Pārlekt uz galveno saturu

Citadele: Investēt sākusi plašāka sabiedrības daļa, ne tikai neliela daļa turīgāko iedzīvotāju

Pandēmijas laikā uzkrātā investēšanai arvien vairāk pievērsušies arī tie, kas līdz šim to nedarīja - paplašinājies mazo investoru loks, proti, ieguldīt finanšu aktīvos sākusi arvien plašāka sabiedrības daļa pretēji līdz šim novērotajam, kad uzkrājumi un investīcijas koncentrējās galvenokārt nelielas daļas turīgāko iedzīvotāju rokās, liecina bankas Citadele meitas sabiedrības CBL Asset Management dati par 2021.gadu.

Privātpersonu iekrājumu tendencei pozitīvi attīstoties jau vairāk nekā desmit gadus, arī 2021.gads nav bijis izņēmums - Citadeles klientu uzkrājumos arī pērn fiksēts pieaugums 15% apmērā, un vidējie uzkrājumi pārsniedz 4000 eiro, taču arvien plašāka sabiedrības daļa lielākus uzkrājumus sākuši veidot ieguldījumos, kas saistīti ar finanšu tirgiem.

2021.gada pirmajos 11 mēnešos par 14% pieaudzis kopējais iekrājumu apjoms tādos finanšu tirgus instrumentos kā pensiju 3. līmenī, uzkrājošajā dzīvības apdrošināšanā, kā arī ieguldījumos akcijās, obligācijās un ieguldījumu fondos.

Aizvadītajā gadā palielinājies arī to Citadeles klientu skaits, kas sākuši ieguldīt akcijās, obligācijās vai ieguldījumu fondos - šādu klientu kļuvis par 15% vairāk, bet par 8% pieaudzis to cilvēku skaits, kas veikuši iemaksas pensiju 3. līmenī.

"Kopumā joprojām lielākā iekrājumu koncentrācija ir salīdzinoši nelielā iedzīvotāju daļā - līdzīgi kā kopējā Baltijas tirgū, arī Citadelē aptuveni 15% klientu pieder 85% uzkrājumu, taču šī tendence pamazām zaudē savu spēku. Turīgāko klientu uzkrājumi finanšu aktīvos ir nedaudz samazinājušies, bet lielāks uzkrājumu pieaugums novērojams iedzīvotājiem, kuriem pirms 2020.gada uzkrājumu nebija, vai arī tie bija salīdzinoši mazāki, piemēram, 4% izveidojuši uzkrājumus, lai gan tādu iepriekš nav bijis. Pozitīvi ir tas, ka arvien plašāka sabiedrības daļa iegulda finanšu aktīvos, bet turīgo klientu iekrājumu mazināšanos varētu skaidrot ar to, ka daļa veic ieguldījumus nekustamajos īpašumos," atklāj Kārlis Purgailis, Citadeles meitas uzņēmuma "CBL Asset Management" valdes priekšsēdētājs.

Kā liecina CBL Asset Management datu analīze, termiņnoguldījumi tradicionāli ir iecienīti iedzīvotājiem vecumā ap 60, bet par gaidāmo pensiju sāk aizdomāties un iemaksas 3. līmeņa uzkrājumos veikt ap 50 - 53 gadu vecumu. Uzkrājošās dzīvības apdrošināšanas klientu vidējais vecums ir ap 48 gadiem, bet investīcijas akcijās vai ieguldījumu fondos ierasti veic jaunāki cilvēki.

Par CBL Asset Management

Bankas Citadele meitas uzņēmums IPAS CBL Asset Management ir viena no vadošajām un pieredzējušākajām finanšu aktīvu pārvaldes sabiedrībām Baltijas valstīs, kurā darbojas globāli atzīti ieguldījumu fondu pārvaldītāji. Tā ar investīciju portfeļu pārvaldīšanu nodarbojas jau kopš 2002.gada. Savukārt kopš 2003.gada kā viena no pirmajām Latvijā sāka pārvaldīt pensiju 2. līmeņa uzkrājumus. CBL Asset Management ir lielākā pārvaldnieku komanda Latvijā, kas, izmantojot pārvaldītāju pieredzi un mūsdienu tehnoloģijas, regulāri analizē finanšu un kapitāla tirgus, makroekonomikas tendences un pensiju uzkrājumus iegulda gan vērienīgos starptautiskos un vietējos Latvijas uzņēmumos, gan arī dažādu valstu obligācijās.

Informāciju sagatavoja Kristīne Mennika, Korporatīvās komunikācijas vadītāja. Kontakti: 26528533, Kristine.Mennika@citadele.lv, www.citadele.lv. 

Avots
Citadele

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri