lielo Eiropas uzņēmumu attīstību.

Vizītes ietvaros Parīzē LDDK vadība tikās arī ar Latvijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Francijas Republikā Eduardu Stipro un Latvijas vēstnieku Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā OECD (angliski - Organisation for Economic Co-operation and Development) Induli Ābeli.

Informāciju sagatavoja Latvijas Darba devēju konfederācija. Publicitātes foto. 

  Avots
  LDDK

  Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

  Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
  Reģistrēties

  Mūsu partneri