Pārlekt uz galveno saturu

Capitalia izveido Baltijas valstīs unikālu investīciju fondu; ieguldīts miljons eiro

Capitalia ir izveidojusi Baltijas valstīs unikālu alternatīvo ieguldījumu fondu Capitalia Feeder Fund ar mērķi apvienot privātos investorus un veiktu ieguldījumus pirmssēklas un sēklas kapitāla investīciju fondā Change Ventures. Fonda kopējais apmērs ir viens miljons eiro.

Capitalia pārvaldītais fonds pievienojas esošiem Change Ventures fonda investoriem, kuru vidū ir, piemēram, Eiropas Investīciju Fonds, Citadele Aktīvu Pārvalde, Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka, viens no leģendāriem Silīciju Ielejas investoriem Tims Dreipers, un citi.

"Lai veicinātu ieguldījumu pieejamību privātiem investoriem perspektīvos jaunuzņēmumos, Capitalia izveidoja fondu, kas ļauj zinošiem ieguldītājiem investēt naudas summas, sākot no 25 000 eiro. Šis fonds darbojas kā investoru sindikāts, kas apkopo individuālus investorus, lai kopā veiktu vienu lielāku ieguldījumu. Tas ļāva mums apvienot 28 investorus, kopējai ieguldījuma summai sasniedzot vienu miljonu eiro. Šāds ieguldījums iespējkapitālā ir labs papildinājums Capitalia aizdevumu platformai, kas investoriem ļauj aizdot līdzekļus attīstībai Baltijas valstu uzņēmumiem," norāda Capitalia vadītājs Juris Grišins.

Capitalia Feeder Fonda investori ir Baltijas valstu uzņēmēji, augsta līmeņa darbinieki un finanšu jomas speciālisti. Lai gan daudzi no investoriem arī paši veic biznesa eņģeļu investīcijas, ieguldot Capitalia pārvaldītajā fondā, investori iegūst jau diversificētu portfeli mūsu reģiona perspektīvākajos jaunuzņēmumos.

Change Ventures pārvaldītā iespējkapitāla fonda kopējais apmērs ir 49 miljoni eiro, un tas iegulda strauji augošos jaunuzņēmumos Baltijas valstīs. Starp fonda veiktajiem ieguldījumiem ir investīcijas tādās kompānijās kā Veriff (Igaunija), Aerones (Latvija), Printify (Latvija) un Memby (Lietuva). Darbojoties kopš 2019.gada nogales, fondā kopumā ir veiktas 12 investīcijas. Change Ventures fonda investori ir starptautiski institucionālie ieguldītāji, kā arī vietējie uzņēmēji un aktīvu pārvaldītāji. Tāda izmēra fondiem kā Change Ventures, tipiski tiek noteikts salīdzinoši augsts (no 250 000 eiro) minimālā ieguldījuma apmērs, lai vienkāršotu uzskaitvedību un darbu ar investoriem.

"Esam ļoti priecīgi sadarboties ar Capitalia, lai veicinātu privāto investoru interesi par investīcijām jaunuzņēmumos, izmantojot iespējkapitāla fonda ieguldījumu, lai diversificētu portfeli," sacīja Change Ventures fonda vadošais partneris Andris K. Bērziņš.

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri