Pārlekt uz galveno saturu

CrossChem piesaista Norvēģijas grantu teju pusmiljona eiro vērtam projektam

Latvijas uzņēmums SIA CrossChem ieguvis vairāk nekā 223 tūkstošus eiro Norvēģijas grantu (Norway Grants) programmā "Bizness un Inovācijas" projektam "Jaunu produktu ieviešana ražošanā SIA CrossChem". Kopējā projekta summa sasniedz teju pusmiljonu - 495 859 eiro. Piesaistītos līdzekļus izlietos jaunā produkta "AdBlue® EVO" ieviešanai ražošanā.

"AdBlue® EVO" ir jaunākās paaudzes AdBlue® šķidrums, kas, pateicoties CrossChem īpaši izstrādātajai formulai, spēs strādāt gan paaugstinātas slodzes, gan zemu temperatūru apstākļos, nezaudējot savas īpašības, tieši pretēji - saglabājot augsto kvalitāti un papildus saudzējot SCR sistēmu mehānismus. Projekts paredz jaunā produkta ieviešanu līdz 2023.gada septembrim.

Ričards Andersons, CrossChem valdes priekšsēdētājs uzsver: "Norvēģijas finanšu instruments ļaus CrossChem izveidot īpašu, "AdBlue® EVO" ražošanai nepieciešamu laboratoriju, kā arī iegādāties jaunākās paaudzes aprīkojumu ražošanas procesu nodrošināšanai. "AdBlue® EVO" projekta īstenošana ir vēl viens solis pretī "nākotnes kvalitātei", uz kuru mēs kā uzņēmums tiecamies - ar nepacietību gaidām, kad mūsu jaunais produkts varēs nonākt pie klientiem."

CrossChem ir piedalījies atklātā konkursā "Zaļo inovāciju un informācijas un komunikācijas tehnoloģiju produktu ieviešana ražošanā", kas ļāvis iegūt 223 137 eiro līdzfinansējumu projektam. Programmas īstenošanu nodrošina Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) ar mērķi veicināt sadarbības veidošanu un stiprināt divpusējās attiecības starp Latviju un Norvēģiju.

"Esam priecīgi, ka ar Norvēģijas granta atbalstu tiks modernizēta vēl viena ražotne Latvijā, ieviešot ražošanā jaunu produktu zaļo inovāciju jomā, kas palīdzēs samazināt slāpekļa oksīda daudzumu automašīnu izplūdes gāzēs. Augstu vērtējams, ka šis projekts tiks īstenots partnerībā ar Norvēģijas kompāniju Produkt og Produksjonsutvikling AS, kas dalīsies savā pieredzē un kopīgi meklēs labākos risinājumus jaunā produkta ražošanai un testēšanai Latvijā," saka Jānis Ločmelis, LIAA Norvēģijas finanšu instrumenta departamenta direktors.

Par CrossChem:

SIA CrossChem ir 100% Latvijas kapitāla uzņēmums un vienīgais Vācijas auto industrijas asociācijas VDA (Verband der Automobilindustrie) akreditētais dīzeļdzinēju izplūdes sistēmas attīrīšanas šķidruma AdBlue® ražotājs Baltijā, kas kopš 2007.gada nodrošina Latvijas un pasaules lielākos transporta parkus, degvielas uzpildes staciju tīklus un neskaitāmi daudz gala patērētājus ar šo transporta nozarei svarīgo produktu. CrossChem ir vairāk nekā 15 rūpnīcas visā pasaulē, kā arī uzņēmums nodrošina eksportu uz vairāk nekā 50 pasaules valstīm. Latvijā radītā AdBlue® ražošanas sistēma ir viena no tehnoloģiski attīstītākajām pasaulē, sniedzot CrossChem ievērojamas konkurētspējas priekšrocības un elastību uzņēmuma turpmākajā attīstībā.

Par AdBlue®:

AdBlue® ir dīzeļdegvielas piedeva, kas būtiski samazina automašīnu izplūdes gāzu kaitīgo izmešu nokļūšanu vidē, neitralizējot apmēram 98% no visiem dīzeļdzinēja radītajiem slāpekļa oksīdiem (NOx) nekaitīgā slāpeklī un ūdens tvaikos. AdBlue® var lietot tādos transportlīdzekļos, kas aprīkoti ar selektīvo katalītisko reducēšanas sistēmu (SCR).

Informāciju sagatavoja Ronalds Sirba, SIA CrossChem Mārketinga daļas vadītājs. Kontakti: 25783291, ronalds.sirba@crosschem.lv, www.crosschem.lv. Foto: Paula Čurkste, LETA, CrossChem valdes priekšsēdētājs Ričards Andersons. 

Avots
CrossChem

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri