Pārlekt uz galveno saturu

"Defence Partnership Latvia" pievienojas Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācijai

Latvijas kopuzņēmums "Defence Partnership Latvia", kas pārstāv "Patria 6x6" bruņumašīnu ražošanas klasteri, pievienojies Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācijai (MASOC), oficiāli kļūstot par tās biedru.

Šobrīd bruņumašīnu ražošanas klasterī aktīvi ir iesaistīti seši Latvijas uzņēmumi, kas noslēguši līgumu ar "Patria" - "EMJ Metāls", "SFM", "LANOS", "Metaro", "KNK Mefab" un "Defence Partnership Latvia". Klastera dalībnieki ražo bruņutransportieru korpusa un rāmja daļas, lūku vākus, durvis un citus nepieciešamos elementus.

"Patria Latvia" izpilddirektors Uģis Romanovs skaidro, ka "Patria 6x6" klastera mērķis ir attīstīt Latvijas uzņēmumu industriālās spējas, kas nodrošinās bruņumašīnu ražošanu, apkopi un remontu, tādējādi garantējot piegāžu drošību Nacionālo bruņoto spēku rīcībā esošajai 6x6 kaujas tehnikai. Militārajam klasterim attīstoties, tiks radītas arī jaunas darba vietas, nozares uzņēmumi varēs gūt ieņēmumus un piesaistīt papildu investīcijas, kā arī klastera uzņēmumu darbinieki iegūs nozīmīgu pieredzi militārajā industrijā. 

Romanovs norāda, ka uzņēmumu iekļūšana militārajā tirgū uzlabos to spējas un produktu kvalitāti. Daļa uzņēmumu jau paplašina ražotnes, uzlabojot nodarbinātības rādītājus reģionos. 

Viņš arī piebilst, ka sadarbības sākšana ir stimulējusi investīcijas - ražošanas jaudas palielināšanai un telpu pielāgošanai militārā klastera uzņēmumos ir veikti ieguldījumi vairāk nekā divu miljonu eiro apmērā. Kopējā pasūtījumu vērtība Latvijas uzņēmumiem saistībā ar 6x6 projektu pārsniedz četrus miljonus eiro, kā arī ir radītas jaunas darbavietas. 

Romanovs uzsver, ka šie skaitļi tikai turpinās pieaugt, kad Latvijā notiks pilnā bruņumašīnu komplektēšana.

"Defence Partnership Latvia" ir kopuzņēmums, kas pieder "Patria Latvia" un Latvijas uzņēmumam "Unitruck". "Defence Partnership Latvia" ir izveidots 2020.gadā, lai ražotu "Patria 6x6" transportlīdzekļus, tirgotu, pārdotu un sniegtu apkopes, remonta un ekspluatācijas (MRO) pakalpojumus militārajiem transportlīdzekļiem, ieroču sistēmām, produktiem un pakalpojumiem, kas ir būtiski nacionālajai piegāžu drošības nodrošināšanai.

Jau ziņots, ka 2021.gada 30.augustā Ādažu bāzē Latvijas aizsardzības ministrs un Somijas aizsardzības ministrs Anti Kaikonens parakstīja vispārīgo vienošanos par 6x6 bruņumašīnu iegādi no uzņēmuma "Patria", kurā iekļauts Latvijas pasūtījums vairāk nekā 200 jauno bruņumašīnu piegādei līdz 2029.gadam.

Latvijas pasūtījuma līgumcena ir aptuveni 200 miljoni eiro, un tajā ir iekļauta transportlīdzekļu piegāde, sākotnējā uzturēšana un personāla apmācības. Pirmo četru jauno bruņumašīnu svinīgā pieņemšana Ādažu bāzē notika pērn 3.novembrī.

Tāpat projektā, piesaistot vietējos uzņēmējus, vienlaikus tiek gan veiktas investīcijas Latvijas ekonomikā, gan arī nodrošināta piegāžu drošība, kas bija viens no Latvijas izvirzītajiem priekšnosacījumiem, sākot 6x6 transportlīdzekļu platformas pētniecības un izstrādes fāzi.

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri