Pārlekt uz galveno saturu

Bezmaksas starptautiskas sadarbības iespējas uzņēmējiem un zinātniekiem piedāvā Latvijas Tehnoloģiskais centrs

Latvijas Tehnoloģiskais centrs (LTC) vērš uzņēmēju un zinātnieku uzmanību iespējām izmantot Eiropas Biznesa atbalsta tīkla (EEN) bezmaksas pakalpojumus, lai uzsāktu starptautisku sadarbību.

Latvijas Tehnoloģiskais centrs (LTC) Eiropas Biznesa atbalsta tīkla (EEN) projekta ietvaros piedāvā dažādus bezmaksas atbalsta rīkus inovatīviem uzņēmējiem un zinātniekiem - gan dalību Inovācijas stendā izstādēs, piemēram, "Riga Food", "Riga Comm" vai "Tech Industry", starptautiskās konferencēs un kontaktbiržās, gan palīdz veidot sadarbību ar ārzemju uzņēmumiem un pētniecības institūcijām.

Katru nedēļu Latvijas Tehnoloģiskais centrs (LTC) savā FaceBook lapā publicē jaunākos sadarbības piedāvājumus no Eiropas Biznesa atbalsta tīkla (EEN) datu bāzes. Tīklu veido vairāk nekā 60 valstis, datu bāzē atrodami vairāk par četriem tūkstošiem aktuālu sadarbības profilu.

Tiesa, pēc Krievijas neizprovocētās un nepamatotās militārās agresijas pret Ukrainu, EEN ir gatavs atbalstīt Enterprise Europe Network Ukraine kolēģus un palīdzēt uzņēmumiem mazināt krīzes ietekmi. Krievijas un Baltkrievijas organizācijas ir izslēgtas no EEN tīkla un tā resursiem, līdz ar to sadarbības veidošanas iespējas ar šīm valstīm šobrīd vairs nepastāv.

EEN/LTC piedāvā palīdzību:

• tehnoloģiju mārketingā;

• tehnoloģisko problēmu risināšanā;

• partneru meklēšanā starptautisku projektu realizācijai.

Palīdzību tehnoloģiju mārketingā izmanto uzņēmumi, kuri ir sekmīgi izstrādājuši kādu perspektīvu tehnoloģiju un meklē sadarbības partnerus ārvalstīs. Tie var būt gan Latvijas uzņēmumi, kuri ir radījuši unikālas, inovatīvas tehnoloģijas, gan ārvalstu zinātnieki vai pētnieki, kuriem, iespējams, nepieciešamas tieši kādas Latvijā radītas inovācijas vai specifiskas prasmes.

Savukārt pētnieciskās organizācijas tehnoloģiju mārketingu izmanto, lai komercializētu kādu savu izstrādni. Tehnoloģiju tālāku veiksmi galvenokārt nosaka, cik tā ir inovatīva, kādu problēmu risina, ar ko ir labāka par jau esošajām.

Palīdzību sadarbības partneru meklēšanā tehnoloģisko problēmu risināšanai parasti izmanto uzņēmumi, retāk - pētnieciskās institūcijas. Pēc sludinājuma publicēšanas EEN tīklā gandrīz vienmēr tiek saņemti vairāki piedāvājumi. Tālākais jau ir atkarīgs no konkrētām sarunām par piedāvājumu nosacījumiem.

Partneru meklēšanu starptautisko projektu realizācijai izmanto gan uzņēmumi, gan pētnieciskās organizācijas. Pieredze rāda, ka praktiski 100% gadījumu izdodas atrast labus un piemērotus partnerus projektu pieteikumiem.

Atkarībā no sadarbības veida un vajadzības, sadarbības formas var būt dažāda veida līgumi, tajā skaitā, komerclīgums ar tehnisko palīdzību; kopuzņēmuma līgums; ražošanas līgums; pētnieciskās sadarbības līgums un citi.

Dr. Ing. Valdis Leitlands, Latvijas Universitātes Polimēru Mehānikas institūta (PMI) vadošais pētnieks dalās pieredzē par veiksmīgu partneru piemeklēšanu pētniecības jomā (Inovatīva tehnoloģija augstas izturības kompozītmateriālu ceļu barjeru ražošanai): "Esam sadarbojušies ar EEN-Latvija un Latvijas Tehnoloģisko centru (LTC) jau vairāk nekā 10 gadu. Sadarbība ir ātra un efektīva, ja otrā pusē ir pareizā kontaktpersona. Mums ir ļoti paveicies gan ar kontaktpersonu, gan ar tādu projekta partneri un koordinatoru, kāds ir Beļģijas GDTech Engineering. Uzņēmums nodarbojas tieši ar to, kas nepieciešams mūsu projekta idejas īstenošanai."

Lai izmantotu kādu no augstākminētajiem pakalpojumiem, ir jāsazinās ar Latvijas Tehnoloģisko centru, rakstot uz e-pasta adresi: een@techcenter.lv.

Eiropas Biznesa atbalsta tīkls (EEN Latvija)

Informāciju sagatavoja Diāna Zobena, Latvijas Tehnoloģiskā centra komunikācijas projektu vadītāja. 

Kontakti: Latvijas Tehnoloģiskais centrs

Brīvības gatve 223A, Rīga, LV-1039

Tālr.:67557919

een@techcenter.lv

Diāna Zobena, Latvijas Tehnoloģiskā centra komunikācijas projektu vadītāja

Tālr.: +371 26456767, e-pasts: diana.zobena@techcenter.lv

Avots
Latvijas Tehnoloģiskais centrs / EEN

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri