Pārlekt uz galveno saturu

Conexus: pirmajos trīs gada mēnešos Inčukalna PGK noglabāts rekordliels dabasgāzes apjoms

Ņemot vērā ģeopolitisko situāciju Eiropā, AS "Conexus Baltic Grid" (Conexus) veikusi nepieciešamās darbības, lai Latvijā un reģionā kopumā neradītu energoapgādes riskus, liecina sabiedrības nerevidētie finanšu pārskati par 2022.gada pirmajiem trīs mēnešiem. Šogad pirmajos trīs mēnešos Inčukalna pazemes gāzes krātuvē (Inčukalna PGK) noglabāts rekordliels dabasgāzes daudzums, sasniedzot 7.6 TWh.

Dabasgāzes krājumi Inčukalna PGK pārskata periodā veidojušies vairāku faktoru dēļ. Pirmkārt, pirmajos trīs mēnešos bijis mazāks dabasgāzes patēriņš. Otrkārt, Conexus, reaģējot uz ģeopolitisko situāciju Eiropā, 27.februārī, krātuves izņemšanas sezonas laikā, uzsāka dabasgāzes iesūknēšanu.

Pārskata periodā pārvadītās dabasgāzes apjoms ir krities par 11%, ko ietekmēja gan gaisa temperatūra, kas ziemas mēnešos bija augstāka nekā 2021.gada attiecīgajā periodā, gan arī valsts lielākajās termoelektrocentrālēs par divām trešdaļām samazinājies elektroenerģijas ražošanas apjoms. Dabasgāzes patēriņa kritums ir ļāvis samazināt no Inčukalna PGK izņemto dabasgāzes apjomu un 2022.gada trīs mēnešos tika izņemts 6.8 TWh dabasgāzes.

Conexus valdes priekšsēdētājs Uldis Bariss: "Mūsu prioritāte šajā laikā ir enerģētiskās drošības paaugstināšana, lai minimizētu riskus dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas nodrošināšanas jomās. Tāpēc, reaģējot uz ģeopolitiskās situācijas izmaiņām, operatīvi pieņēmām lēmumus, lai veicinātu ātrāku dabasgāzes krājumu veidošanos Inčukalna pazemes gāzes krātuvē, tai skaitā uzsākot fizisku gāzes iesūknēšanu jau februāra beigās."

Pārskata periodā Conexus neto apgrozījums sasniedza 15.78 miljonus eiro, kas ir par 16% mazāk nekā gadu iepriekš. Savukārt EBITDA pārskata periodā sasniedza 9.97 miljonus eiro, tai samazinoties par 25%. Pārskata periodā Conexus ir darbojies ar 5.43 miljoni eiro lielu neto peļņu, kas, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu, ir samazinājusies par 3.36 miljoniem eiro.

Informāciju sagatavoja Dace Baltābola, AS "Conexus Baltic Grid" Komunikācijas daļas vadītāja. Kontakti: 29143431, dace.baltabola@conexus.lv. Publicitātes foto. 

Avots
AS "Conexus Baltic Grid"

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri