Pārlekt uz galveno saturu

AS "Balticovo" 2020.gadā audzējis apgrozījumu un plāno atteikties no sprostos turētu vistu olu ražošanas

Pateicoties AS "Balticovo" 2020.gada veiksmīgajai darbībai, tikuši pabeigti vairāki lielizmēra attīstības projekti: jaunas ūdens attīrīšanas iekārtas uzstādīšana un Baltijā lielākā ārpussprosta dējējvistu novietņu kompleksa atklāšana. Tas savukārt atļāvis uzņēmumam audzēt apgrozījumu līdz 54,31 miljoniem eiro (2019.gadā tas bija 50,91 miljoni eiro). Uzņēmums gūto peļņu 3,03 miljonu eiro apmērā plāno novirzīt turpmākajos attīstības projektos, lai īstenotu stratēģisko mērķi - tuvāko gadu laikā pilnībā atteikties no sprostos turētu vistu olu ražošanas.

2020.gadā "Balticovo" pabeidza vairākus nozīmīgus projektus - atklāja modernas bioloģiskās notekūdeņu attīrīšanu iekārtas, kurās investēts vairāk nekā 2 miljoni eiro, un atklāja Baltijā lielāko ārpussprosta dējējvistu novietņu kompleksu, kas sevī ietver vienu jaunputnu novietni un trīs dējējvistu novietnes. Kompleksa kopējā ietilpība pārsniedz 500 000 putnu vietas.

Uzņēmums 2020.gadā uzsāka arī vairākus stratēģiski svarīgus projektus - ielika pamatus jaunajam ražošanas kompleksam, kas ietver gan jau esošo taras noliktavu, gan modernu un jaudīgu olu šķirotavas un vārīšanas cehu. Tāpat tika uzsākta otrās lielizmēra brīvo vistu novietnes būvniecība Vilces pagasta "Kurmīšos", kur kādreizējās lopu fermas teritorija tikusi pārveidota par modernu dējējvistu turēšanas kompleksu. Vilces pagasta ražotne jau ir uzsākusi darbību, savukārt ražošanas kompleksu plānots atklāt šī gada rudenī.

Uzņēmums 2020.gadā ir strādājis ar 3,03 miljonu eiro lielu peļņu, kuru uzņēmuma vadība plāno novirzīt uzņēmuma stratēģisko mērķu īstenošanai. Tuvāko gadu laikā "Balticovo" plāno attiekties no sprostos turētu vistu olu ražošanas un pilnībā pārstrukturēt ražotnes līdzšinējo darbību. Ilgtspējīgais lēmums pieņemts, balstoties uz uzņēmuma ilgtermiņa attīstības stratēģiju un sekojot aizvien pieaugošajam patērētāju un pārtikas produktu ražotāju pieprasījumam pēc ārpus sprosta dētām olām. Plāna realizācijai Balticovo tuvāko piecu gadu laikā procesu un tehnoloģu attīstībā plāno investēt vairāk nekā 30 miljonus eiro.

"Pagājušais gads nevienam nebija vienkāršs. Bija jāizdara ātri lēmumi, lai pasargātu savus darbiniekus pandēmijas apstākļos, tajā pašā laikā nepārtraucot darbību, jo vistu olas ir viens no pamata produktiem, kas nepieciešami katrai mājsaimniecībai. Neskatoties uz izaicinājumiem, gan pagājušajā, gan šajā gadā liels uzsvars tiek likts uz attīstību, lai tuvotos mūsu mērķim - veidot Latviju kā piemēru pat Eiropas olu ražotājiem, vienlaikus realizējot klimatneitrālu un ilgtspējīgu nozares darbību," uzsver Vladimirs Mhitarjans, "Balticovo" valdes priekšsēdētājs.

Par AS "Balticovo"

Lielākais olu un olu produktu ražotājs Ziemeļeiropā ar vairāk nekā 45 gadu nozares pieredzi. "Balticovo" ir orientēts uz darbību Latvijas un starptautiskos tirgos un eksportē aptuveni 70% no saražotās produkcijas. Uzņēmuma ražotne un filiāles atrodas Iecavā, Madonā, Daugavpilī, Bēnē un Vilcē, un tas ir saņēmis VARAM atzinību par ilgtspējīgu pieeju uzņēmējdarbībai un nozīmīgu reģiona attīstības virzīšanu, kā arī vairākus gadus pēc kārtas atzīts par vienu no labākajiem darba devējiem Zemgales reģionā. Uzņēmums pēdējo gadu laikā aktīvi investē ārpus sprosta dēto olu ražošanas palielināšanā, kā arī ir izveidojis jaunu produktu līniju "Balticovo Premium", kas patērētājiem piedāvā produktus ar augstu pievienoto vērtību - pankūku mīklas maisījumu, olu baltumu Tetra Pak iepakojumā, kā arī olu proteīna un olu melanža saldējumu. Ilgtspējas indeksā uzņēmums otro gadu pēc kārtas ir ieguvis apliecinājumu par atbilstību sudraba kategorijai.

Informāciju sagatavoja Anna Pančenko, Mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja AS "Balticovo". Foto: Zane Bitere, LETA. 

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri