Pārlekt uz galveno saturu

Demonstrēs dronu iespējas integrēties kopīgā gaisa telpā ar pilotējamajām lidmašīnām

Vai bezpilota gaisa kuģis (BGK) jeb drons var lidot kopīgā gaisa telpā ar lidmašīnām, neradot drošības apdraudējumu? Vai BGK var izmantot objektu apskatei lidostās un citās teritorijās, kurās ir intensīva aviosatiksme?

Jā, droni un pilotējamās lidmašīnas var darboties vienotā gaisa telpā, un nākotnē tā būs vispārpieņemta prakse. Lai veidotu drošu gaisa telpu, ir izstrādāts dronu pārvaldības un uzraudzības sistēmas koncepts, kas veidots saskaņā ar civilās aviācijas vadlīnijām.

Lai iepazīstinātu ar jaunajām iespējām un izskaidrotu dažādus jaunās gaisa telpas pārvaldības koncepcijas aspektus, otrdien, 26.aprīlī, plkst. 9.00 VAS "Latvijas gaisa satiksme" (LGS) telpās Muzeju ielā 3 būs iespējams vērot Eiropas Savienības kopuzņēmuma SESAR īstenotā projekta GOF 2.0 ietvaros organizētā bezpilota gaisa kuģu lidojumu demonstrējumus starptautiskajā lidostā "Rīga". Tajos tiks parādīts, kā dažādu uzdevumu veikšanai iespējams izmantot bezpilota satiksmes vadības risinājumus un kāda nozīme dronu integrēšanai vienotajā gaisa satiksmē ir mobilo sakaru tīkliem, īpaši 5G pārklājumam.

Klātesošos informēs arī par Latvijas Civilās aviācijas aģentūras un LGS speciālistu izstrādāto jauno bezpilota gaisa kuģu pārvaldības un uzraudzības sistēmas konceptu, kas iezīmē pamatotas un ilgtspējīgas BGK pārvaldības sistēmas iespējamo attīstību un radīs priekšnoteikumus dronu izmantošanai visdažādāko mērķu realizācijā.

Paredzēts demonstrēt piecus lidojumu: saskaņotus pilotējamo lidmašīnu un BGK lidojumus starptautiskajā lidostā "Rīga", ātrās reaģēšanas bezpilota gaisa kuģa sistēmas operāciju starptautiskās lidostas "Rīga" tuvumā, divus lidojumus "Rail Baltica" būvobjekta un trases apskatei un Rīgas brīvostas apskati RIGA CTR.

Demonstrācijas lidojumus organizē komanda, kuru pārstāv speciālisti no GOF2, LGS, "Latvijas Mobilā Telefona", "METRUM" un "AirBaltic Training".

Ņemot vērā LGS caurlaižu režīmu, aicinām mediju pārstāvjus apstiprināt savu dalību līdz

25.aprīlim (ieskaitot) pa tālruni 29483996 vai e-pastu gunta.vilcane-toze@mrsgrupa.lv

Informāciju sagatavoja Arnis Lapiņš, LGS preses sekretārs. Kontakti: +371 29 255 713, arnis.lapins@lgs.lv. Publicitātes foto. 

  Avots
  AS Latvijas gaisa satiksme

  Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

  Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
  Reģistrēties

  Mūsu partneri