Pārlekt uz galveno saturu

Baltijas valstu enerģētikas ministri vienojas kopīgā paziņojumā par enerģētiskās neatkarības stiprināšanu no Krievijas

Latvijas, Igaunijas un Lietuvas par enerģētiku atbildīgie ministri vienojās kopīgā paziņojumā, asi nosodot Krievijas uzsākto postošo militāro uzbrukumu Ukrainai, kā arī iestājoties par enerģētisko drošību un neatkarību Ukrainā un Eiropā. Baltijas valstu ministru vienošanās tika panākta ārkārtas ES enerģētikas ministru sanāksmē Briselē laikā.

Paziņojumā teikts, ka Baltijas valstis rīkosies koordinēti, lai nodrošinātu mūsu enerģētisko neatkarību no Krievijas energoresursu piegādēm, it īpaši gāzes, un rosinās paātrināt Ukrainas elektroenerģijas sistēmas integrēšanu kontinentālās Eiropas sinhronajā tīklā.

Enerģētika ir viens no viskritiskākajiem elementiem, kam ir svarīga nozīme kontinenta vispārējā drošības struktūrā - vēl jo vairāk šajos bezprecedenta apstākļos. Baltijas valstis līdz šim ir parādījušas spēju sadarboties dažādās situācijās, un mūsu kopējā sadarbība ir spēcīga un ar senu vēsturi. Tāpēc esam pārliecināti, ka šis gadījums nebūs izņēmums un mēs savu uzdevumu veiksim augstā līmenī. Baltijas valstis apņemas koordinēti sekmēt reģiona enerģētisko neatkarību, prioritāti piešķirot Baltijas elektroenerģijas sistēmas sinhronizācijai ar kontinentālo Eiropu.

Šajā biedējošā laikā Ukrainas iedzīvotājiem un šausminošā pārējai kontinenta daļai, mēs esam vienoti ar Ukrainu un aicinām visus par enerģētiku atbildīgos Eiropas Savienības ministrus pievienoties mūsu centieniem veicināt neatkarību no Krievijas enerģijas un atbalstīt Ukrainas integrāciju kontinentālās Eiropas sinhronajā tīklā.

Vienosimies par skaidriem sadarbības mehānismiem, lai stiprinātu mūsu aktivitātes enerģētiskās drošības jomā Ukrainā un pārējā Eiropā!

Slava Ukraini!

Latvijas Republikas ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs

Igaunijas Republikas ekonomikas un infrastruktūras ministrs Tāvi Āss (Taavi Aas)

Lietuvas Republikas enerģētikas ministrs Daiņus Kreivis (Dainius Kreivys)

Informāciju sagatavoja Ekonomikas ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļa. Kontakti: prese@em.gov.lv. 

Avots
EM

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri