Pārlekt uz galveno saturu

Cēsīs sākti Kosmosa izziņas centra ēkas būvdarbi

Pēc būvprojekta pozitīva ekspertīzes slēdziena Cīrulīšos ir sākušies nākotnes tehnoloģiju izziņas centra ēkas būvniecības darbi. Kosmosa izziņas centra būvniecības darbus plānots pabeigt līdz 2022. gada rudenim.

Nākotnes tehnoloģiju zinātnes centra ekspozīcija ietvers plašu dabas un inženierzinātņu klāstu – fizika, ķīmija, bioloģija, materiālzinātnes, elektronika, IT, mehatronika, medicīna, enerģētika. Vislielākais uzsvars tiks likts uz kosmosa tēmu. Ekspozīciju izveidi nodrošina Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas finanšu instrumenta projekts “Inovācijas centra veidošana Cēsīs”.

Izglītojošus eksponātus topošajam Kosmosa izziņas centram izstrādā Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabrika sadarbībā ar RTU Cēsu studiju un zinātnes centru, rakstīja Labs of Latvia. Kosmosa izziņas centra telpas un interešu izglītības programmas tiek veidotas par kosmosa tematiku, aptverot dažādus aspektus – sabiedrība, kosmoloģija, tehnoloģija, veselība un dzīvošana kosmosā.

Cēsu novada pašvaldība 2019. gada februārī noslēdza līgumu ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un SIA “Latvijas vides investīciju fonds” par emisijas kvotu izsoles instrumenta finansējuma piešķīrumu jaunās Nākotnes tehnoloģiju izziņas centra ēkas būvniecībai.

Kopējā piešķīruma summa no Emisiju kvotu izsolīšanas instrumenta ir pieci miljoni eiro. Pašvaldībai projekta īstenošanai jānodrošina papildu 4,22 miljoni eiro.

Būvprojektēšanu un ēkas būvniecību, kā arī autoruzraudzību nodrošina P/S “RERE BMV”. Būvprojekta ekspertīzi veica un būvuzraudzību veic SIA “Firma L4”.

Avots
LIAA / Labs of Latvia

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri